Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

O nas

Zapraszamy. Rozgość się i zostań z nami na dłużej.

Jeśli:

 • szukasz najnowszych informacji o rozszerzaniu diety opartych na najnowszych zalecaniach
 • chcesz zdrowo i bezpiecznie rozszerzać dietę swojego dziecka
 • jest Ci bliskie podążanie za umiejętnościami i potrzebami dziecka
 • czujesz się zagubiona pośród wielu, często sprzecznych informacji
 • masz wątpliwości, czy rozszerzanie diety przebiega u Was bez problemów
 • potrzebujesz sprawdzonych porad
 • szukasz przepisów: zdrowych, pysznych, prostych, które możesz podać niemowlakowi i całej rodzinie

To miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Co znajdziesz na naszym blogu?

 • Wskazówki dotyczące bezpiecznego i zdrowego rozszerzania diety. Podchodzimy kompleksowo do tematu. Jeśli dopiero zaczynacie, jesteście już w trakcie, napotykacie jakiekolwiek problemy zajrzyj do zakładki: ROZSZERZANIE DIETY. Jeśli chcesz na szybko przejrzeć zawarte tam treści, zerknij na przygotowany spis treści.
 • Jeśli zastanawiasz się, czy rozszerzać dietę metodą BLW, chcesz dowiedzieć się, jak podejść do tematu, koniecznie sprawdź tu: METODA BLW
 • Szukasz inspiracji na dania zdrowe, smaczne, proste. Dla niemowlaka, starszaka, męża/ żony, babci. Na każdą okazję. Zajrzyj do naszej bazy przepisów TU lub zobacz nasze książki i e-booki kulinarne: TU
 • Rozszerzanie diety w praktyce. Zobacz rozszerzanie diety metodą BLW w praktyce- tydzień po tygodniu. TU opisałam, co jadła Zuzia, jakie problemy wystąpiły po drodze i jak je rozwiązywałyśmy. Wszystko ilustrowane zdjęciami i filmikami.
 • Nasze recenzje i rankingi produktów dla niemowląt i dzieci starszych. Często konsultowane ze specjalistami tak, by wybrać te, które będą wspierać rozwój dziecka. Zajrzyj TU.
 • Wszystko, co dotyczy rodzicielstwa, wychowania dzieci, naszych rozterek, bo przecież nie samym jedzeniem człowiek żyje. Poczytasz TUTAJ.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Ania i Asia. Poznajmy się bliżej. Ania to ta ruda. Mama Antka i Toli, pedagożka. Asia to ta blond. Mama Ali i Zuzi, absolwentka podyplomowych studiów z psychodietetyki, pedagożka. Obie jesteśmy edukatorkami żywieniowymi, propagatorkami metody BLW, które rozpowszechniły tę naturalną metodę karmienia w Polsce, autorkami bestsellerowych książek kucharskich oraz organizatorkami Ogólnopolskiej Konferencji Rozszerzania Diety ‘’Karmienie ma znaczenie”.
Od ponad 8 lat wspieramy rodziców w odpowiedzialnym, świadomym rodzicielstwie i rozszerzaniu diety w szacunku do dziecka, prowadząc jeden z najpopularniejszych blogów o zdrowym odżywaniu całej rodziny.

Łączy nas wiele. Dzielą kilometry. Ania mieszka we Wrocławiu, Asia w Poznaniu. Podobno związki na odległość nie mają szans. Nie wierz w to. Spotkałyśmy się dopiero po 9miesiącach intensywnego pisania i dzwonienia. A nasza współpraca i przyjaźń trwają już ponad 8 lat.

Co nas łączy? Obie mamy dwójkę dzieci. Nasze starszaki urodziły się w podobnym czasie. Obie mamy zwierzaki- Ania psa, Asia dwa koty. Obie jesteśmy nauczycielkami. Kochamy muffinki. Śmiejemy się z tych samych żartów, czytamy w swoich myślach i nie wyobrażamy sobie dnia bez rozmowy (tak, tak brzmi to jak związek partnerski, ale nasi mężowie już przywykli). I obie jesteśmy skorpionicami – tak, zdarzają się burze z piorunami, ale szybko mijają – to zaleta związków na odległość – szkoda czasu na kłótnie, a i możliwości sytuacji trudnych jest dużo mniej.

A wszystko zaczęło się od … banana. Tak, tak. Nie od marchewki czy jabłka, a od banana.

Niewinnie, na facebookowej grupie o rozszerzaniu diety metodą BLW. To tam poznałyśmy się, gdy nasze starszaki zaczynały rozszerzać dietę. Ania zagaiła Asię o sposób podania banana w całości, by nie wyślizgiwał się Antkowi z ręki. Od słowa, do słowa- zaiskrzyło. A potem zaowocowało- najpierw blogiem z przepisami na dania, którymi zajadały się nasze dzieciaki w pierwszych miesiącach rozszerzania diety, naszym profilem na fb i ig. Temat wciągnął nas na maksa.

Wiedza i doświadczenie

Dzielimy się naszym doświadczeniem, praktycznymi wskazówkami, tipami przydatnymi podczas rozszerzania diety, doradzamy w wyborze dobrych, rekomendowanych przez specjalistów gadżetów do rozszerzania diety. Znajdziesz tu nie tylko ogromną bazę przepisów dla niemowląt i całej rodziny, ale także nasze rozmowy ze specjalistami: fizjoterapeutami, logopedami, neurologopedami, terapeutami żywienia, pediatrami, alergologami i wieloma innymi. Nie chcemy zostawiać pytań bez odpowiedzi. Chcemy, by każdy rodzic mógł w łatwy sposób zdobyć niezbędną wiedzę, jak prawidłowo rozszerzać dietę oraz gdzie szukać pomocy w razie problemów.

Jak jeszcze możemy pomóc?

Przez te lata naszej działalności zorganizowałyśmy wiele warsztatów BLW dla rodziców, powstał kurs blw on-line, który pozwolił tysiącom rodziców poczuć się pewnie podczas rozszerzania diety metodą BLW, nakręciłyśmy wraz z ratownikiem medycznym Kurs Pierwsza Pomoc Dziecku, powstał również webinar o rozszerzaniu diety metodą BLW, o trudnościach w rozszerzaniu diety oraz o neofobii pokarmowej. We wrześniu 2021roku zorganizowałyśmy I Ogólnopolską Konferencję „Karmienie ma znaczenie”. Naszym pomysłom zaufało wydawnictwo Mamania, z którym wydałyśmy już 4 książki: bestsellerowe „Alaantkowe BLW„, które doczekało się II wydania, „Nowe Alaantkowe BLW” , „Rośniemy” oraz „Sezonowe„. Powstały też lubiane przez naszych Czytelników e-booki, a także wydane samodzielnie dwie książki: ilustrowana książka dla dzieci „Gotuj z Alą i Antkiem” oraz kompleksowy przewodnik po rozszerzaniu diety: „Wszystko o rozszerzaniu diety”. I otworzyłyśmy swój sklep internetowy z wyselekcjonowanymi produktami do rozszerzania diety.

A wszystko to ze sporą dawką humoru i w przyjaznej atmosferze.

Newsletter obrazek