Co do picia w Doidy Cup_

1. WODA – nie wymaga komentarza prawda?:)
Zaczynamy od wody w bardzo małych ilościch. Jaka woda? Najlepiej źródlana albo woda w wannie:) Tak, tak, zanim dziecko opanuje kubek, może się nim bawić np. podczas kąpieli. Może zabawa w wodzie pomoże w nauce opanowania kubka zanim usiądziecie do stołu i berbeć całą wodę wyleje na Was 😛

2. MLEKO/ KAKAO

Jakie mleko? Każde – Wasze jeśli akurat nie możecie podać piersi. Modyfikowane jeśli chcecie, by dziecko oduczyło się picia z butelki (co polecają logopedzi już po 6m. życia). Roślinne jako element urozmaicenia diety (nigdy nie jako równoważnik kp czy mm!)

przepis na smaczne kakao tutaj

przepisy na mleko roślinne tutaj

2. ZUPA

Jaka? Każda:) Rzadka, gęsta, kremowa. Zupa typu rosół, barszcz, krupnik, czy krem z koperku lub dyni. Jeśli myślimy np. o rosole – wywar podajcie w Doidy, a warzywa w całości na tacy. Podobnie np. z pomidorową – wywar w kubku, makaron na tacy:) Wiecie o co chodzi!

przepisy na zupy tutaj

3. HERBATA

Komentarz zbędny prawda?

Przepis na herbatę dobrą na przeziębienie tutaj.

4. JOGURT/ KEFIR/ MAŚLANKA/ KOKTAJL

To w sumie powinien być punkt pierwszy. Dlaczego? Ponieważ naukę picia z Doidy Cup dobrze jest rozpocząć od produktów gęstych, które powoli trafiają do buźki dziecka, kiedy ono przechyla kubeczek. Właśnie napoje o konsystencji jogurtu są do tej nauki najbardziej odpowiednie.

Przepisy na pyszne koktajle tutaj

Tu możecie zobaczyć jak Ala radziła sobie z jogurtem 🙂

5. KISIEL/ BUDYŃ

Podobnie jak wyżej – rzadki kisiel czy budyń powoli płyną po ściance kubka, więc ryzyko zakrztuszenia niewielkie. Prędzej ryzyko kisielku w nosie 🙂

Przepis na budyń i kisiel w naszej książce kucharskiej. Nie macie jej jeszcze? Zachecamy do zakupu na stronie Doidy.

6. SOK

Wyciskane soki warzywne czy owocowe pite raz dziennie dostarczą Waszym dzieciakom energi na skakanie po kanapie przez cały dzień. Warto więc je podawać. Wy też wypijcie – zyskacie energię na pilnowanie skaczącego gagatka:)

7. RZADKA KASZKA

Jeśli z jakiegoś powodu Wasze dziecko ciągnie przysłowiową „butlę z kaszką”, może warto je tego powoli oduczyć na rzecz kaszki w kubeczku? Pamietajcie, że długie ssanie smoczka butelki nie jest dla dziecka korzystne. Zachęcamy do zmiany:) Przepisów na rzadkie kaszki brak, ale same wiecie jak je gotujecie:)

Nie macie jeszcze kubka Doidy? Pięknie opakowany, pachnący nowością czeka na Was w oficjalnym sklepie.

Klikajcie i kupujcie.

Ostrzegamy! Ten zakup zajmie Wam dużo czasu… trudno zdecydować się, który kolor wybrać 🙂

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep