Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

04 kwietnia 2014

„Śniadaniowe płatki ryżowe wg Antka”

¼ szklanki płatków ryżowych; Łyżka siemienia lnianego; Pół łyżki otrębów; Pół szklanki wody; ¼ banana; Suszone owoce(pokrojone)- u mnie żurawina, śliwka, morela; Cynamon. Zagotować wodę, dodać wszystkie składniki prócz banana i gotować na małym ogniu do miękkości i wsiąknięcia wody(konsystencja „ciapki”). Wystudzić, dodać rozgniecionego widelcem banana. Zaserwować szkrabowi i obserwować jak bez litości smakuje:).


¼ szklanki płatków ryżowych;
Łyżka siemienia lnianego;
Pół łyżki otrębów;
Pół szklanki wody;
¼ banana;


Suszone owoce(pokrojone)- u mnie żurawina, śliwka, morela;
Cynamon.
Zagotować wodę, dodać wszystkie składniki prócz banana i gotować na małym ogniu do miękkości i wsiąknięcia wody(konsystencja „ciapki”). Wystudzić, dodać rozgniecionego widelcem banana. Zaserwować szkrabowi i obserwować jak bez litości smakuje:).


Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (7)

Agata

Dodano opinię: 06.09.2015

W jakim wieku był Antoś gdy tak sprawie posługiwał się łyżką? Jak nauczyć/ zachęcić Malucha do podejmowania prób jedzenia łyżką? Córa ma 8.5msca, gdy ma łyżkę w ręce to ją obgryza albo macha, nie chce w ogóle kierować jej w stronę jedzenia.

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 07.09.2015

Antek bardzo szybko zaczął obsługiwać łyżke, ponieważ nie lubił brać rzadkie jedzenie do rąk. Brzydziło go to, a chciał je jeść. Nakładałam mu jedzenie na łyżkę a on ją brał i kierował do buzi. Bardzo szybko załapał, że moze sam sobie nakładać. miał wówczas jakieś 9 miesięcy. Widelec miesiąc później. daj dziecku łyzę do posiłku, niech próbuje, nawet, gdyby miała leżeć obok. Patrząc, jak Ty jesz- szybko nauczy się. Ale wszystko w czasie dogodnym dla niej:) Cały sukces we wspólnych posiłkach:)Powodzenia!

basia

Dodano opinię: 09.12.2016

Witam, szczerze mówiąc nie rozumiem powyższego przepisu. Składniki zapowiadają zupełnie inne danie, a wykonanie dotyczy zupełnie innego dania. Czy tak miało być 🙂
pozdrawiam.

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 14.12.2016

Wszystko jest ok.

Magdażet

Dodano opinię: 27.02.2017

Powiem szczerze – nareszcie przecytałam, że ktoś dawał jedzenie na łyżeczce 🙂 bo moje chłopię nie zje rękoma nic rzadkiego, więc podajemy mu jaglanki/ kasze/ ryże/musli na łyżeczce a on sam kieruje sobie do buzi. Już zaczęłam myśleć – może to nie blw 😉 no ale sama Rapley ostatnio powiedziała, że łyżeczka jest ok, póki dziecko samo kontroluje ilość jedzenia 🙂 inne potrawy o twardszej konstynecji wsuwa rękoma 🙂

Paulina

Dodano opinię: 05.04.2018

Czy siemię ma być zmielone czy w ziarnach?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 07.04.2018

Jak wolisz

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek