Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

04 sierpnia 2018

Czy wiesz, ILE wody dziś wypiłaś Ty i Twoje dziecko? Post ku przestrodze.

Ile wody dziś wypiliście? Powiecie, że temat nuda, temat oczywistość i temat ostatnio w kółko wałkowany. Ale nie… To nie jest post o istocie picia wody. To post o istocie picia KONKRETNEJ ILOŚCI WODY. Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie zawarte w poście. Ile DOKŁADNIE wody dziś wypiłaś Ty i Twoje dziecko? Jeśli wiesz, doskonale, jeśli...

Ile wody dziś wypiliście?

Powiecie, że temat nuda, temat oczywistość i temat ostatnio w kółko wałkowany. Ale nie…

To nie jest post o istocie picia wody. To post o istocie picia

KONKRETNEJ ILOŚCI WODY.

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie zawarte w poście. Ile DOKŁADNIE wody dziś wypiłaś Ty i Twoje dziecko? Jeśli wiesz, doskonale, jeśli nie wiesz, to oznacza, że musisz coś zmienić. Dlaczego my o tym? Dlaczego się czepiamy, skoro mowa o piciu wody już była? Otóż jesteśmy o jedno doświadczenie do przodu, a w zasadzie Ania jest. Co się wydarzyło?
Kolejny dzień upału, więc ciężarna wie, że pić trzeba. Pije wodę. Wiadomo. Świadoma jest. Ile pije? Nie wie. Przecież pije. Pamięta, że trzeba, więc po wodę sięga. Zaczyna się źle czuć. Myśli „na dworze piekło, więc jak mam się czuć, normalka”. Z godziny na godzinę jest gorzej, ale jakoś leci. Pojawiają się wymioty, tylko jedne ale ostre. Myśli „Ta zgaga mnie wykończy” Probuje pić, ale słabo idzie, bo mdli i zgaga. Zmęczona zasypia, bo wieczór. Rano niby lepiej, ale snuje się po domu, choć zadowolona, że nie wymiotuje. I tak do południa, noga za nogą, tłumacząc swoje samopoczucie pogodą, ciążą i darami losu. Woda, rzecz jasna, się pije. Nagle słabnie. Dochodzi do siebie, wstaje i słabnie ponownie. Diagnoza lekarza – odwodnienie. Pada pytanie przed sama sobą

„ILE KONKRETNIE WYPIŁAM WODY?”

Spokojnie, już ok. Ania doszła do siebie za pomocą tony wody wysokomineralizowanej. Wiadomo, że na co dzień się jej nie pije, ale w tym przypadku zdziałała cuda.

Dlatego teraz liczę. DOKŁADNIE LICZĘ, ile wody wypijam. Ja i moje dziecko. Bo tylko tak kontroluję, czy zapewniam organizmowi ODPOWIEDNIĄ porcję nawodnienia. Nie, że zapewniam mu wodę, ale chodzi o jej odpowiednią ilość. Nie ma innej opcji. Samo pragnienie, odruch nie wystarczy.

POLICZ. KONTROLUJ. SPRAWDŹ.

I jeśli za mało, pij więcej i częściej. Tak samo z dzieckiem. Jeśli widzisz, że wypija za mało, proponuj częściej. Nie polegaj na swojej pamięci „Przed chwilą mu chyba podawałam”. Sprawdź po prostu.

❗️Dla przypomnienia, ile wody powinniśmy pić?

?Niemowlaki do 6 miesiąca – mleko na żądanie

?dzieci do 1 r.ż około 800 ml

?dzieci starsze około 1500 ml

?dorośli – około 2 l wody

?kobiety w ciąży i karmiące piersią – około 2,5 l wody

Wiadomo, że w upałach nawet więcej.

Mowa tu (w kwestii dorosłych głównie) o wodzie wypijanej, nie tej zawartej w innych produktach czy napojach np. kawa, herbata, owoce itp.

Dzieci powyżej 6 m. karmione nadal piersią nawadniane są w ten sposób dodatkowo, więc wiadomo, że ilość tej wody liczona jest inaczej.

Na dworze nie panują normalne warunki i nie zapowiada się, by było inaczej, dlatego trzeba dla siebie i swojego dziecka robić więcej.
Zatem:
ILE DOKŁADNIE WODY DZIŚ WYPIŁAŚ TY I TWOJE DZIECKO?

Nie masz pomysłu na wartościowe i różnorodne śniadania?

Nie potrafisz planować śniadań, by były elementem zbilansowanej diety?

Szukasz szybkich przepisów, by rano nie poświęcać zbyt dużo czasu w kuchni?

Na wszystkie te problemy rozwiązanie ma nasz nowy ebook

„Śniadanie z głowy”.

Klikaj TUTAJ po więcej informacji. 

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (21)

Żaneta

Dodano opinię: 04.08.2018

Ja dzisiaj wypiłam dokładnie 2150ml (mam przypominajkę w telefonie), za to mały mleko na żądanie plus jakieś 4p0ml wody dodatkowo (7msc). Czasem pije mniej, czasem więcej zależy jaki ma dzień.

Ewelina

Dodano opinię: 04.08.2018

Zdecydowanie bardzo ważne spostrzeżenia – sama w ciąży liczyłam wypite szklanki wody 🙂 Mam pytanie dotyczące dzieci powyżej pol roku a poniżej roku będące dalej karmione piersią. Czy ta ilość wody która podajcie to ilość dodatkowej wody, która powinny wypić dzieci, czy razem z mlekiem? Wiadomo nie jestem w stanie stwierdzić ile maluch wypije z piersi 😉

alaantkoweblw

Dodano opinię: 04.08.2018

Tak, mleko też nawadnia. Wiadomo, że nie policzysz, ale zawsze masz na uwadze, że wypiło wiecej, niz policzyłaś wody.

Klaudia

Dodano opinię: 04.08.2018

moje dziecko półtoraroczne nie chce pić, i na prawdę mam z tym problem, wypija na prawdę mało, zachęcam, zmieniam kubki, bidony, kombinuję, ale on pije po łyku i za nic nie mogę go zmusić, tak ma i już. i Co robić?
Ostatnio próbuję z kompotem domowym, choć wiem, że to jednak nie woda. I tak nie wypija zabójczych ilości niestety.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 11.08.2018

Ciężko powiedzieć… Wiesz, organizm sam dopowmina się wody, ale jeśli już to robi, tzn. że zaczyna się odwodnienie, więc nie należy doprowadzać do takiego stanu, zwłaszcza w upały, żeby organizm sam o wodę wołał. Może zapytaj przy najbliższej okazji pediatrę.

Daria

Dodano opinię: 04.08.2018

Spadłyście mi z nieba z tym postem ?. Chociaż teraz będę się martwić chyba jeszcze bardziej. Właśnie od kilku dni moje myśli krążą wokół ilości wody wypijanej przez moje dziecko. Córka 9 miesięcy, niestety na skutek moich problemów zdrowotnych miesiąc temu musiałam odstawić ja od piersi. Jakoś z karmieniem piersią czułam się spokojniej i pewniej. Teraz pojawiają się liczne wątpliwości ☹️. Córka wypija ok. 600-800ml mm na dobę ( w zależności od ilości stałych posilkow), albo mleczka zje więcej albo mniej) i do tego tylko 300 ml wody ???☹️. Proponuję dosłownie co chwilę, córka nie popija po trochę tylko, co jakiś czas „raz a konkretnie”, ale łącznie jest to taka ilość ☹️. Także ilość podana przez Was w stosunku do jej spożycia jest przerażająca ☹️.

Anna

Dodano opinię: 05.08.2018

A dlaczego nie pije się wysoko zmineralizowanej?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 05.08.2018

Ponieważ jej mineralizacja to 1500mg/l. To bardzo duzo. Codzienne ich dostarczanie może spowodować niebezpieczną kumulację biopierwiastków. Wodę tę pije się od czasu do czasu w uzasadnionych przypadkach, a dzieciom nie podaje się wcale.

Klaudia

Dodano opinię: 05.08.2018

a moje dziecko nie pije tyle, ogólnie pije mało (półtora roku) i nie ma na to rady, od początki przyzwyczajany tylko do wody, ostatnio wprowadziłam kompoty, bo mamy swoje owoce, żeby coś zechciał pić, bo ogólnie to po łyku i tyle. Zachęcam, proszę, nagradzam, wzmacniam, co chwilę podsuwam picie, zmieniam bidony, kubki itp. I już nie wiem, co robić? Może tak ma po prostu…

Pati

Dodano opinię: 08.08.2018

Ile wody powinnismy podawać dziecku u którego zaczynamy rozszerzanie diety?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 09.08.2018

Dziecko nadal dostaje mleko, więc tymczasem wody się uczy. Proponuj często zwłaszcza w upały, ale pamiętaj, że mleko dostarcza nadal większość nawodnienia.

Ola

Dodano opinię: 09.08.2018

Bardzo wartościowy tekst. My mamy ogromny problem z piciem. Makabra. Moja córka ma 19 miesięcy (jest jeszcze na piersi) mamy ogromny problem z zacheceniem jej do picia. Warzywa i owoce uwielbia. Jednak wody nie chce. Próbowaliśmy różnych sposobow, ale nic nie pomaga. Nie i koniec. Cale dnie chodzę za nia z piciem i nic. Dodatkowo pojawiły się zaparcia. Może ma ktoś jakiś pomysł radę jak to zmienić?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 09.08.2018

Przede wszystkim nie poddawaj się. Na zaparcia suszone śliwki, pomidorowa, gruszki. Polecamy zmieniać kubeczki na kolorowe, pozwalac dziecku je wy ierać, może dodac do smaku wody miete, czy odrobine cytryny.

Monika

Dodano opinię: 11.08.2018

To prawda, odpowiednie nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne. Bardzo dbam o picie odpowiedniej ilości płynów przeze mnie, męża i dziecko.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 11.08.2018

I bardzo dobrze. Brawo!

Justyna

Dodano opinię: 15.08.2018

W ciąży piłam bardzo dużo – nie tylko wody, również zielonej herbaty, kawy inki, herbaty ziołowe – ale bankowo 2,5 L wody z tego nie było (a i tak w pracy biegałam do toalety co chwilę). Mimo tego wszystkie badania miałam wzorowe, a lekarz mówił, że po wynikach widać, że baaardzo dużo piję i to się chwali. Czyli jednak jakieś preferencje indywidualne organizmu też grają rolę. Tak czysto logicznie patrząc, nie sądzę, że 160 cm kobiety powinno pić tyle samo, co 180 cm 😉
Niemniej zawsze, gdy ponownie wdrażam plan picia więcej wody to czuję się o niebo lepiej i wszystkim to gorąco polecam.

Sabina

Dodano opinię: 17.08.2018

A jak przekonać dziecko do picia wody? Moja córka nie chce nic pić, wyprobowalam już kilka kubków, bidonow, nic nie działa. Jak wypije samej wody z 200 ml na dobę, to jest max. Nie mam już pomysłów.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 23.08.2018

To co pije??

Ania

Dodano opinię: 24.08.2018

Czy dziecko może pić za dużo? Moja córka ma 1,5 roku i od kilku miesięcy samej wody wypija prawie co najmniej 1,2 litra dziennie. A gdyby zsumować wszystkie płyny wyjdzie tego ok 2 litrów. Nawet jak zacznie coś jeść, a na horyzoncie dostrzeże sok lub wodę w sekundę porzuci jedzenie i będzie domagać się picia.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 27.08.2018

Ciężko powiedziec. Wiemy, że nadmierne pragnienie, to tez objaw chorobowy, ale ne jesteśmy lekarzami. Zapytaj pediatrę przy okazji, ale bez paniki dadmiernej. Najprawdopodobniej po prostu tak ma.

zenka

Dodano opinię: 26.09.2018

picie wody to podstawa. Kiedyś miałam spore problemy z piciem wody, nie wiem, po prostu jakoś nie lubię tego smaku. Niestety skończyło się to u mnie nie raz, nie dwa kilkudniowymi zaparciami (wtedy mi pomogły czopki eva qu, polecone przez ciężarną kuzynkę). Od około kwartału piję dużo wody i problem zaparć praktycznie zniknął

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek