Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

02 marca 2015

Jak nauczyć dziecko samodzielnego picia?

Z czasem, gdy zaczną faktycznie jeść, a nie tylko bawić się jedzeniem, coraz więcej trafia do małego brzuszka, a co za tym idzie - dziecko odczuwa pragnienie i samo domaga się picia. Dlatego nie martwcie się, jeśli Wasze dzieci nie chcą od początku BLW pić niczego poza mlekiem z piersi lub modyfikowanym.

Bardzo często dostajemy od Was wiadomości, w których pytacie o to „jak nauczyć dziecko samodzielnego picia?” lub „w czym podać dziecku zupę?”. Właśnie dlatego powstał ten wpis, by ułatwić Wam i dzieciakom ”przygodę” z piciem innym niż z piersi czy butelki.
Ala i Antek mają już ponad 1,5 roku (stan na marzec 2015r.), potrafią pić z każdego rodzaju kubka, zwykłej szklanki czy bidonu, jednak zanim do tego doszło, minęły tygodnie prób, rozlewania, sprawdzania grawitacji… Nauka nie byłaby prosta, gdyby nie genialny, pochylony kubeczek tzw. DOIDY CUP. Od niego wszystko się zaczęło… Sami zobaczcie (poniższe zdjęcia i nasze filmy na YouTube:)).
            Pierwsza z nas odkryła go Asia. Jej Alicja od samego początku rozszerzania diety (zaraz po skończeniu 6 m) rozpoczęła pierwsze próby korzystania z kubeczka. Początkowo Ala w ogóle nie była zainteresowana piciem.

Miało to związek z tym, że tak małe dzieci, 6-8 miesięczne zanim nauczą się świadomie pić, muszą pojąć trudny mechanizm jedzenia – trafiania do buzi, gryzienia, żucia i połykania.
Z czasem, gdy zaczną faktycznie jeść, a nie tylko bawić się jedzeniem, coraz więcej trafia do małego brzuszka, a co za tym idzie – dziecko odczuwa pragnienie i samo domaga się picia. Dlatego nie martwcie się, jeśli Wasze dzieci nie chcą od początku BLW pić niczego poza mlekiem z piersi lub modyfikowanym. To naturalne, że potrzeba picia wody przyjdzie z czasem
. Ważne, by wyczuć ten moment. Jak?

Alicja przyglądała się jak mama nalewa wodę do kubeczka, który stał blisko jej posiłku. Z czasem zaczęła wyciągać po niego ręce. Początkowo Asia nalewała bardzo małe ilości wody i trzymałam kubek razem z nią. Z czasem pozwalała jej na samodzielne próby picia, które początkowo kończyły się szybkim przechyleniem i oblaniem bluzeczki:) Jednak Ala bardzo szybko, zaledwie w przeciągu kilku dni, nauczyła się, jak prawidłowo podnosić kubeczek doidy i powoli go przechylać. Dużym ułatwieniem było to, że kubek jest bardzo lekki, a „uszka” kubka są idealnie dopasowane do małych rączek. Dzięki innowacyjnemu wyprofilowaniu kubka, dziecko widzi też jego zawartość i nie musi odchylać głowy pijąc, co zapobiega również krztuszeniu się.
 
Ala’Antkowa przygoda i nasza przyjaźń rozpoczęła się, gdy Ala i Antek mieli po ok. 8 miesięcy. Antek w tym czasie odrzucał wszelkie kubki niekapki, bidony z rurką, na znak protestu pił tylko z trzymanej przez Anię porcelanowej filiżanki. Wiecie – arystokrata… 🙂 Niestety opcja z filiżanką nie należała do najwygodniejszych i najbezpieczniejszych, Ania zakupiła więc doidy cup. To był strzał w dziesiątkę, Antek już po kilku samodzielnych próbach, prawidłowo chwycił kubeczek i trafił wodą celnie do buzi. Według Ani, najlepszy w kubeczku jest jego kształt, patent ze ściętym brzegiem kubka znacznie ułatwia dziecku przechylenie go i Antoś nie uderzał nigdy brzegiem o czoło, jak to miało miejsce z filiżanką:) I tak pokochał picie z kubka przede wszystkim koktajli, wody, a z czasem herbaty (którą zaczęłyśmy podawać naszym dzieciom po ukończeniu roku).
DOIDY CUP rewelacyjnie sprawdził się także, gdy nasze rodziny jadły zupę. 8 miesięczne bobasy nie bardzo potrafiły machać łyżkami w zupie pomidorowej, dlatego wywar zawsze nalewałyśmy do kubka, a warzywa w całości układałyśmy dzieciom na tacę.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów jak Ala i Antek radzą sobie z samodzielnym piciem:
Alicja pije zupę.
Alicja pije jogurt część 1.
Alicja pije jogurt część 2.
Antek pije wodę.
Antek pije herbatę.

            Jakie są największe zalety DOIDY CUP wg nas?

DLA DZIECKA

waga – kubeczek jest bardzo lekki (rzucony, może daleko lecieć i nie uszkodzi na pewno szyby czy laptopa), dziecku nie sprawia trudności podniesienie i trzymanie go,
kształt – dziecko może maksymalnie przechylić kubeczek, a i tak nie uderzy nim o czoło,
wielkość – ani za mały, ani za duży -kubeczek jest idealny do uchwycenia przez małe rączki dziecka,
kolor – jaskrawe, mocne, wyraziste kolory przyciągają uwagę dziecka, dzięki czemu kubek wydaje się interesującą zabawką, co sprzyja nauce,
pojemność (ok. 150 ml) – dziecko widzi, ile płynu znajduje się w kubeczku i nie musi odchylać głowy do tyłu, gdy pije.
                                                                      

     DLA RODZICA

jakość – bardzo dobra, mimo codziennego, wielokrotnego używania, materiał, z którego wykonano kubeczek, nie zmienia się i nie rysuje,
utrzymanie w czystości– brak zakamarków do mycia i czyszczenia, nawet jeśli zostawicie w nim na dłużej niedopity jogurt czy zupę krem, później nie będziecie musieli szorować zakamarków, bo takowych nie ma:) Ponadto, kubeczek można myć w zmywarce i sterylizować,
bezpieczeństwo – wykonany jest z tworzywa wolnego od BPA i PCV, kubeczek jest idealnie wyprofilowany i stabilny,
polecany przez logopedów – dziecko pije z kubeczka w sposób naturalny, układając prawidłowo język, wargi, szczękę,
design – szeroka gama kolorów do wyboru (ale to chyba plus dla dziecka i rodzica),
inne: może być stosowany od początku rozszerzania diety, nie zaburza odruchu ssania (u dzieci, które karmione są piersią). Co ważne, dziecko może z niego bezpiecznie pić w pozycji półleżącej, co przydaje się w dwóch przypadkach:
1) gdy dopajanie (np. mlekiem czy wodą) jest niemowlę, które nie je jeszcze stałych produktów – maluch wykorzystuje podczas picia z kubeczka te same mięśnie twarzy i języka, co podczas picia z piersi. Pojenie z kubeczka DOIDY przyda się, gdy nie chcemy wprowadzać butelki, lub gdy dziecko odmawia picia z niej.

2) Gdy dziecko jest chore, gorączkuje, leży w szpitalu – wówczas nie musi siadać, może pić z kubeczka półleżąc.
Kubeczek oraz nasze książki kucharskie możesz zamówić TUTAJ            

Reasumując DOIDY CUP, to idealny kubeczek do Waszej przygody z BLW 🙂

PAMIĘTAJCIE!

– od początku rozszerzania diety proponujcie dziecku WODĘ do picia,
nigdy nie pozostawiajcie dzieci samych podczas posiłku,
– zawsze sprawdźcie temperaturę napoju.
Przypominamy niektóre nasze napoje i zupy, które możecie nalać dziecku do kubeczka DOIDY. Wystarczy kliknąć w nazwę:
Koktajl jaglany z awokado i gruszką.
Koktajl owocowo-warzywny.
Koktajl z natki pietruszki.
Koktajl ananasowy.
Owsiany koktajl gruszkowy z migdałami.
Zupa krem z ciecierzycy.
Zupa owocowa.
Szpinakowo – kokosowa zupa krem.
Zupa kalafiorowa.
Krupnik na jaglance.
Barszcz czerwony. 
 

                                     NASZE PORADY JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ Z DOIDY CUP?

1. Przed pierwszym użyciem umyj kubeczek i daj go dziecku do obejrzenia:) Pozwól pobawić się tym nowym fascynującym przedmiotem tyle czasu, ile dziecko będzie chciało.
2. Pokaż dziecku jak pijesz z nowego kubeczka.
3. Zaproponuj dziecku wspólne picie z kubka (ono niech pije, TY trzymaj razem z nim).
4. Na pierwsze próby wybierz minimalną ilość wody, odciągniętego mleka lub mleka
modyfikowanego, które do tej pory dziecko piło z butelki.
5. Do nauki samodzielnego picia bez pomoc dorosłych wybierz gęste, smaczne napoje/
zupy np. jogurt naturalny, koktajl jaglany, zupę krem. Dzięki temu, że napój jest gęsty, będzie spływał powoli do ust dziecka.
6. Zaufaj dziecku i pozwól cieszyć się samodzielnością. BLW górą:)
ALICJA PIJE JOGURT NATURALNY I JE KULECZKI Z KASZY
ANTEK POPIJA WODĄ KANAPKĘ A’LA PINQUI
ALA PIJE ZUPĘ OWOCOWĄ
ANTEK PIJE WODĘ DO OBIADU
ALA PIJE WYWAR Z ZUPY I JE WARZYWA

Przygotowujesz się do rozszerzania diety? Zrób to dobrze. Kup tylko to, czego potrzebuje dziecko, a Ty zdobądź niezbędną wiedzę o żywieniu dziecka. Odwiedź nasz sklep, który powstał na bazie wieloletniego doświadczenia w edukowaniu na temat żywienia dzieci.

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (82)

Dominika

Dodano opinię: 02.03.2015

Piękne lokowanie produktu 😉

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 02.03.2015

Jasne, że piękne:) w końcu polecamy to co my i nasze dzieci używamy od długiego już czasu:)

Anonymous

Dodano opinię: 02.03.2015

No i dobrze:-) mam nadzieję że dziewcznom dobrze zapłacili za reklamę:-)

Anonymous

Dodano opinię: 02.03.2015

Ej no bez przesady. Bardzo dużo mam poleca ten kubeczek więc dlaczego dziewczyny nie miałyby tego robić. Poza tym to jest chyba jedyny taki kubeczek na rynku więc nawet bez nazw każdy by wiedział co to za firma 😉

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 02.03.2015

Dokładnie:)

Anonymous

Dodano opinię: 02.03.2015

kubek przewijał się w przeszłości przez bloga, więc fajnie że w końcu jest jego podsumowanie i wytłumaczenie dlaczego kubeczek mieszka prawie w każdej maminej kuchni 😉
My używaliśmy zarówno przy pierwszym jak i przy drugim dziecku – kubek odkryty dokładnie 5 lat temu, dzieciaki po dziś dzień chętnie z niego piją, a jak komuś ze znajomych rodzi się bejbiś – to kupujemy kubasek na upominek – tani i arcypraktyczny i zawsze trafiony prezent 😉

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 02.03.2015

Tak, ja też kupiłam swojej koleżance na prezent, nie mogłam zdecydować który kolor wybrać:))

Anonymous

Dodano opinię: 02.03.2015

DOIDY – super kubek.. DOIDY – trzeba go kupić… DOIDY – jest innowacyjny … DOIDY kupisz w sklepie DOIDY …
Ciekawe, ile płacili za każde umieszczenie nazwy DOIDY we wpisie
Przez tą właśnie reklamę nie kupię tego kubka.

Anonymous

Dodano opinię: 02.03.2015

Proponuję z gliny ulepić coś lepszego, 🙂 i nie zazdrościć, mam nadzieję że zapłacili dobrze. . Przecież reklama jest oficjana.

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 02.03.2015

Może,żeby rozwiać wątpliwości wątpiących i rozjaśnić to, co niejasne…:) Doidy polecamy na naszym blogu od początku jego istnienia,reklamowałyśmy go ZAWSZE jako produkt idealny dla dziecka podczas rozszerzania diety.Zdjęcia były obecne w niezbędniku wraz z opisem. Cóż więc tak razi teraz??:):):)Nagle?Nasza współpraca?:)Polecamy ten produkt tak jak i te z Ikei,z którą nie współpracujemy:)Po prostu są dobre i kropka:)Współpraca z Doidy niczego nie zmieniła, jakości naszych przepisów nie osłabiła, naszych kulinarnych możliwości również.:)Pozdrawiamy serdecznie wszystkich:)

Bliźniaczki w akcji

Dodano opinię: 02.03.2015

Widać, że anonimy są tutaj pierwszy raz – dziewczyny używają DoidyCup, zanim Wy jeszcze o tej firmie słyszeliście… Przykre.

Iwona Krzepisz

Dodano opinię: 02.03.2015

A ja wlasnie zamówiłam kubeczek dla mojego synka.Uwielbiam wasz blog,przepisy i rady i dzięki wam moj mały uwielbia posiłki i je sam,a tym którzy tak komentuje wszystko radzę najpierw zapoznać sie z metoda

marcysia

Dodano opinię: 02.03.2015

Wadą kubeczka jest to, że nie jest przeźroczysty i rodzic nie widzi czy dziecko ma płyn przy ustach, a nie każde dziecko tak szybko nauczy się samo pić, my mamy 2 kubeczki doidy, ale średnio nam podeszły, zresztą nie dostaje podczas jedzenia nic do picia, bo tak potrząsa napojem, że nawet bidon wymięka i wszystko pływa, lubi też gryźć i tłuc po blacie kubeczkami, więc w sumie pełniły funkcję odciągaczy od jedzenia. Dzieciaki na filmikach na YouTube tak estetycznie jedzą, Antek gryzie placka i odkłada na talerzyk, szok, mój czternastomiesięczny synek gryzie (albo i nie) i miażdży albo wklepuje w stolik, albo wciska wszystko w taki dołeczek na kubek w blacie, zazdroszczę Wam dziewczyny, że dzieciaki tak ładnie jedzą i rzeczywiście zjadają posiłek bo u nas to wciąż tylko zabawa…

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 02.03.2015

Każde dziecko jest inne:) Widocznie Twój synek ma inny styl bycia:) Spokojnie, jeszcze nauczy się jeść estetycznie, daj mu czas i pozwól na zabawę:)

nina

Dodano opinię: 12.11.2015

Mój synek 13,5 msc robi tak samo jak u Marcysi :/ też zazdroszczę dziewczynom, że ich dzieci tak ładnie jedzą. My prawie od początku na blw i cały czas bałagan. dobrze że choć coś tam do buzi trafia.

motyl121277

Dodano opinię: 03.03.2015

Mój synek ma 14 mcy. Pije z bidonu z gumową słomką. Chwyta za mój kubek i .. daję mu łyka tego co tam mam (zazwyczaj pokrzywa, zielona herbata). Kończy się na 2-3 łykach + niesamowitej radości. Nie chce jednak pić ze swojego kubeczka – on chce to co ja, tzn. z mojego kubka.
Orientujecie się jaki jest mniej więcej wiek kiedy dziecko powinno już pić samodzielnie z kubka?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 04.03.2015

Nie ma jakiegoś precyzyjnego wieku, ponieważ każde dziecko rozwija się inaczej i w innym tempie zdobywa różne umiejętności. Nie należy poganiać czy przyspieszać. Jeśli chce pić z tego co Ty, to moze sama pij z jakiegoś plastikowego kubeczka np. Doidy lub zwykłego lekkiego i podaj mu taki. Może akurat się uda i ominie Cię etap niekapków czy innych. Mój Antek pił z filizanki,a później z doidy, bo tak chciał i nie było problemu:)Pozdrawiamy i daj znać,jak Wam idzie:)!

blaty kuchenne

Dodano opinię: 03.03.2015

Najlepiej jak najwcześniej 😀

Anonymous

Dodano opinię: 04.03.2015

a mój synek jak tylko dam mu jakiś kubeczek do picia to za każdym razem robi „myju-myju” ma 1,5 roku 🙂

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 04.03.2015

Na pewno któregoś pięknego dnia zatrybi, bo przecież już troszkę pije. Może akurat tyle potrzebuje. A zabawa… To nieodłączny element nauki:)Mój Antek nadal potrafi kąpać jedzenie w kubku:)

Anonymous

Dodano opinię: 04.03.2015

NA ALLEGRO NAJTAŃSZY 28 ZŁ I TO JUŻ Z PRZESYŁKĄ!!!

Anonymous

Dodano opinię: 04.03.2015

nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że kubek się nie rysuje – Krzyś przepięknie odznaczył na doidy swoje dwa ząbki. kubek się strasznie porysowany, ale ogólnie chyba faktycznie „coś w nim jest” 😉

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 15.03.2015

Mój się jak do tej pory nie porysował:)

Iza

Dodano opinię: 01.04.2016

Mój też sie porysował od ząbków, więc nie jest to raczej przypadek. Niezmienia to faktu, że moja córka pije tylko z tego kubka.

Marta

Dodano opinię: 19.03.2017

Nasz też jest porysowany od ząbków. ?

 

Rubella

Dodano opinię: 05.03.2015

słyszałam o tym kubeczku, ale nie używaliśmy go.Naromiast zaraz po ukończeniu 6mż, przy rozszerzaniu diety, zaczęłam synkowi podawać wodę do picia z takiego małego kuc=beczka Medeli o pojemności 30ml, który służy do podawania mleka noworodkom. Tez jest wyprofilowany i ma taki jakby języczek, który się opiera na dolnej wardze dziecka. Kosztuje około 5zł, do kupienia w aptece. Pojemność mała, ale do nauki jak znalazł. Dziecko moje nie piło nigdy z butelki ze smoczkiem (nie umiał, nie chciał?), z tego nauka poszła błyskawicznie. Jeszcze nie umiał siedzieć samodzielnie, ale pił z niego bez problemu. Jak miał rok, to pił już z 'dorosłych’ kubków, szklanek itp.

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 15.03.2015

Super, tez słyszałam o tym kubeczku, jednak gdy zobaczyłam kolorowy Doidy, od razu go kupiłam:)

Anonymous

Dodano opinię: 14.03.2015

Moja córa bardzo ładnie pije z czegokolwiek. Ale jak się napije to resztę zaraz wylewa na blat, prawie zawsze. Strasznie mnie to denerwuje, ale ok, może jej przejdzie.
Fajny wpis, na pewno baaardzo przydatny na początku.
Wiem, że to blog kulinarny, ale moim marzeniem jest znaleźć wpis o problemach w BLW (ktoś zna taką stronę?). Może wszyscy mają idealne sytuacje, gdzie dzieci jedzą ładnie wszystko… U nas niestety często jest tak, że robię coś z Waszych przepisów, wiecie, staram się, a mała nie chce jeść. Kiedyś strasznie mnie to demotywowało, ale już jest lepiej. Nie wiem jak mają inni, czy też spotykają się z jakimiś oporami. Córka ma 16mcy, karmię ją piersią bardzo dużo, ile chce, poza tym jestem w drugiej ciąży (7t).
Pozdraiwam 🙂

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 15.03.2015

Witaj, szykujemy właśnie taki wpis dla rodziców, którzy borykają się z problemami przy blw, już niebawem na blogu:)

Karolina

Dodano opinię: 12.11.2015

Zakupiliśmy DOIDy i moje dziecko wkońcu coś pije oprócz piersi, szybko załapała ma 7 miesięcy i supe jej idzie, a mama szcęśliwa.

Alina

Dodano opinię: 03.02.2016

Z jakoscia bym nie przesadzala. Caly "ustnik" zarysowany zabkami po pierwszym uzyciu.

 

Ania

Dodano opinię: 08.04.2016

Dziewczyny, a co ze spacerami? Też podawałyście wodę tylko w doidy? Mój synek ma 10 miesięcy i już ładnie pije z kubeczka, ale zawsze coś tam się chlapnie – nie wiem, czy na spacerze też mu nalewać z butelki do kubeczka, jak siedzi w wózku, mimo ryzyka zachlapania, czy jednak mysleć o niekapku (z niego nie umie pić, tylko gryzie ustnik;))… Wszędzie widzę nawet starsze dzieci z nieśmiertelnymi butelkami i niekakami w łapkach i już sama nie wiem…

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 10.04.2016

Polecamy bidony z rurką. 

Karolina

Dodano opinię: 01.10.2020

Dziewczyny, czy polecacie jakiś konkretny bidon z rurką? Dobrze patrzeć na taki z obciążnikiem, z uchwytami na rączki, na rurkę – niekapkę? Pomocy! 🙂

Karolina

Dodano opinię: 01.10.2020

Dodam jeszcze, że mój synek dopiero będzie zaczynał przygodę z bidonem, ma pół roku i bardzo lubi pić z doidy cup, ale potrzebuję czegoś na spacery

alaantkoweblw

Dodano opinię: 02.10.2020

Spróbuj b.box z obciążnikiem. Mamy też alternatywę od Munchkin w naszym sklepie

Pauli

Dodano opinię: 21.04.2016

Moja mała chętnie pije z tego kubeczka, z innych kubeczków w sumie też, ale… w ogóle się nie przejmuje, że jej się wylewa za kołnierz, jak za mocno przechyli. Jest sobie mokra i zadowolona. Nie wiem, jak to przewalczyć:) 

I jak odstawia kubek, to też często go "kładzie", nie stawia, wylewając wszystko. I też jej jest wszystko jedno, mamusia doleje płynu:)

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 22.04.2016

Może uczcie się na gęstych plynach? Zpa krem, koktajle, jogurty…

Pauli

Dodano opinię: 26.04.2016

Zupy i koktajle też wylewa sobie za kołnierz. A konkretniej za dekolt;)

Ale fakt, jak odłoży kubek z gęstą zupą-kremem, a ja zareaguję szybko, że nie wszystko się wyleje. Bo wody to nijak nie zdążam złapać;)

Jagna

Dodano opinię: 29.07.2016

Używamy kubeczka już 2 miesiące i niestety jest zarysowany od ząbków. Czy taki kubeczek trzeba wymieniać, czy możemy z niego dalej bezpiecznie korzystać (zarysowania nie są głębokie ale wyczuwalne )?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 01.08.2016

my używamy nadal, mimo zarysowań.

Mama Oskarka

Dodano opinię: 19.09.2016

Witam,

ja z kolei mam duży problem z przekonaniem synka (10  mcy) do picia z tego kubeczka. Mały jest jeszcze na piersi i nie używałam butelek ze smoczkiem jak i samego smoczka. Do tej pory podawałam picie łyżeczką ale chcę od ponad m-ca nauczyć synka picia z tego kubka (kubka niekapka nie zaakceptował). Na początku nawet nieźle wychodziły próby i synek parę łyków robił (ja trzymałam w ręce kubek) ale od jakiegoś czasu synek nie chce już niczego pić z tego kubka (próbowałam dawać wodę, wodę z sokiem, sok przecierowy) już nie mówiąc o samodzielnym trzymaniu w ręce. Dodam, że z samodzielnym włożeniem jedzenia rączkami do buzi już nie ma większego problemu, chce też już się bawić sam łyżką i protestuje przed podawanem mu łyżką jedzenia. Gdzie jest problem?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 30.09.2016

Nigdzie:) Zapewne nie ma na to ochoty. Spróbuj z bidonem z rurką, a potem wróć do Doidy. 

Anna

Dodano opinię: 24.10.2016

Mam mieszane uczucia co do tego kubka. Wszyscy wynoszą go pod niebiosa a mój syn (7,5 mies.) wali nim o blat lub rzuca i tyle. I tak od kilku tygodni niezależnie co się do niego naleje, myślałam, że może na moim mleku się nauczy, też nie. Za to jak widzi, że my pijemy z normalnych kubków jest zafascynowany, niedawno złapał mój kubek za uchwyt i przystawił sobie do ust. Doidy nie wygląda jak dorosły kubek i wydaje mi się, że niektóre dzieci mogą uważać go za zabawkę. W każdym razie ja zaczynam żałować tych 30zl… Ktoś miał podobne przejścia, przeszło dziecku rzucanie? 🙂

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 24.10.2016

Aniu, co dziecko to inna historia. Mój Antek pil z filiżanki, ale szybko polubił po niej doidy. Słuchaj dziecka, a doidy nie odstawiaj za daleko. Na pewno dziecko do niego wróci. 

Anna

Dodano opinię: 24.11.2016

Coś o tym wiem, mój starszy syn (dziś lat 7) pił najchętniej z kryształowego kieliszka. 🙂 A ten mały kilka dni po moim pytaniu na blogu zaczął pić ze szklanki brata. I tak zostało, wypija po posiłku już całkiem sporo. Minus jest taki, że nie można mu dać szklanki do ręki, trzeba cały czas kontrolować. Szklanka nieduża o średnicy 6cm. Doidy oczywiście nie wyrzucę, ale mamy dzieci ze starszym rodzeństwem przestrzegam przed pochopnym zakupem wszystkich drogich super udogodnień dla niemowląt, maluchy zdaje się wolą być jak brat/siostra i korzystać ze tego samego. Mały nawet zjada dużo więcej kiedy brat siedzi przy stole, przy mnie tylko skubie. 🙂 Pozdrawiam autorki i dziękuję za inspiracje posiłkowe!

Ania

Dodano opinię: 13.01.2017

A ja mam pytanie właściwie z innej beczki – jaką wodę podajecie? Może być taka zwykła przegotowana? Czy może mineralna? Źródlana? Pozdrawiam serdecznie!

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 13.01.2017

Zapraszamy do tego tekstu: https://alaantkoweblw.pl/czym-dopajac-dzieci-wywiad-z-malgorzata-jackowska/

Bożena

Dodano opinię: 23.02.2017

Kochane! Próbuję nauczyć mojego 9,5 mies synka pic z tego kubeczka, ale juz mijają 2 tyg i nic. Pokazywałam mu jak ja z niego piję i daję mu do zabawy, ale jak chcę przyłożyć do jego ust to odpycha. Próbowałam z wodą, moim mlekiem i nic… pomocy, jak zachęcić go do tego kubka? 

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 21.03.2017

Niech po prostu będzie w zasięgu jego dłoni. W końcu sam może po niego sięgnie za jakiś czas. Daj też nawet w wannie do zabawy, a co!

Marta

Dodano opinię: 17.03.2017

Fajna sprawa. Co zrobić, kiedy dziecko zrzuca kubek na ziemię? Generalnie jest chyba na etapie zrzucania i rzucania 😉 Nie jest tak kolorowo, że trzy dni i pije z kubeczka jak zaczarowany ;( P.S. Patrzę na te wasze zdjęcia pod wpisem…. jaki porządek… :O 

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 18.03.2017

Praktyka czyni mistrza;)A tak serio, warto dawać dziecku kubeczek tez poza posiłkami. Wtedy przestanie być taką atrakcją i będzie tylko narzędziem do picia. 

jowita

Dodano opinię: 09.05.2017

witam, któryś raz właśnie widzę ten wpis na Waszym blogu. Kubeczek spoko ale wg mnie dla wiekszych dzieci. Dla Maluchów, np. mojej córeczki która ma 8 miesięcy – kubek jest za duży. Jak dziecko go przechyla to kubeczek zasłania nos, oczy… Nasz neurologopeda zwrócił na to uwagę. Super pomysł ze ściętym brzegiem ale kubek jest za duży. Poza tym te uszka wcale nie są takie super. Mojemu dziecku raczej ciężko to złapać. 
Maluchowi tez lepiej pić jak widzi to co pije. Kubeczek najlepiej żeby był przeźroczysty żeby Maluch widział zawartość i żeby widział co się z nią dzieje jak przechyla….
Taki kubek do nauki picia jest też z medeli dobry. My własnie tego używamy.Ma ścięty brzeg ale jest przezroczysty i jest nieco mniejszy niz doidy cup. 
 

Ula

Dodano opinię: 10.08.2017

A jaki bidon z rurka polecicie? Doidy mamy od paru dni i moje mała az sie trzęsie z radości jak go widzi 😉 ale woli zeby mama trzymała a ona robi samolocika ? Na spacery bidon z rurka –  jaki kupić, poradzicie konkretna markę/sklep? Dzieki, super blog! ?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 20.08.2017

my mamy canpol baby taki mały.

Agnieszka

Dodano opinię: 07.10.2017

Czy picie z kubeczka Diody nie zaburza potem umiejętności picia z normalnego kubka – takiego nie idealnego?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 09.10.2017

jasne, że nie:)

Frogsia

Dodano opinię: 10.10.2017

Jestem zachwycona kubeczkiem 🙂 podłapałam ok 4m jak moja mała łypie na mnie wzrokiem na moją wielka kubkoszklanke. Złapała mnie za rękę i chciała otworzyła usta. Ta samo szalała do butelki. Wiedziałam, że trzeba kupić. Odkąd jest staramy sie pic z niej co najmniej raz dziennie i widzę nawet efekty 🙂 jesteśmy całe zalane ale szczęśliwe no cóż nauka wymaga pewnych poświęceń 🙂

Ania

Dodano opinię: 06.12.2017

Mam pytanie: jaką herbatę podawałyście swoim dzieciom po 1 r.ż. i jak często? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam:))

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 07.12.2017

okazjonalnie Roiboos

Roma

Dodano opinię: 07.12.2017

Witam, dopiero od niedawna czytam Waszego bloga i jeszcze nie ogarnęłam wszystkiego. Moja córeczka skończyła 6 miesięcy i powoli próbuje inne niż mamine mleczko jedzonko. Blw jest dla mnie nowe, starszych 2 synów karmiłam papkami, o zgrozo. Narazie idzie nam dobrze, z Waszą pomocą ? mam problem z kupieniem fartuszka, wszystkie które znalazłam są bardzo duże. Czy Ala i Antek mają jakieś specjalne małe czy to są fartuszki takie jak proponują do malowania farbami dla przedszkolaków?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 10.12.2017

W IKEA kupisz dobre. Tylko one przeciekają. Te nieprzemakalne to są takie do malowania farbkami.

Gabi

Dodano opinię: 26.02.2018

Gdzie można kupić takie „wdzianka” do karmienia?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 27.02.2018

Kiedyś były w Ikea, teraz juz nie ma ich.

op

Dodano opinię: 23.03.2018

Monika

Dodano opinię: 30.05.2018

A co z wodą w kubeczku? Jaka? Oczywiście wiem , że niegazowana ale na jaki skład, minerały bądź ich brak zwrócić uwagę ?

Justyna

Dodano opinię: 06.08.2018

Mój syn jest w połowie 8 miesiąca, Diody próbujemy od miesiąca. Jest bardzo nim zainteresowany, wydaje mi się ze go lubi. Tak samo jak wode-to lubi najbardziej z całego rozszerzania diety 😉 ale kubek cały czas „gryzie” i zle uklada język. Czy są jakieś ćwiczenia, czy po prostu uzbroic się w cierpliwość? Próbujemy tez z bidonem ze slomka ale to też czarna magia -_-

alaantkoweblw

Dodano opinię: 11.08.2018

Uzbrój się w cierpliwość, a jeśli nie będzie szło, moze wizyta u neurologopedy.

Anna

Dodano opinię: 18.12.2018

Z tym, że się nie rysuje niestety nie mogę się zgodzić. Córka już po jednym użyciu go pogryzła i jest cały odrapany :/

Iwona

Dodano opinię: 14.01.2019

Od kiedy proponować dziecku wodę nie tylko do posiłków, ale i pomiędzy nimi oraz na wyjścia?? Maluch ma trochę ponad 6 miesięcy i od tygodnia wprowadzamy BLW a oprócz tego jest ciągle KP

alaantkoweblw

Dodano opinię: 08.02.2019

Od poczatku rozszerzania diety

EwLa

Dodano opinię: 20.01.2019

Mam pytanie. Kilka dni temu zaczęliśmy rozszerzanie diety i korzystanie Doidy. Corka jest bardzo zainteresowana, chwyta kubek, ale totalnie nie umie pic – wystawia jezyk i „pije jak kotek”. Czy to normalne na poczatki, czy cos robimy zle?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 21.01.2019

Kaja

Dodano opinię: 22.01.2019

Zakupiłam kubek jakieś 2 miesiące temu, kiedy synek miał 8miesięcy, pił s moją pomocą, chociaż i tak mało wody udaje mi się przemycić i woli pić z łyżeczki. Ale jutro spróbuję mu podać zupę w kubku :). Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie blw, dopiero zaczynamy, podałam synkowi ostatnio dużą ćwiartkę jabłka (żeby jej od razu nie włożył całej do buzi), na początku jadł ładnie a później odgryzł spore kawałki (ma 4 zęby) i zaczął się krztusić. Macie może jakaś radę? Rozdrabniać jedzenie na małe kawałeczki i mu podawać na tacce czy …? Dzięki 😉

alaantkoweblw

Dodano opinię: 08.02.2019

Krztuszenie się dziecka to zjawisko naturalne, dziecko w ten sposob się uczy. Cierpliwości.

Asia

Dodano opinię: 09.02.2019

Uwielbiam kubeczek doidy, moja córka uczyła się z niego pić od początku rozszerzenia diety i szybko doszła do wprawy. Teraz jest już specjalistka picia w każdym zwykłym kubku a za chwilę jej młodszy brat będzie się uczył pić, również z doidy. Co ciekawe jakiś czas temu kubeczek zobaczył dziadek, mój tata zna się na fizyce, mechanice płynów i takich tam naukowych rzeczach i odrazy powiedział, że dobry jest ten pochylony kształt kubka bo ciecz dzięki temu wolniej spływa po ściance i to przyczynia się do tego, że dziecku jest łatwiej uczuć się picia! 🙂 pozdrawiam i polecam

Majka

Dodano opinię: 14.02.2019

Kubeczki może i fajne, ale i tak pozostanę wierna marce NUK! Obecnie mamy Magic Cup i niedługo będziemy się uczyć pić z kubeczka Active Cup ? Polecam wszystkim niezdecydowanym!

Żaneta

Dodano opinię: 09.07.2019

A co zrobić jeśli dziecko non stop gryzie kubek? Chyba źle zaczełam naukę bo wlewalałm wodę do buzi. Mały z kolei nauczyć=ł się stukać o niego swoimi dolnymi ząbkami i tak juz jest od 3 miesięcy… zaczęłam wcześnie i – może znowu mój błąd – od wody, ale nie widzialam innej możliwosci (synek jest alergikiem, bardzo wolno rozszerzaliśmy dietę). Na dodatek nawet jak juz uda nam sie zrobić 2 łyki to za trzecim synek pluje wodą.. (uwielbia do teraz robić bańki i pluś śliną, no i także wodą niestety…).

Mama Klary

Dodano opinię: 28.02.2020

Czy mogę spróbować podać swoje mleko z tego kubka dziecku 3 miesięcznemu?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.02.2020

tak:)

Anka

Dodano opinię: 30.05.2020

U mnie ani doidy ani bbox sie nie sprawdzaja. Dziecko po prostu NIE LUBI wody, nie lubi pic z niczego innego niz butelka ze smokiem. 6.5 miesiaca. Ps probowalam milion razy

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek