Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

04 kwietnia 2014

„Cukiniowe tagliatelle”

Długa cukinia;Papryka czerwona;Garść szpinaku świeżego;Pół małego ząbku czosnku;Oliwa z oliwek;Zioła, koperek.Cukinię obrać obieraczką. Kontynuować obieranie z tym, że już właściwej cukinii, tworząc obieraczką kształt makaronu tagliatelle. Wrzucić na wrzącą wodę i ugotować do miękkości- około 2 minuty. W blenderze zmiksować paprykę, szpinak, czosnek, zioła i oliwę z oliwek. Można uprzednio paprykę podgotować. Powstałe Pesto ułożyć...

Długa cukinia;
Papryka czerwona;
Garść szpinaku świeżego;
Pół małego ząbku czosnku;
Oliwa z oliwek;
Zioła, koperek.
Cukinię obrać obieraczką. Kontynuować obieranie z tym, że już właściwej cukinii, tworząc obieraczką kształt makaronu tagliatelle. Wrzucić na wrzącą wodę i ugotować do miękkości- około 2 minuty. W blenderze zmiksować paprykę, szpinak, czosnek, zioła i oliwę z oliwek. Można uprzednio paprykę podgotować. Powstałe Pesto ułożyć na cukiniowych wstążkach. Posypać koperkiem. Mieszając, połączymy gorącą cukinię z zimnym Pesto, więc potrawa będzie gotowa do spożycia.
Wersję dla rodziców wzbogacamy czosnkiem, solą i pieprzem.

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (3)

Marlena

Dodano opinię: 22.07.2015

Jakie konkretnie zioła polecacie?

Ala’Antkowe BLW

Dodano opinię: 22.07.2015

W tym przypadku używam oregano i bazylii. 

Monika

Dodano opinię: 23.09.2019

Z jakimś składnikiem przesadziłam sos wyszedł gorzki okropny w smaku ?

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek