Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

17 czerwca 2021

Jaki bidon dla dziecka cz. 2 Bidon dla przedszkolaka i ucznia.

Jak wybrać dobry bidon dla starszaka? Zobacz nasze top bidony dla przedszkolaka i ucznia.

bidon ion8

Jaki bidon dla dziecka cz. 2 Bidon dla przedszkolaka i ucznia.

Twój bobas przestał być już nieskoordynowany, porywczy, osiągnął pewną dojrzałość np. poszedł do żłobka/przedszkola? Ma swój plecaczek, paputki i nie zawaha się ich użyć?:) To pewnie około 2-3 roku życia zaczyna wykonywać bardziej precyzyjne ruchy ręki, potrafi zatrzymać się na chwilę i napić.
Nadal jego głównym naczyniem, z którego pije wodę, ma być otwarty kubek!

Ale poza nim i bidonami z rurką, możesz zacząć podawać mu picie z bidonu z otwartym ustnikiem.

Wcale nie musi na dworze i w innych miejscach pić tylko z bidonu z rurką. Owszem może, ale macie jeszcze inną opcję! To bidony z otwartym ustnikiem. Moment przejścia na bidon bez słomki, to chwila, na którą czeka każdy rodzic. Koniec z uciążliwym myciem zakamarków. To także oszczędność na elementach wymiennych, jak rurka.

Zobacz, jakie bidony z otwartym ustnikiem polecamy.

Bidony Ion8- idealne dla przedszkolaków i starszaków.

W bidonach ion8 po prostu się zakochałyśmy. To także ulubione bidony naszych dzieci. Nie da się przejść przy nich obojętnie, bo są po prostu mega ładne wizualnie. Mnogość kolorów i wzorów- dla chłopców i dziewczynek, dzieci młodszych oraz młodzieży, sprawi, że każdy znajdzie bidon dla siebie. Do wyboru kilka pojemności oraz wersje stalowe i ze specjalnego, wytrzymałego i bezpiecznego tworzywa.

bidon ion8
bidon ion8
bidon ion8
bidony ion8

Jakie są bidony ion8?

 • piękne kolory oraz niebanalne wzornictwo, dzięki którym każde dziecko znajdzie swój wymarzony bidon– zarówno przedszkolak, jak i nastolatek
 • przede wszystkim są wytrzymałe – wykonane ze specjalnego tworzywa lub stali, o wiele dłużej niż plastik zachowują dobry wygląd
 • wykonane są z recyklonu (rodzaj biopoliestru), który nie zawiera szkodliwych związków BPA, BPS i Bisfenoli.

Tworzywo to jest też neutralne dla środowiska pod względem emisji CO2. Wolne od aktywności estrogenowej (EA) wolna od aktywności androgenowej (AA). RECYCLON® został zatwierdzony jako przyjazny zdrowiu przez wszystkie światowe organizacje bezpieczeństwa żywności: FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków), JHOSPA (Japan Hygienic Olefin and Styrene Plastics Association), EFSA  (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności)

 • bezzapachowe, woda i inne płyny smakują i pachną tak jak powinny, ponieważ bidony ion8 nie zmieniają ich smaku czy zapachu, tak jak butelki z plastiku
 • w butelce możemy przechowywać płyny o temperaturze w przedziale od -10 do +96 st. C.
 • dziecinnie proste otwieranie i zamykanie na klik. Ten bidon obsłuży nawet roczniak. Bidon ion8 można bez problemu obsłużyć jedną ręką.
 • wygodny‌ ‌ustnik‌ ‌nachylony‌ ‌do‌ ‌przodu‌ ‌dla‌ ‌komfortowej‌ ‌pozycji‌ ‌przy‌ ‌piciu
bidon ion8
bidon ion8
bidon ion8
bidon ion8

Za co jeszcze lubimy bidony ion8?

 • całkowicie szczelne! Masz pewność, że nic się nie wyleje w Twojej torebce lub plecaku starszaka dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu przed przypadkowym otwarciem.
 • bardzo lekkie i pojemne – to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku dzieci szkolnych, które i tak mają przeładowane plecaki.
 • szeroki wybór– nie tylko możecie wybierać z wielu kolorów i mnóstwa wzorów, ale to nie wszystko. Dopasuj bidon do waszych potrzeb. Możesz wybierać z kilku pojemności, a także wybrać bidon z recyklonu lub stalowy.
 • ergonomiczne – idealnie dobrana średnica, dzięki której bidon pewnie leży w dłoni i nie wyślizguje się, a do tego pasuje do większości uchwytów na kubek w autach, rowerach czy do zewnętrznych kieszeni plecaka.
 • i wreszcie, dla nas mam mega istotne- są łatwe w czyszczeniu. Nie ma tam żadnych zakamarków, słomek- odkręć, umyj, wysusz, zakręć. Gotowe!
bidon ion8
bidon ion8
bidon ion8

Bidony Nalgene- dobry wybór dla przedszkolaków i starszaków.

To kolejna nasza ulubiona marka bidonów idealnych dla przedszkolaków i starszaków. Dzieci szkolne również będą zachwycone. Spełniają nasze wszystkie wymagania, zresztą sami zobaczcie:

 • są wizualnie mega ładne i przyjazne dla oka dziecka, wpadną w oko 3-latce jak i 7-latkowi,
 • przede wszystkim są ‘’dziecioodporne” – to oznacza, że możesz nimi rzucić ze sto razy, a nadal wyglądają tak samo. Nie wierzycie? Pozwólcie zbuntowanej trzylatce uwolnić emocje…,
 • wykonane są z niezniszczalnego tritanu, który jest również odporny na naświetlanie, nie musisz więc martwić się, że pozostawiając butelkę na placu zabaw w pełnym słońcu, kolor odbarwi się,
 • są zupełnie bezzapachowe – zrobiłyśmy test – na 3 dni zostawiłyśmy w niej mleko…butelka nie stała w lodówce. Po umyciu butelka była w stanie idealnym, dlatego że tritan, z którego jest wykonana, nie przyjmuje oraz nie zmienia zapachu ani smaku przechowywanych w niej płynów,
 • można do nich nalewać zarówno cieple jak i zimne napoje, bez martwienia się o to, czy plastik nie wydziela jakiś substancji. Możesz do nich nalać zarówno wrzątek jak i włożyć do zamrażalki. Zakres temperatur od -20°C do 100°C, na górską wspinaczkę w sam raz!
bidon nalgene otf kids
bidon nalgene otf kids
bidon nalgene otf kids
bidon nalgene otf kids

Dlaczego jeszcze warto wybrać bidon Nalgene?

 • łatwo się je otwiera  Zuzka bez problemu sobie z nimi radzi, starszaki Ala i Antek otwierają i zamykają samodzielnie, zobacz w filmiku na końcu wpisu, jak robić to prawidłowo, by bidon dobrze pracował! Młodsze dzieci mogą wymagać pomocy w otwieraniu i zamykaniu bidonu.
 • całkowicie szczelne! – to jest coś, co sprawdzamy zawsze i bez czego żaden bidon czy butelka nie mają prawa znajdować się w naszym sklepie. Macie od nas gwarancję, że butelki są naprawdę szczelne,
 • bardzo lekkie i pojemne – 350 ml (a gdy nalejesz do pełna, zmieści się aż 420 ml wody), mamy też wersję 650 ml, tę same używamy na wyjścia na plac:)
 • i wreszcie – są mega funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Odkręcasz, myjesz, zamykasz. Bez dodatkowych rurek, zakamarków. Brawo dla producenta! Można je nawet wyparzać,
 • producent zapewnia również, że materiał z jakiego jest wykonana, jest wolny od jakichkolwiek działań estrogennych i androgennych.
bidon nalgene otf kids
bidon nalgene otf kids
bidon nalgene
bidon nalgene otf kids

Dlaczego nauka picia z otwartych kubków i butelek jest tak ważna?

Oddychanie, jedzenie, picie, to najbardziej naturalne i podstawowe umiejętności dziecka.  Mają one niezmierne znaczenie dla rozwoju mowy – nie na ilość wypowiadanych słów, a ich jakość!

Dzieje się tak, ponieważ do mówienia potrzebne nam są te same narządy, które biorą udział w czynnościach picia, jedzenia i oddychania.

Kubki niekapki, butelki ze smoczkiem, a także butelki z korkiem, dzióbkiem i inne, które możesz spotkać na sklepowych półkach, utrwalają niewłaściwy sposób pobierania płynów, pracy warg, języka, i przede wszystkim nie ułatwiają treningu połykania typu dorosłego.

Ucząc się picia z otwartego kubka, dziecko samo kontroluje ilość pobieranego napoju, a mięśnie twarzy aktywnie uczestniczą w pobieraniu go. Wargi utrzymują szczelność i dozują płyn, aby zapobiec wylaniu się płynu i uniknąć zakrztuszenia.

Dlatego starsze dzieci (2-3 letnie) z powodzeniem mogą samodzielnie pić z otwartych kubków czy butelek.

 W wieku przedszkolnym praktycznie nie musimy proponować bidonu. Butelka z otwartym ustnikiem jest idealna do szybkiego ugaszenia pragnienia, a równocześnie kompaktowa. Jednak z doświadczenia w pracy zawodowej w przedszkolu zauważam, że niezwykle często do grup 3 latków, trafiają maluszki już od 2,5-letnie, które nie potrafią pić ze zwykłego kubka.

Z czego to wynika? Najczęściej niestety (bez obrazy;)) z lenistwa rodziców.

Łatwiej podać dziecku wodę w bidonie, z którego nic się nie rozleje, niż pozwolić na czterdziestą próbę samodzielnego
picia + rozlewania+ przebierania+ wycierania.
Niestety…

dziecko idące do przedszkola, zostaje z tym problemem same. Nie dość, że pierwszy raz styka się z nowym otoczeniem, to jeszcze musi w tym otoczeniu stresować się tym, że nie radzi sobie ze zwykłymi czynnościami, odpowiednimi dla jego wieku. Apelujemy więc do Was, byście uczyły dzieci picia z otwartych naczyń.

3 letnie dziecko powinno już samodzielnie podnosić kubek i pić z niego. I zrobi to z łatwością, jeśli tylko mu się pozwoli na wcześniejszy trening. Wiemy, że dla rodziców jest to wygodniejsze – podać dziecku bidon ze słomką, podobnie zgłaszacie, że jest w wielu placówkach, zamiast kubeczków, maluszki otrzymują picie w niekapkach.

Dbajcie o to, by Wasze dzieci piły ze zwykłych naczyń. 3-4 letnie dziecko może pić normalnie z kubka czy butelki jak dorosły.

No właśnie, czy więc taka zwykła butelka pet będzie lepsza lub gorsza dla dziecka od bidonu z otwartym ustnikiem ? Przecież czasem zdarza nam się, że w pośpiechu kupujemy wodę w sklepie.

Bidon z otwartym ustnikiem a butelka PET

Zróbmy małe porównanie:

Bidon z otwartym ustnikiem:

 • Wykonany z tritanu/ recyklonu/stali – tworzywa wolnego od BPA, BPS ,innych związków bisfenolu.
 • Wielorazowy – możesz go używać wielokrotnie przez wiele miesięcy, a więc jest również:
 • Ekologiczny (wiadomo, że naj naj byłby ze szkła, ale dziecko i szkło, to nie na nasze nerwy).
 • Nie śmierdzi po prostu. Nie odbarwia się, nie przyjmuje zapachów płynów, które się w nim znajdują.

Butelka PET oznaczenie 01

 • Wykonana z plastiku – tworzywa „teoretycznie”  bezpiecznego (bo zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością), ale:
 • Jednorazowa, bo nie może być myta i wykorzystywana ponownie.
 • Wystawiony na działanie słońca czy wyższych temperatur plastik, może wytwarzać szkodliwe związki, które przedostają się do picia.
 • Butelka PET może zawierać substancje, które wpływają na organizm podobnie jak hormon: estrogen.
 • Butelka z korkiem, używana codziennie przez dziecko może przyczyniać się do nieprawidłowych wzorców pobierania płynu. Język jest cofnięty, a zęby znajdują się między korkiem (podobnie jak w przypadku niekapków).
 • Może być poddawany recyklingowi, ale nie w nieskończoność.
 • Rozkładają się wiele lat, a miesięcznie kupując dziecku codziennie wodę w butelce do szkoły czy przedszkola produkujemy tonę plastiku i wydajemy dużo więcej pieniędzy niż nalewając wodę w domu do wielorazowej butelki.

Sami więc widzicie różnicę.

I na koniec ważne:

 1. Najważniejsza jest różnorodność. Naucz picia z różnych naczyń. Kubka, bidonu, butelki. Niech żadne z nich nie będzie jedynym sposobem na pobieranie wody.
 2. Picie z otwartego kubka może być jedynym sposobem.
 3. Pijcie wodę codziennie i regularnie. Wasze dzieci i Wy również!
bidon nalgene otf kids
bidon ion8

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (58)

Aga

Dodano opinię: 03.03.2020

Czy do takiej butelki można wlewać dziecku wodę z dzbanka z filtrem np brita?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 22.03.2020

tak

Paulina

Dodano opinię: 03.03.2020

Kochane, a kiedy rozpocząć naukę picia z bidonu? Moja malutka ma 7 miesięcy ale ciagle jeszcze nie siedzi samodzielnie, umie wypić z kubka doidy kilka łyków. Czy czekać aż będzie samodzielnie siedziec z bidonem?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 22.03.2020

Ucz picia z otwartego kubeczka. Na dworze i tak teraz raczej jeszcze nie pije. Jak opanuje i zrobi się ciepło na wyjściach ucz picia z bidonu.

Paula

Dodano opinię: 03.03.2020

Witam. Która butelka najlepsza dla 6latka, bo chyba nie wszystkie butelki ze zdjęcia są obecnie w Waszym sklepie?

Aneta

Dodano opinię: 04.03.2020

Mam pytanko: Czy jest sens kupować bidon z otwartym istnieniem u dziecka 20 miesięcy? Córka pije z bidonu z rurką (B.box (stary i nowy) oraz Canpol) + Diody i zwykła szklanka (z naszą asekuracją ale to się już niebawem zmieni :-P) Hania chodzi do żłobka gdzie większość dzieci pije z bidonu z rurką, jedynie do posiłku dzieci starsze otrzymują kubeczki.
Pozdrawiam serdecznie 🙂

alaantkoweblw

Dodano opinię: 22.03.2020

Zostałybysmy w tym wieku przy otwartym kubeczku i bodonie z rurką

Iza

Dodano opinię: 25.03.2020

Kupiłam nalgene oft kids zachęcona Waszym wpisem. Zamyka się go niezwykle ciężko, ja mam z tym oroblem a co dopiero dziecko. Jest jakiś trick czy mam wadliwy egzemplarz?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 16.06.2020

Niektóre egzemplarze trzeba „wyrobić”. Na zakrętce jest zaznaczone miejsce- takie kółko wypukłe z wklęsłą otoczką- trzeba kciukiem przycisnąć w tym miejscu i wtedy zamknięcie jest dużo łatwiejsze.

Agnieszka

Dodano opinię: 18.05.2020

Właśnie testujemy ten bidon, baaaaardzo ciężko się go zamyka zarówno mnie i mężowi, nie mówiąc już o dziecku… Musi stać na podłożu i trzeba mocno docisnąć aby się go domknął. Czy coś jest z nim nie tak? Z góry dziękuję za odp

alaantkoweblw

Dodano opinię: 30.05.2020

nie,powinien lekko kliknąć i się zamknąć:)

Kasia

Dodano opinię: 19.06.2020

A co powiecie na temat bidony z Pure kiki? Używamy to odkąd córka skończyła 2 latka ,na początku z rurką teraz 4 lata ma i od roku używamy tego z ustnikiem. Pozdrawiam
Kasia

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.06.2020

Są ok.

Ewa

Dodano opinię: 20.06.2020

Ja nie ufam nawet butelkom z tritanu. Miałam ze skip hopa. Niby tritan, niby bez bpa i innych a woda z niego po godzinie stania smakowała mi plastikiem. Przerobiłam chyba cztery różne aż w końcu kupiłam ze stali nierdzewnej z nuka, z ustnikiem sport cup i mam spokój ze zmienionym smakiem wody.

Joanna i Madzia

Dodano opinię: 26.08.2020

Kupiłam 650 ml Nalgene dla dzidzi 2 latki. Po pół godzinie już sama zamyka i otwiera. Pije z wszelkich otwartych naczyń, a czym większe tym lepsze. Bidonik ze słomką też już był. Teraz pora na butelkę Nalgene wygodną o sporej pojemności. Szukałam dobrej butelki tritanowej dziękuję Wam za podpowiedź co do firmy. Myślę, że nam posłuży. Dodatkowo zamówiłam butelkę termiczną na jesienno zimowe spacerki. Pozdrawiam serdecznie

alaantkoweblw

Dodano opinię: 27.08.2020

Cieszymy się

Kasia

Dodano opinię: 22.10.2020

A bufon dla dwulatka? Jaki najlepiej? Co polecacie? Nadal bbox?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 26.10.2020

Spokojnie może już być z otwartym ustnikiem, jak. np. Nalgene, albo z b.box dla starszaków butelka tritanowa lub bidon od drink in the box

Anita

Dodano opinię: 29.11.2020

Butelka nalgene jest mega ładna i z fajnego materiału, funkcjonalna i to wszystko o czym piszecie….poza tym że mega trudno się zamyka, z oporem klik, trzeba Asię namęczyc, efekt? Zostawiana otwarta. Dla czterolatka nawet jest to trudne ale znalazł sobie obejście bo nie próbuje już kliknąć tylko metalowy haczyk od razu zaczepia ale to nadal wymaga wysiłku. Poza tym sztosik.

Beata

Dodano opinię: 17.01.2021

Która butelka jest najlepsza dla 2- latka? Do tej pory piło z butelki z rurka Avent. Zagryzła rurkę i musze kupić coś nowego. Prosba o poradę.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 04.02.2021

Może bidon tritanowy, a jeśli bez rurki to Nalgene.

Gosia

Dodano opinię: 22.05.2021

Witam czy bidon z bboxa ale z ustnikiem będzie dobry dla 2 lata? Umie pić z otwartego , 360 i z bidonu z rurka, ale szukam czegoś na dwór niestety ten bidon nalgena super ale ma otwór z Którego wiem że moje dziecko nie będzie pić a będzie się bawić wylewaniem wody wszędzie

alaantkoweblw

Dodano opinię: 24.05.2021

Ustnik w butelce sportowej b.box to ustnik w typie niekapka, więc lepiej poszukać innej alternatywy. Może b.box tritanowy z rurką?

Zuza

Dodano opinię: 17.06.2021

A co z butelkami z filtrem? Czy te ustniki również są niewskazane pod kątem logopedycznym dla dzieci?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 14.07.2021

Musiałybyśmy się przyjrzeć tym butelkom. Jeśli są z dziubkiem twardym jak sportowe butelki jednorazowe, to nie jest najlepszy wybór.

Basia

Dodano opinię: 22.06.2021

Witam, a co polecacie na picie wody w nocy?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 14.07.2021

Jeśli ma być w nocy i dziecko pije siedząc, to bidon tescoma będzie ok. Jeśli na leżąco to b.box lub tum tum- oba z obciążnikiem.

Basia

Dodano opinię: 25.06.2021

Witam, a jaki bidon polecacie dla 4- letniego dziecka do picia wody w nocy?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 13.07.2021

Jeśli ma być z rurką, to tescoma.

Aga

Dodano opinię: 12.05.2022

Naczytałam się tak dużo negatywnych opinii jeśli chodzi o zamykanie, że boję się zaryzykować. To jest jedyny bidon dla 5 latki jaki polecacie?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 10.10.2022

Te bidony to nasze ostatnie odkrycie: https://sklep.alaantkoweblw.pl/marka/ion8/

MnM

Dodano opinię: 01.07.2021

Roczniak pięknie ogarnia kubek otwarty, ale zupełnie nie łapie rurki od bboxa (uparcie ją gryzie). Podpowiedzcie proszę – próbować dalej z bboxem czy możemy przerzucić się od razu na otwarty ustnik? 😉

alaantkoweblw

Dodano opinię: 13.07.2021

Dziecko nie musi korzystać ze słomki. Spokojnie, jak ogarnia to możecie bidon z rurką pominąć.

Justyna

Dodano opinię: 02.07.2021

Kurczę… mój dwulatek najbardziej lubi zwykły kubek, albo picie prosto z butelki (ale takiej zwykłej, bez ustnika). Trochę po tym wpisie zaczęłam się bać tych butelek j tego, co się z nich wydziela… jaki bidon najlepiej wziąć do dziecka, które najbardziej lubi kubki, szklanki i zwykle butelki, żeby nadal mógł pić w podobny sposób?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

nalgene z otwartym ustniekiem: https://sklep.alaantkoweblw.pl/?s=otf+kids

Wioleta

Dodano opinię: 17.07.2021

Szukam bidonu „idealnego” dla 6 letniego syna i 2 letniej córki. Córka aktualnie pije z bbox z obciążoną rurką.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 22.07.2021

Dla syna polecamy Nalgene- szczególnie te w większych objętościach. Dla córki- b.box tritanowy, drink in the box także z tritanu- są niezniszczalne

Asia F.

Dodano opinię: 26.08.2021

Ja chyba się pomyliłam i kupiłam nelgane seria grip-n-gulp zamiast serii off. Czy on też będzie odpowiedni dla 3 lata? Wcześniej mieliśmy b-box ale chciałam od niego już odejść

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Niestety ta seria ma twardy ustnik

Anna

Dodano opinię: 04.09.2021

Hmm ale przeciez uznany za ok bidon ze slomka avent jest niekapkiem, którego na blogu się nie poleca?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Tu niekapek oznacza, że woda sama nie wypływa ze słomki, wymagane jest zassanie odpowiednie. Niekapki, które są niepolecane przez logopedów to kubki typu 360st czy kubki z dziubkiem plastikowym zamiast rurki- takie jak były kiedyś jeszcze przed bidonami.

Anna

Dodano opinię: 05.09.2021

Hmm nie polecacie niekapków. Jednocześnie polecacie bidon ze słomką avent, który jest niekapkiem? nie rozumiem, przydałoby się doprecyzować…

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

To nie jest niekapek w potocznym rozumieniu (jak kubek 360st czy kubki z dzubkiem)- tu niekapek oznacza, że woda sama z siebie nie wylatuje z rurki, wymaga zassania, jak w b.box z obciążnikiem.

Anna

Dodano opinię: 05.09.2021

A polecany avent ze słomką nie jest niekapkiem? Wg strony producenta jest…

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Kubki niekapki nie mają słomki, jak kubki 360st albo mają dziubek plastikowy. W tym przypadku niekapek oznacza, że słomka jest tak skonstruowana, że nie wylatuje jej samodzielnie woda- dziecko musi zassać, by był ciąg wody.

Olga

Dodano opinię: 05.10.2021

Witam! A co z butelką filtrującą Dafi? Syn 3 lata pije z b.box, otwartego kubka, zwykłej słomki. Albo Dafi filtrująca z rurką?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Ostatnio pojawiają się różne opinie, a my nie korzystamy i jeszcze nie zgłębiłyśmy tematu w kontekście skrajnych opinii.

Paulina

Dodano opinię: 11.10.2021

Witam.
Mam pytanie, czy rurka w drink in the box nie jest za długa?
Jaka butelka czy bidon byłyby najlepsze że 15 miesięcznej dziewczynki która świetnie sobie radzi z otwartym kubkiem, potrafi pić z rurki jak i małej butelki. Potrzebuję czegoś sprawdzonego na dwór i do żłobka. Z góry dziękuję i pozdrawiam

alaantkoweblw

Dodano opinię: 27.12.2021

Tescoma, Drink in the box, Mepal.

Ewa

Dodano opinię: 18.10.2021

A czy istnieje jakaś butelka termiczna/bidon termiczny z podobnym ustnikiem? Szukam czegoś na zimę dla synka (2 latka skończone). Wszystkie są ze słomką, a u nas niestety przez długie picie z bidonów z rurką zaczyna pojawiać się wada zgryzu ;/

alaantkoweblw

Dodano opinię: 27.12.2021

U nas w sklepie jest kubek na kawę- szczelny, z otwartym ustniekiem: https://sklep.alaantkoweblw.pl/?s=perk

PeWu

Dodano opinię: 26.11.2021

Czy może być bidon do szkoły dla dzieci ION8? Czy szerokość ustnika jest istotna? Bidon dla prawie 5-latki 🙂

alaantkoweblw

Dodano opinię: 27.12.2021

Nie znany tego bidonu.

Monika

Dodano opinię: 23.03.2022

Czy polecicie jakiś niekapek dla 10-miesięcznych bliźniaczek, są wcześniakami, obecnie uczymy się pić z kubka doidy cup i jakiś udaje się czasami bez fontanny wody z buziaczków, ale chodzi mi o to, by podać im wodę, gdy są ma macie i by same uczyły się z korzystania, gdy mają ochotę się napić, ze starszą córeczka się udało, ale Ona w ich wieku już pięknie piła z kubka i super radziła sobie już z bidonem ze słomką. Bliźniaczki potrzebują troszkę więcej czasu, ale radzą sobie i często mają ochotę na wodę (krzyczą, gdy widzą kubeczek 😊), dlatego szukam dla Nich czegoś bezpiecznego;) Dziękuję za pomoc;)

alaantkoweblw

Dodano opinię: 20.07.2022

Zobacz kubek reflo lub ćwiczcie bidon, niekapki nie są polecane.

Aga

Dodano opinię: 28.05.2022

Chciałabym się dowiedzieć, co myślicie o moim przypadku : syn 8 miesięcy, od ok 4 tygodni udaje mu się porządnie chwycić butelkę z piciem i sięga do jedzenia , więc przedtem nawet doidy nie wchodził w grę. Teraz po woli udaje mu się z tym kubkiem.
Totalne odstawienie butelki nie wchodzi w grę, bo pije z niej mleko przed snem.
W trakcie posiłku popija wodę z wielką niechęcią, a po podaję rozwodniony kompot z butelki ze smoczkiem.
Zastanawiam się nad bidonem bbox z uszkami i czy to będzie dla niego odpowiedni wybór w tej sytuacji, żeby częściowo pozbyć się butelki . Dodam, że nie utrzymuje pozycji pionowej

alaantkoweblw

Dodano opinię: 20.07.2022

Bidon na pewno będzie lepszym rozwiązaniem od butelki, która powinna być jedynie do mleka.

Dodaj komentarz

Polecane

Dla dziecka lunchboxy i pudełka na przekąski
12 sierpnia 2022

Dobry lunchbox dla dziecka - jaki wybrać?

Lunchboxy i pudełka na przekąski to nie tylko must have dla ucznia na drugie śniadanie do szkoły, ale także idealne rozwiązanie, gdy musisz zabrać coś "na mały głód" na spacer czy wycieczkę. Jak wybrać ten idealny dla Twojego dziecka?

Czytaj całość
Akcesoria do rozszerzania diety niemowlak pije wodę z bidonu b.box
17 czerwca 2021

Jaki bidon dla dziecka?

Wszystko, co musisz wiedzieć o bidonach dla niemowlaka, roczniaka i dwulatka. Jaki wybrać? Który jest dobry? Na co zwrócić uwagę oraz od jakiego wieku i jak nauczyć dziecko pić poprawnie z bidonu? 

Czytaj całość
Lifestyle
26 kwietnia 2023

Dobry bidon dla dziecka. Jak wybrać?

Jak wybrać dobry bidon do nauki samodzielnego picia, a jak taki dla roczniaka, przedszkolaka czy ucznia?

Czytaj całość
Newsletter obrazek