Od czego zaczęliście rozszerzanie diety?

Dynia, marchewka czy kawałek chlebka 🤔

Sposób i kolejność podawania pierwszych pokarmów innych niż mleko to ciągle temat kontrowersyjny 🤷‍♀️

Należy robić to zgodnie z zaleceniami, umiejętnościami rozwojowymi dziecka i preferencjami rodziny.

A zalecenia już daaaaaaawno NIE MÓWIĄ, by testować każdy produkt oddzielnie przez 3 dni, czy aby różne kategorie produktów podawać w określonej kolejności.

Ale za to MÓWIĄ, że kolejność wprowadzania pokarmów uzupełniających nie ma znaczenia. Że można podać kaszę (glutenową też), warzywa, owoce, mięso. Niepotrzebnie też demonizuje się wprowadzanie warzyw do diety dziecka. Są to lubiane przez dzieci produkty, a tłumaczenie tego, że owoce są bardziej lubiane, bo są słodkie, jest w oczywisty sposób mylne.

Wieeeeele warzyw jest słodkich przecież i tu teoria pada. To, czy dziecko polubi warzywa, zależy od wielu czynników, między innymi od naszego przykładu, sposobu podawania tych warzyw, oraz wielokrotnych prób ich podawania 🥬🥦🥒🫑🌶🌽🥕🫒🥑🌽🥦

Niemowlę to mały człowiek, wyposażony w kubki smakowe. Dla niego ma znaczenie, co i jak je. Stwarzajmy mu okazję do smakowitego poznawania świata jedzenia. DO POZNAWANIA.

Chcemy, by dziecko lubiło jeść, a nie musiało jeść. ROZSĄDEK, RÓŻNORODNOŚĆ, SMAK. Trzy złote zasady. Można podać niemowlakowi pierwsze posiłki nie testując jeden przez kilka dni, a jednocześnie nie zalewając go lawiną potencjalnych alergenów.

Zobacz nasze grafiki dotyczące rozszerzania diety oraz poznaj nasz bestsellerowy kurs rozszerzania diety metodą BLW. 

Kolejna edycja kursu premium startuje już w najbliższy poniedziałek 1 marca!

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep