Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

24 stycznia 2021

EMOCJE DZIECKA A JEDZENIE- rozmowa z psychodietetyczką dr Anną Januszewicz

Kto zje obiadek, dostanie deser. No już, zajadamy. Bardzo ładnie posprzątaliście, zasłużyliście na słodką nagrodę. Jak było w przedszkolu, zjadłeś obiad? Nie płacz, mamusia da biszkopcik. Dlaczego nie jesz? Mamusia tak się starała, a Ty znów nie jesz… Zobacz, Stasiu tak ładnie zjadł, inne dzieci też, a Ty znowu nie jesz. W każdym z tych...

Kto zje obiadek, dostanie deser. No już, zajadamy.

Bardzo ładnie posprzątaliście, zasłużyliście na słodką nagrodę.

Jak było w przedszkolu, zjadłeś obiad?

Nie płacz, mamusia da biszkopcik.

Dlaczego nie jesz? Mamusia tak się starała, a Ty znów nie jesz…

Zobacz, Stasiu tak ładnie zjadł, inne dzieci też, a Ty znowu nie jesz.

W każdym z tych zdań kryje się gra na emocjach, w których stawką jest jedzenie. Dlaczego te rozmowy z dzieckiem są złe, krzywdzące i jakie niosą za sobą konsekwencje? Jak bardzo szkodliwe jest łączenie emocji z jedzeniem i w jaki sposób nieprawidłowo buduje relacje dziecka z jedzeniem? Jak rozmawiać o jedzeniu z dzieckiem właściwie? Na te tematy porozmawiamy jutro podczas kolejnego spotkania SPEC LIVE z zaproszonym gościem dr Anną Januszewicz @dr_januszewicz_psychodietetyka , psycholożką z @instytut_psychodietetyki , specjalistką psychodietetyki, trenerką warsztatu psychologicznego.


obejrzyj całą rozmowę


spec live instagram alaantkoweblw

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek