Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

04 kwietnia 2014

krem warzywny

Składniki:4 duże różyczki świeżego brokuła1/3 średniego selera1 duża marchew1 duża pietruszkatroszkę świeżego koperku i pietruszki (natka)dowolny makaron ( u mnie mix pełnoziarniste penne, zwykłe kolanka i jakieś takie długaśne wężyki bez określonej nazwy)Makaron gotujemy do miękkości. Wszystkie warzywa myjemy, obieramy i gotujemy do miękkości. Pamiętajcie, że brokuł gotuje się chwilkę, a marchew długo więc albo...

Składniki:
4 duże różyczki świeżego brokuła
1/3 średniego selera
1 duża marchew
1 duża pietruszka
troszkę świeżego koperku i pietruszki (natka)
dowolny makaron ( u mnie mix pełnoziarniste penne, zwykłe kolanka i jakieś takie długaśne wężyki bez określonej nazwy)
Makaron gotujemy do miękkości. Wszystkie warzywa myjemy, obieramy i gotujemy do miękkości. Pamiętajcie, że brokuł gotuje się chwilkę, a marchew długo więc albo tak jak ja wyjmijcie niektóre warzywa wcześniej, albo tak jak Ania (mama Antka) wkładajcie niektóre warzywa później. Następnie brokuły, pietruszkę (korzeń) i seler miksujemy blenderem na papkę, dodajemy troszkę świeżych ziół. Marchewkę kroimy w słupki i gotowe (tak sobie wyobraziłam, że Ala posłuży się marchewką jak łyżką, ale wiecie, wyobrażenia matki często są odmienne od dziecięcych).
Makaron „polewamy” zielonym kremem,a marchew podajemy obok:) Mniamiii:)
Prawda że dziecinnie proste?

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (2)

Anonymous

Dodano opinię: 27.11.2014

a kot też coś dostał?:D

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 27.11.2014

Oczywiście:)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek