Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

11 września 2022

Rozszerzanie diety w 4 miesiącu czy 6? Wywiad z lekarzem.

Na zdjęciu głównym widzimy niemowlę w 4 miesiącu życia, czyli w magicznym 17 tygodniu, od którego zalecenia PTPGiŻ otwierają widełki, w których można rozpocząć rozszerzanie diety. Można. Ale czy to dobry czas? Czy tylko wiek dziecka jest oznaką jego gotowości do przyjmowania innych niż mleko pokarmów? Zalecenia są w wielu miejscach sprzeczne, pozostawiają często spory...

Na zdjęciu głównym widzimy niemowlę w 4 miesiącu życia, czyli w magicznym 17 tygodniu, od którego zalecenia PTPGiŻ otwierają widełki, w których można rozpocząć rozszerzanie diety. Można. Ale czy to dobry czas? Czy tylko wiek dziecka jest oznaką jego gotowości do przyjmowania innych niż mleko pokarmów? Zalecenia są w wielu miejscach sprzeczne, pozostawiają często spory margines dowolności interpretacji, rodzice się gubią. No i przede wszystkim, czy w 4 miesiącu dziecko jest gotowe na to, by jeść? Na ten temat postanowiłyśmy porozmawiać z lekarzem z Kliniki Gastroenterologii i Żywienia Michałem Błochem podczas ostatniego spec live. Zostawiamy Wam poniżej link do tej rozmowy. Koniecznie zobaczcie, bo to bardzo intersująca rozmowa, która zaprowadziła nas do całkiem mocnych wniosków.


ZOBACZ LIVE


Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek