Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

01 lutego 2015

Ala’Antkowe BLW w pigułce

Witaj na naszym blogu i czuj się jak u siebie 🙂 ALA’ANTKOWY BLOG TO: Domowe, proste dania dla dużych i małych. Marzy nam się, by rodziny cieszyły się posiłkiem, jadły wspólnie i to samo, więcej czasu poświęcając sobie niż gotowaniu (metoda blw w praktyce KLIK). By każdy rodzic, nawet ten, którego gotowanie nie jest talentem...


Witaj na naszym blogu i czuj się jak u siebie 🙂
ALA’ANTKOWY BLOG
TO:
Domowe, proste dania dla dużych i małych. Marzy nam się, by rodziny cieszyły się posiłkiem, jadły wspólnie i to samo, więcej czasu poświęcając sobie niż gotowaniu (metoda blw w praktyce KLIK).
By każdy rodzic, nawet ten, którego gotowanie nie jest talentem – potrafił przyrządzić coś smacznego.
Już od niemowlaka rozwijanie kubków smakowych i przyjemności z jedzenia. Podając dziecku urozmaicone, domowe posiłki, wychowujemy małych smakoszy.
 Kuchnia także dla dorosłych , pokazujemy, jak łatwo zamienić stare nawyki żywieniowe na zdrowe.
Jedzenie bez cukru i soli. Udowadniamy, że można dosładzać, doprawiać dania owocami, ziołami
i przyprawami.
Przepisy szybkie i z tradycyjnych składników. Niekoniecznie drogie, długotrwałe i pracochłonne.
Witaj i gotuj z nami, obserwując, jak Twoje dziecko wyrasta na prawdziwego kulinarnego degustatora.
Ania i Asia.

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (2)

Monika

Dodano opinię: 07.08.2018

Proszę o pomoc. Jak oduczyć dziecko jedzenia rękami? Córka ma ponad 3 lata była karmiona blw. Mimo ze bardzo dobrze idzie jej jedzenie łyżeczka bez przerwy przy każdym posiłku wkłada ręce do jedzenie żeby się nim pobawić albo tylko żeby grzebać w jedzeniu. Problem jest tym większy ze córka jest tzw żywym srebrem i nie usiedzi przy jedzeniu. W związku z czym od 2 lat mam bez przerwy całe mieszkanie wymazane w jedzeniu. Mam już tego dość, jak tylko przez chwile jej nie pilnuje to od razu wkłada ręce do jedzenia a potem biegnie dalej brudząc wszystko co napotka na swojej drodze. Dodatkowo nie widzi problemu w rozwalaniu jedzenia gdzie popadnie i zawsze jest bardzo brudna po posiłku. Tłumaczenia nic nie dają muszę ja przebierać cała po każdym posilku.

alaantkoweblw

Dodano opinię: 08.08.2018

Wydaje się, że nie ma innej opcji niz kosmekwencja. 3 lata to duże dzieck9, stosunkowo rozumne 8 powinno pojąć to, że tak nie wolno robić. Dlatego należy sprawę postawić jasno „je,y przy stole RAZEM, a odchodząc od stołu, jedzenia nie ma”. Jeśli odchodzi od stołu, nie je. Predzej cyz później pojmie zasady, b9 będzie głodna, ale to wymaga wielkiej konsekwencji. Jesli je poza stołem i może chodzić z jedzeniem, zawsze z tego skorzysta. Co do jedzenia rękoma, podobnie. Tylko konsekwencja, wspólne posilki i rozmowy. Ponadto, może poszukaj ciekawe modele sztućców, albo daj te dla dorosłych, by zachęcić dziecko.

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek