Blw krok po kroku tydzień drugi, zobaczcie jak to wygląda:

Drugi tydzień „samodzielnego” jedzenia za nami. Tu przypominam pierwszy tydzień i szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania KLIK

Jak nam idzie teraz? Kilka info:

– pojawiły się pierwsze kupy z kawałkami jedzenia to znak, że coś trafia do brzucha, kupy są codziennie, nawet kilka, co do tej pory się nie zdarzało (Zuzia jest na piersi i zawsze robiła kupy co 4-5 dni).

-Zuzia jest bardzo zainteresowana jedzeniem, mam wrażenie, że po przebudzeniu nie chce mleka, tylko kojarzy ten czas ze stałym posiłkiem= śniadaniem, ale i tak „zmuszam”:) ją najpierw do piersi, a gdy już się porządnie napije zaczynamy szykować śniadanie.

– organizacja dnia nie jest już taka lajtowa jak z jednym dzieckiem. Trzeba zrobić teraz śniadanie dla dwójki, a starsza Ala ma swoje ulubione smaki, które nie koniecznie powinna jeść już Zuzia (np. kiełbaski). Potem trzeba jeszcze ogarnąć ten burdel:))), umyć pół kuchni i ruszyć w drogę do przedszkola. Nie ma lekko, mówię Wam:)

– nadal nie wyszedł Zuzi żaden ząb, celowo o tym wspominam, bo pamiętajcie, że nie jest to przeszkodą w blw.

– wodę podaję w kubku doidy, trzymam kubek razem z Zuzią, czasem też poję ją łyżeczką. Dbajcie o to by przyzwyczajać dziecko do picia wody:)

– zauważyłam, że mała woli jak sam podaję jej jedzenie do ręki niż jak leży na blacie. Ale to nic, przecież dopiero się uczy.

– obecnie nasz rozkład posiłków zaczyna się stabilizować i wygląda tak (orientacyjnie)

  • godz 6/7 pobudka i mleko
  • godz 8 śniadanie
  • godz ok. 9.30- 10 mleko i drzemka i do około 15 mleko na żądanie (bo śpi różnie od 30min do 3h 😛 )
  • godz 15 obiad
  • reszta dnia mleko, ewentualnie jakiś owoc
    Nie , nie daję kaszki na noc by spała 🙂 Nie daję kolacji póki co. Zuzia ma pół roku, a nie rok, nie potrzebuje aż tyle stałych pokarmów, energię czerpie z mleka. Jeśli zacznę zauważać, że potrzebuje więcej to będę jej proponować inne stałe posiłki.

BLW TYDZIEŃ 2

Poniedziałek

1.kaszka manna  i banan

2. ziemniaki, brokuły

3. truskawki

woda

Wtorek

1.awokado, truskawki, kawałek chleba

2.bataty gotowane

woda

Środa

1. płatki jaglane z bananem i awokado

2. bataty, marchewka, białe szparagi

3. truskawki

woda

Czwartek

1. kostki z kaszy jaglanej z nektarynką

2. brokuły, kalafior, kulki z kuskusa

woda

Piątek

1. kostki z kaszy jaglanej z nektarynką (zostały z czwartku, więc przechowałam w lodówce–> (pamiętajcie by jedzenie, które chcecie podać dziecku na drugi dzień nie miało kontaktu ze śliną i nie leżało zbyt długo poza lodówką, zwłaszcza w upalne dni. Jeśli nie jesteście pewne, czy jedzenie jest świeże, lepiej je wyrzucić).

2. ziemniaki, brokuły

woda

Sobota

1. kawałek bułki, kostki z kaszki manny ze śliwką polane olejem dla dziecka,  żółtko

2. fasolka szparagowa żółta, marchewka, ziemniaki, pietruszka

3. maliny, truskawki

woda

Niedziela

1. płatki orkiszowe z tartym jabłkiem i kilkoma kroplami oleju dla dziecka, awokado

2. fasolka szparagowa. kopytka ziemniaczane z koperkiem (tylko ”pomemlała”, nie zjadła), marchewka

3. truskawki

woda

i tradycyjnie kilka szybkich zdjęć dla Was (tej maty raczej nie polecam, mamy teraz w naszym sklepie przetestowane o wiele wygodniejsze i lepsze miseczki silikonowe i plastikowe do jedzenia, zobaczcie je tutaj)

Chciałam dać całe jajko, ale się rozmyśliłam i dałam sama nie wiem czemu tylko żółtko. W poniedziałek 26 czerwca dałam już całe jajko, bez rozdzielania. Nie ma powodów, by wprowadzać osobno żółtko i jajko, jeśli dziecko nie jest potencjalnym alergikiem.

Jabłko jest twarde i często jest przyczyną krztuszeń dziecka i strachu rodziców. Z tym kawałkiem Zuzia sobie nie radziła zupełnie. Starłam więc i dodałam do płatków. Można też początkowo podgotować trochę jabłko by zmiękło.

Psy i kot zbędne. Starsza siora kończy posiłek 🙂

Pamiętajcie by chociaż raz dziennie do dań podawać niemowlakom i starszym dzieciom olej nierafinowany, zimnotłoczony, możecie wybrać ten od Olini z naszym rabatem 10% na hasło: alaantkoweblw lub inny, zobaczcie jakią rolę odgrywają tłuszcze w diecie dziecka i których nie może zabrakną tutaj.

My wybieramy ten:

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep