Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

05 kwietnia 2023

Wesołe kurczaczki z jajek na Wielkanoc

Przygotuj te Święta ze dziećmi. Będą zachwycone mogąc pomóc w przygotowaniu tych sympatycznych kurczaczków z jajek.

Wesołe kurczaczki z jajek na wielkanoc

Wesołe kurczaczki z jajek na Wielkanoc

Dziś mamy dla Was super prosty pomysł na czas z dzieckiem w kuchni:)) Jak Wam się podobają kurczaczki z jajek Ali i Zuzi? Pokażcie swoim dzieciakom koniecznie i zaproście dzieci do kuchni w te Święta! Wspólne przygotowanie kurczaczków wielkanocnych przyniesie im dużo frajdy, a Tobie… bałaganu. Ale to nic, już ustaliłyśmy, że święta nie są odpowiednim czasem na sprzątanie.

Składniki:

6 dużych jajek
1 gruba marchewka
kilkanaście ziaren czarnego pieprzu
1 łyżeczka miękkiego masła
do dekoracji: rzodkiewki, szpinak, rukola, rzeżucha, wykałaczki

Wykonanie:

Jajka ugotuj na twardo i pozwól dzieciom obrać ze skorupek. To super trening manualnych umiejętności. Marchew obierz, pokrój na 3-4 kawałki i ugotuj tylko do momentu aż zacznie mięknąć, musi być al dente, by się nie rozpadała podczas krojenia i zdobienia. Obrane jajka przekrój w poprzek i wyjmij żółtka. Następnie zblenduj je w malakserze z dodatkiem masła. Z takiej masy można lepić główki kurczakom! Dodajcie do nich oczka z pieprzu oraz dziubki z kawałków marchewki i gotowe! Po zakończonej zabawie, wszystkie jajka… zjedzcie. Jakie inne zwierzaki można zrobić z jajek?

Wesołe kurczaczki z jajek na wielkanoc
Wesołe kurczaczki z jajek na wielkanoc

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek