Jak podać dziecku owoce? To niby banalne, a jednak dość istotne pytanie ZWŁASZCZA NA POCZĄTKU rozszerzania diety.

Czy wiesz, że małe owoce jak np. borówki należy przekroić wzdłuż? Nie, nie w poprzek, dlaczego? Ponieważ ich średnica nie ulegnie zmianie i nadal mogą stwarzać zagrożenie dla drożności dróg oddechowych dziecka. Ale! Nie chodzi o to, by Was straszyć. Od początku rozszerzania diety możecie podawać dziecku owoce. Najlepiej wybrać sezonowe. No tak, w lutym kiepsko z soczystymi, świeżymi truskawkami z polskiego ogródka:) Wtedy możecie wybrać np. mrożonki. Skorzystajcie z naszej grafiki, by zobaczyć jak podawać owoce.

To nasze wskazówki (pamiętajcie o tym, że to WY- rodzice, najlepiej znacie swoje dziecko, jego możliwości oraz umiejętności gryzienia, żucia, połykania. Nigdy nie zostawiajcie dziecka samego podczas posiłku!).

  •  twarde owoce jak np. jabłko podaj dziecku w całości (maluszkom dopiero zaczynającym obierz ze skóry, możesz też lekko podgotować na parze, by zmiękło). Czy w skórce czy bez – to już zależy od wyboru dziecka. Jeśli lubi i radzi sobie ze skórą, nie ma powodu by mu ją obierać,
  • banana i inne śliskie owoce jak np. melon, gruszkę możesz obrać do połowy, tak by skóra tworzyła uchwyt:),
  • z niektórych owoców możesz wycisnąć smaczny sok,
  • małe owoce np. winogrona czy borówki zawsze podawaj pokrojone wzdłuż, nie w poprzek,
  • nie ma potrzeby odwlekania momentu podania np. truskawek, czy innych owoców uznawanych za potencjalny alergen. Po prostu podaj małą ilość i obserwuj. W tym samym czasie nie wprowadzaj do jadłospisu dziecka innych nowości, by mieć jasność co ewentualnie uczuliło,
  • staraj się podawać dziecku sezonowe owoce, mrożonki też są ok:),
  • plamy z truskawek czy arbuza zmyjesz bez problemu wrzątkiem. Polej plamę zaraz po jej pojawieniu się. Oczywiście najpierw zdejmij ubranie z dziecka 😛
  • owoce możesz także wykorzystać do różnych dań: śniadaniowej kaszki, koktajlu, placuszków, naleśników, zupy owocowej, past kanapkowych.kurs rozszerzania diety

Ten post to tylko ułamek PRAKTYCZNEJ WIEDZY na temat bezpiecznego i spokojnego rozszerzania diety. Jeśli chcecie dowiedzieć się wielu innych praktycznych informacji, skorzystajcie z naszego kursu BLW online. Ale! Najpierw poczytajcie opinie z pierwszej edycji kursu:

Małgorzata Jackowska – dietetyczka

Jestem wielką fanką BLW i stosowaliśmy samodzielne jedzenie z moimi synami. Opierałam się na ksiązce Bobas Lubi Wybór i zagranicznych stronach internetowych, nie było jeszcze grup na facebooku i bloga Alaantkowego. A teraz? Cała potrzebna wiedzę o BLW dostępną w pigułce możecie znaleźć nie tylko na warsztatach i blogach ale też na kursie Asi i Ani. Nie tylko teoria ale i mnóstwo praktyki – polecam Wam bardzo!”

Monika Garboś – trener mama

„Przejrzałam już Wasz kurs! Bardzo Wam gratuluje stworzylyscie coś naprawdę świetnego i przydatnego! Będę go polecać mamom, które pytają mnie o rozszerzanie diety.”

Agnieszka Lisowska

„Za mną 6 z 7 lekcji. Jestem bardzo zadowolona. Po pierwsze, to zachęciłyście mnie do zapisania się na kurs pierwszej pomocy(…)”

Kasia Kościów

„Brawo brawo ? jak na to, że ja raczkuje od dobrych dwóch tygodni z BLW to kurs ten powstał akurat w czas ?zbiór najważniejszych, praktycznych informacji, jak i teoretycznych w zakresie pierwszej pomocy (za to mega dziękuję).”

Paulina Kwapiszewska

„Rozpoczęliśmy rozszerzanie diety po obejrzeniu wszystkich nakręconych przez Was filmików. Bardzo ułatwiło nam to zadanie, bo wcześniej kłębiło się w mojej głowie milion pytań – Co już można podać, w jakiej formie, jak z siedzeniem, co z tą łyżeczka i czy w ogóle moje dziecko jest gotowe? Mój Mąż nie był na początku zbyt entuzjastycznie nastawiony na kurs online, ale po 1 odcinku stwierdził, że jest BARDZO pozytywnie zaskoczony.”

Zuza Skrzyńska

„Wszystkim niezdecydowanym rodzicom polecam kurs online z rozszerzania diety metodą BLW. Rozwiewa wątpliwości i pokazuje, jak krok po kroku rozszerzać dietę malucha zgodnie z duchem BLW, w jaki sposób przyrządzać posiłki, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, jak i kiedy zastosować pierwszą pomoc. Spora ilość materiałów do pobrania i materiały w formie video sprawiają, że przyswojenie tej wiedzy jest łatwe, a przygotowanie się do rozszerzania diety niemowlaka wcale nie musi zająć dużo czasu. Dla mnie dużą wartością dodaną jest możliwość zadawania pytań i dyskusji z innymi kursantami za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku – jak wiadomo dylematy dotyczące rozszerzania diety pojawiają się nie tylko na samym początku. Fajnie jest móc zadać pytanie i podyskutować również na dalszych jego etapach”.

 

Jeśli nadal się wahasz, spójrz, kto objął patronat merytoryczny nad naszym kursem. To wspaniali i bardzo mądrzy specjaliści:

 

DOMINIKA WOJSZ – Lekarz rodzinny

MAŁGORZATA JACKOWSKA – Dietetyk

KAMILA KWIETNIEWSKA – Technolog Żywności i Żywienia Człowieka

MARCIN SYDOR – Ratownik Medyczny

Nasz kurs przeszli też znani i lubiani rodzice niemowlaków – blogerzy i blogerki, m.in:

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

OSTATNIE 4 DNI SPRZEDAŻY KURSU W WERSJI PREMIUM.

4 MARCA (PONIEDZIAŁEK) STARTUJEMY Z GRUPĄ WSPARCIA. 

DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O KURSIE, POZNAJ TEMATY LEKCJI I PAKIETY:

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep