Pasta to idealny pomysł na kanapkę dla niemowlaka. Można ją przygotować z wielu zdrowych składników. Dzięki temu, że idealnie przylega do chleba, dziecku wygodnie jeść. To świetny i szybki pomysł na śniadanie i kolacje. 

Składniki:

  • 1 szklanka ugotowanej ciecierzycy (może być z puszki)
  • 1/2 pęczka natki pietruszki;
  • 1/2 małego ząbka czosnku;
  • 1 łyżka oliwy z oliwek;
  • szczypta pieprzu białego;
  • kilka kropel soku z cytryny;
  • czarnuszka do posypania.

Do misy minimalaksera wsyp cieciorkę. Jeśli masz taką z puszki, wlej też zalewę. Dodaj porwane listki natki pietruszki bez łodyżek, czosnek, sok z cytryny, pieprz i oliwę. Zblenduj całość na gładką pastę.

Podawaj z ulubionym pieczywem, posypane czarnuszką. Z tej ilości przygotujesz około 4 – 5 kanapek.

Tę pastę możesz też wykorzystać jako pesto do makaronu. To świetna opcja na szybkie przygotowanie obiadu. Danie możesz posypać dodatkowo parmezanym dzieciom powyżej roku i dorosłym. 

 

 

Dołącz do zbiórki na rzecz ukraińskiej wsi Demydiv i odbierz ebook!

W Demydiv mieszka teraz 3000 mieszkańców bez jedzenia, prądu, wody, leków, po wstrząsającym, agresywnym ataku rosyjskich wojsk. Link przeniesie Cię do naszej zbiórki, tam również przeczytasz więcej o sytuacji w Demidovie.

Zapraszamy do wyjątkowych zakupów. Zakupów, które niosą dobro. Koszt e-booka to 25 zł, ale to cena minimalna, pieniądze idą od razu na konto zbiórki, więc jeśli chcesz wpłącić więcej, nie krępuj się 🙂 100% Twojej wpłaty trafia na pomoc mieszkańcom ukraińskiego miasteczka.

A co mamy dla Was w naszym najnowszym e-booku? Wiedzę i przepisy. Uporządkowane informacje na temat żelaza w diecie dzieci podane w sposób zrozumiały oraz przepisy, które będą dla Was doskonałą inspiracją na dania bogate w żelazo. Wiemy, że temat niedoboru żelaza jest dla rodziców ogromnie stresujący, stąd pomysł na ten e-book.
Znajdziecie w nim:
📍 Informacje na temat żelaza i jego rodzaje
📍 Objawy jego niedoboru
📍 Sposób wchłaniania się żelaza,
📍 Listę produktów bogatych w żelazo
📍 Informacje nt suplementacji
📍15 przepisów na dania bogate w żelazo
Opiekę merytoryczną nad e-bookiem objęła Pediatra neonatolog dr n.med. Małgorzata Stefańska i dietetyczka Agnieszka Pankowska.
 

JAK ODEBRAĆ EBOOKA?
1. Wpłać minimum 25 zł na naszą zbiórkę na pomagam.pl
2. Wyślij potwierdzenie przelewu na adres: pomocdlademydiv@gmail.com
5. Wysyłka ebooka nastąpi w dniach 5-8 maja 2022  (postaramy się jak najszybciej)

Ebook jest dostępny „w sprzedaży”  tylko do 6 maja!

WAŻNE! Będziemy weryfikować wpłaty, prosimy o wysyłanie potwierdzeń przelewu z tego samego adresu email, który podajcie przy dokonywaniu wpłaty na zbiórkę.

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep