Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

30 kwietnia 2020

Książka kucharska dla dzieci „Gotuj z Alą i Antkiem” – PREMIERA

ILUSTROWANA KSIAŻKA KUCHARSKA DLA DZIECI „Gotuj z Alą i Antkiem” już w sprzedaży! Ta książka to przepustka do świata kreatywności, smaków, zapachów. Idealny prezent dla dziecka! TU KUPISZ KSIĄŻKĘ CAŁA ILUSTROWANA Ilustrowana książka kucharska dla dzieci ” to prawdziwy zbiór przepisów, a każdy z nich napisany jest językiem dzieci – obrazkami. Rysunki są czytelne, przejrzyste,...

ILUSTROWANA KSIAŻKA KUCHARSKA DLA DZIECI „Gotuj z Alą i Antkiem” już w sprzedaży!
Ta książka to przepustka do świata kreatywności, smaków, zapachów. Idealny prezent dla dziecka!
TU KUPISZ KSIĄŻKĘ

CAŁA ILUSTROWANA

Ilustrowana książka kucharska dla dzieci ” to prawdziwy zbiór przepisów, a każdy z nich napisany jest językiem dzieci – obrazkami. Rysunki są czytelne, przejrzyste, proste, a kolory stonowane. W każdym przepisie widnieją tak samo narysowane przybory kuchenne. Dzięki czemu dziecko nie będzie miało wątpliwości, których użyć. 

SMACZNE PRZEPISY

Książka kucharska dla dzieci to tak dobrane przepisy, by spełniały wiele funkcji jednocześnie. 

 • Przede wszystkim były smaczne dla dziecka,
 • angażowały wiele zmysłów podczas przygotowywania potrawy,
 • zawierały zdrowe składniki,
 • były różnorodne, słodkie, ostrzejsze, owocowe, warzywne, mączne…
 • wyzwalały w dziecku kreatywność i twórczość,
 • były dla dziecka ciekawe podczas przygotowywania.Przygotowana z dziećmi

„Gotuj z Alą i Antkiem. Książka kucharska dla dzieci” napisana jest dla dzieci z dziećmi. Każdy przepis jest przez nie wybrany, wykonany wielokrotnie na podstawie ilustracji. Wzięłyśmy pod uwagę wszystkie uwagi naszych dzieci, uprościłyśmy rysunki, które były dla nich wcześniej nieczytelne. Każdy przepis był przez nie od początku do końca zrobiony. Pozwala na samodzielność

Wszystkie przepisy dzieci mogą zrobić samodzielnie z niewielką pomocą dorosłego i oczywiście pod jego opieką. Dziecko czyta przepis na podstawie ilustracji, w razie trudności dorosły może pomóc korzystając z niewielkiego tekstu pod ilustracjami. Sytuacje, gdzie pomoc dorosłego jest niezbędna oznaczone są ikonką „pomoc dorosłego”

Uczy i rozwija

Ta książka kucharska to nie tylko przepisy, ale i wszechstronny rozwój dziecka, które:

 • rozwija się manualnie, zdobywając kolejne umiejętności poprzez ugniatanie, mieszanie, rozbijanie jajek …
 • jest kreatywne podczas robienia potrawy,
 • poznaje warzywa i owoce oraz inne składniki posiłków,
 • ma okazję spróbować tego, na co być może wcześniej by się nie zdecydowało,
 • zacieśnia więzi z rodzicami, z którymi przygotowuje wspólny posiłek,
 • rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe,
 • ma poczucie sprawstwa, odpowiedzialności i samodzielności,
 • uruchamia logiczne i matematyczne myślenie.
 • uczy się tego, jak powstają posiłki.

Gotuj z Alą i Antkiem

To ilustrowana, kucharska książka dla przedszkolaków i starszaków. Gotowanie to frajda, nauka i wspaniała zabawa dla dużych i małych!

Drodzy Dorośli!

„Gotuj z Alą i Antkiem” to książka z misją! Mamy nadzieję, że będzie świetnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu w kuchni oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych całej rodziny. Gotowanie można rozpocząć w każdym wieku! Pozwólmy dzieciom bawić się w kuchni. Obierać, kroić, smakować, wąchać, dotykać, wykrawać, a nawet rozgniatać, mieszać, przelewać, brudzić się!

 

Naszą książkę polecają:

To najprawdziwsza książka kucharska – tyle że rysunkowa. Nawet starszy przedszkolak (z drobną rodzicielską pomocą) może odkryć, że przygotowywanie jedzenia może być niezłą zabawą i dawać dużo przyjemności. Czytelne, proste i dowcipne rysunki dokładnie instruują dziecko, zachęcając je do odmierzania, nalewania, zagniatania, mieszania, a nawet (o zgrozo!) krojenia. A dorośli mają włączać się tylko wtedy, kiedy taką konieczność sygnalizuje specjalne oznaczenie. Wyobrażam sobie dumę małych kucharzy, to poczucie mocy, kompetencji i sprawstwa, kiedy zapraszają rodzinę na przygotowany przez siebie posiłek!

Dr Aleksandra Piotrowskapsycholożka dziecięca

Ta książka to paszport do kulinarnego świata dla Ciebie i najmłodszych. Umiejętność gotowania to szansa na lepszą i zdrowszą dietę dla nas i naszych dzieci. Warto od najmłodszych lat zapraszać dzieci do kuchni – to tam poprzez praktykę mogą nauczyć się tego, jak zadbać o siebie i bliskich. Warto przekazywać kulinarne umiejętności z pokolenia na pokolenie. W tej książce znajdziesz masę inspiracji, pomysłów jak zacząć i jak podzielić się pracą z najmłodszymi. Nie mogę się doczekać, kiedy zaproszę moją córkę do kuchni!

Grzegorz Łapanowskizałożyciel Fundacji Szkoła na widelcu

„Gotuj z Alą i Antkiem” to kolejna propozycja od Joanny Anger i Anny Piszczek, których fanką jestem od lat. To od nich uczyłam się gotować dla mojego synka, a teraz mój synek może uczyć się gotować od Ali i Antka. Proste przepisy w formie rysunków dla dzieci, które nie potrafi ą jeszcze czytać, to wspaniały pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Nauka poprzez zabawę! Gorąco polecam. Wszystko jest tak pyszne, że palce lizać!

Marta Żmuda Trzebiatowskaaktorka

Z moimi synami już się nie możemy doczekać, żeby wypróbować pierwsze przepisy. Takie gotowanie uczy nie tylko samodzielności, ale dostarcza mnóstwo doznań sensorycznych. Wszystkie kuchenne zapachy, mieszanie składników, ugniatanie i komponowanie dań niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i oddziałuje na wszystkie zmysły. Dla mnie to fantastyczna książka, która z pewnością zachwyci każde dziecko i zainspiruje Was do wspólnych i kreatywnych chwil w kuchennych klimatach!

Ewa Wojtanautorka bloga Moje dzieci kreatywnie

OD 1 MAJA 20120 R. W SPRZEDAŻY!

A TERAZ NIESPODZIANKA!
PREMIEROWY BONUS.
Tylko do niedzieli 3 maja nasza książka „Gotuj z Alą i Antkiem”

20 % TANIEJ* Z KODEM

PREMIERA.

(*rabat nalicza się na koniec zakupów, nie dotyczy książki z tatuażami)


KUP TERAZ (KLIK)


książka kucharska dla dzieci alaantkoweblw

ZOBACZ INNE NOWE PRODUKTY

ALAANTKOWY FARTUSZEK KUCHENNY DLA DZIECKA „NIE WYGANIAJ Z KUCHNI”

Aby wspierać rodziców we wspólnym gotowaniu z dzieckiem powstał fartuszek kuchenny dla dziecka, który jest idealnym dopełnieniem książki kucharskiej. Ma unikatowy wzór i pasuje zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. 
KUP FARTUSZEK (KLIK)

DREWNIANA UKŁADANKA EDUKACYJNA TALERZ ŻYWIENIOWY

Ta układanka to prosty sposób na przyswajanie dzieciom i całej rodzinie zasad komponowania posiłków. Dzięki talerzowi żywieniowemu wiemy, jak układać prawidłowe, zdrowe proporcje na talerzu. 

 • 1/2 warzywa i owoce,
 • 1/4 białko,
 • 1/4 węglowodany. 

Dziecko podczas zabawy poznaje produkty spożywcze, które reprezentują określone wartości. Układając je w odpowiednie miejsca, komponuje samodzielnie swój posiłek. 
KUP UKŁADANKĘ (KLIK)


Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek