Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

03 września 2014

Kuleczki orkiszowe z żurawiną

Składniki: 3 łyżki płatków orkiszowych;szklanka wody;łyżka jogurtu naturalnego lub 1/3 banana; 5 dużych owoców suszonej żurawiny. Płatki i owoce wrzucamy do wody, gotujemy do miękkości (ok. 6-7min). Odcedzamy z nadmiaru wody. Lekko blendujemy (ale nie na idealnie gładką masę, nie chcemy papki, chodzi o rozdrobnienie płatków i owoców ). Dodajemy jogurt, czekamy aż płatki trochę...

Składniki:

3 łyżki płatków orkiszowych;
szklanka wody;
łyżka jogurtu naturalnego lub 1/3 banana;
5 dużych owoców suszonej żurawiny.

Płatki i owoce wrzucamy do wody, gotujemy do miękkości (ok. 6-7min). Odcedzamy z nadmiaru wody. Lekko blendujemy (ale nie na idealnie gładką masę, nie chcemy papki, chodzi o rozdrobnienie płatków i owoców ). Dodajemy jogurt, czekamy aż płatki trochę ostygną (stają się wtedy bardziej zwarte). Lekko przestudzoną masę mieszamy rękoma:) i turlamy małe kulki. Dla jeszcze lepszej przyczepności można kuleczki obtoczyć np. w wiórkach kokosowych lub amarantusie ekspandowanym.

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (8)

Aga

Dodano opinię: 07.02.2016

Czy ta żurawina to taka suszona leśna, bez cukru ? Zakupiłam ostatnio taką w sklepie ekologicznym, ale jest dość kwaśna..

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 11.02.2016

Tak:)

Kasia

Dodano opinię: 30.09.2016

Czy z innych płatków też można zrobić takie kuleczki? ( jag;anych albo ryżowych?)

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 01.10.2016

Jasne.

Magda

Dodano opinię: 29.05.2017

a jakich jeszcze owoców suszonych można dodać dla rocznych maluchów?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 06.06.2017

Morele, daktyle, figi, rodzynki:)

Ola

Dodano opinię: 13.06.2018

Dziewczyny, czy mogę podać amarantus ekspandowany 7-miesięcznemu maluchowi (chodzi mi o ryzyko zakrztuszenia się kuleczkami)? Chciałam tez dorzucić go np. do smoothie owocowego (ew. kasze jaglana ekspandowana). Z góry dziekuje pięknie!

alaantkoweblw

Dodano opinię: 13.06.2018

Jak najbardziej możesz.

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek