Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

26 września 2022

Przewodnik po rozszerzaniu diety

Rozszerzanie diety. Czy to już? Jeśli szukasz treści, które pomogą Wam przejść ten proces spokojnie, zdrowo i bezpiecznie, to dobrze trafiłaś(eś). Wiemy, jak duży to stres dla rodzica, zwłaszcza w natłoku często sprzecznych informacji. Byłyśmy w tym miejscu 8 lat temu i dlatego chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Możesz zaufać treściom,...

Rozszerzanie diety. Czy to już? Jeśli szukasz treści, które pomogą Wam przejść ten proces spokojnie, zdrowo i bezpiecznie, to dobrze trafiłaś(eś). Wiemy, jak duży to stres dla rodzica, zwłaszcza w natłoku często sprzecznych informacji. Byłyśmy w tym miejscu 8 lat temu i dlatego chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

rozszerzanie-diety-z-alaantkoweblw

Możesz zaufać treściom, które tu prezentujemy. Są oparte na wynikach badań naukowych, najnowszych zaleceniach dotyczących żywienia niemowląt opracowanych przez zespół specjalistów, konsultowane z pediatrami, dietetykami, neurologopedami i innymi specjalistami, którzy wspierają dzieci i rodziców podczas rozszerzania diety. Do tego duża dawka praktyki, naszych doświadczeń, testów, smacznych i łatwych przepisów dla całej rodziny oraz humoru. Wiemy, czego potrzebujecie, czego się obawiacie, bo tak samo jak Wy, kiedyś byłyśmy na początku tej drogi. Nas także nie ominęły problemy, więc z chęcią dzielimy się wiedzą, jak się z nimi uporać, kogo prosić o pomoc.

Rozszerzanie diety to duża odpowiedzialność, ale i wspaniała przygoda dla Twojego Malucha. Pozbądź się stresu dzięki wiedzy, jak rozszerzać dietę zdrowo i bezpiecznie, w szacunku dla dziecka- jego umiejętności oraz wyborów. 

Zaczynamy? Oto przewodnik po treściach związanych z rozszerzaniem diety na naszym blogu. W szybki sposób pozwala znaleźć treści, które aktualnie Was interesują. 

zalecenia-w-rozszerzaniu-diety

Najnowsze zalecenia w żywieniu niemowląt i dzieci

Bez względu na to, jaką metodą postanowiłaś rozszerzać dietę swojemu dziecku oraz w jaki sposób karmisz je mlekiem, to właśnie wg najbardziej aktualnych zaleceń dotyczących żywienia zdrowych niemowląt oraz dzieci powinnaś się kierować. Dokument ten został przygotowany na podstawie najnowszych badań przez Polskie Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Najważniejsze i najbardziej aktualne informacje zawarte w tym dokumencie znajdziesz w tych wpisach:

gotowosc-do-rozszerzania-diety

 Kiedy zacząć rozszerzanie diety? Oznaki gotowości do rozszerzania diety?

Jeśli zastanawiasz się, czy to już odpowiedni moment, by Twoje dziecko poznało nowe smaki, koniecznie zajrzyj do tych wpisów. Dowiesz się, jak ważna jest gotowość dziecka do rozszerzania diety, by proces ten był dla dziecka bezpieczny oraz jak prawidłowo odczytać i zinterpretować oznaki gotowości.

zasady-rozszerzania-diety

Jak rozszerzać dietę? Zasady rozszerzania diety.

Zaczynacie, ale nie wiesz co i jak? Spokojnie, zebrałyśmy dla Ciebie najważniejsze informacje związane z rozszerzaniem diety. Przeprowadzimy Cię przez ten proces za rękę. Dowiesz się, jak bezpiecznie i zdrowo rozszerzać dietę swojego dziecka. Jakich produktów unikać? Jak podawać poszczególne produkty? Jak zadbać o odpowiednią podaż kalorii, związków odżywczych, w tym żelaza. Co z tym glutenem i jajkami?

wprowadzanie-produktwo-podczas-rozszerzania-diety

Jak wprowadzać produkty podczas rozszerzania diety? Kolejność wprowadzania produktów.

Jak wprowadzać poszczególne produkty? Czy ważna jest kolejność wprowadzania? A co z potencjalnymi alergenami? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tych wpisach:

produkty-zakazane-w-diecie-dziecka

Czego nie podawać podczas rozszerzania diety? Produkty zakazane podczas rozszerzania diety.

O produktach zakazanych w diecie dziecka piszemy tu:

nauka-picia

Jak nauczyć pić z otwartego kubka i bidonu? Nauka picia podczas rozszerzania diety.

O tym, jak zapewnić odpowiednie nawodnienie, co może pić niemowlę podczas rozszerzania diety, jak wprowadzać wodę, jak wybrać odpowiednie naczynie do picia oraz jak nauczyć picia z otwartego kubka czy bidonu i jak wybrać najlepsze, bezpiecznie logopedycznie produkty:

poradnik-techniczny

Czego potrzebujesz podczas rozszerzania diety. Najlepsze akcesoria do rozszerzania diety.

Pośród morza gadżetów, które oferują nam producenci jako „niezbędne” ciężko wybrać te, które rzeczywiście są „must have”, a przy tym bezpieczne dla rozwoju dziecka. Ponad 8 lat doświadczenia w rozszerzaniu diety pozwoliło nam wytypować produkty, które rzeczywiście warto mieć podczas rozszerzania diety. A ponieważ najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo dzieci oraz ich zdrowy rozwój, wybrałyśmy takie, które tego rozwoju nie zaburzają, a wspierają. To nie nasza subiektywna ocena, a polecenia specjalistów: fizjoterapeutów, logopedów, neurologopedów. Śmiało skorzystaj i oszczędź swój czas.

Najlepsze akcesoria do rozszerzania diety

Jeśli szukasz wiedzy oraz inspiracji na szybkie, zdrowe, łatwe dania dla całej rodziny, zajrzyj tu i poznaj wszystkie nasze książki.

metoda-blw

Jak rozszerzać dietę metodą BLW?

Jeśli zastanawiasz się czy rozszerzać dietę metodą BLW, ale nie wiesz jak zacząć- przeczytaj te wpisy:

trudnosci-podczas-rozszerzania-diety

Trudności w rozszerzaniu diety.

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek