Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

17 lutego 2020

15 zabawek naszego dzieciństwa w nowej odsłonie

Zbliża się TEN czas. Okres, w którym zastanawiamy się, jakie prezenty wybrać dla naszych dzieci z okazji zbliżających się świąt. Jak się dobrze postaramy, to bywa, iż doprowadzamy ten wybór do granic absurdu, bo… zauważyliście, że już nie kupuje się dzieciom po prostu zabawki, ale zbiera się jej parametry :P? Musi być: trwała (jasne, bo...

Zbliża się TEN czas. Okres, w którym zastanawiamy się, jakie prezenty wybrać dla naszych dzieci z okazji zbliżających się świąt. Jak się dobrze postaramy, to bywa, iż doprowadzamy ten wybór do granic absurdu, bo… zauważyliście, że już nie kupuje się dzieciom po prostu zabawki, ale zbiera się jej parametry :P?
Musi być:

  • trwała (jasne, bo przecież powinna służyć do osiemnastki),
  • edukować (wiadomo, zabawka z założenia ma uczyć, a nie bawić :P),
  • rozwijać (dobrze przecież, jak dziecko odkrywa w zabawie swoje ukryte talenty),
  • no po prostu, zabawka ma być po coś, a nie, że tylko no… do zabawy:)

Zwariowaliśmy chyba trochę, co nie?:)


zabawki rozwojowe

Ale spokojnie. Obie jesteśmy z wykształcenia nauczycielkami, więc kto lepiej wybierze dla nas, rodziców, zabawki rozwojowe i edukacyjne, no kto?;)

Znalazłyśmy zabawki, które na pewno, spełnią wszyyyyyyyystkie nasze kryteria i jednocześnie spodobają się dzieciom. Bo jak mają się nie spodobać, jak to zabawki ponadczasowe! Bawią się tymi pomysłami dzieci od wielu lat. Każdy je zna. Pokażmy też ich fenomen naszym dzieciom. Tyle tylko, że w ładniejszym, współczesnym wydaniu i lepszej jakości XXI wieku. No i mają jedną najfajniejszą dla nas, dorosłych, zaletę – będziemy lubili bawić się nimi z dziećmi, bo to przecież nasze dzieciństwo!

Zapraszamy na „foto-wpis” z 15 zajefajnymi zabawkami z naszego dzieciństwa, które tym razem pokazujemy w nowych, współczesnych odsłonach. Od razu powiemy Wam w słodkiej tajemnicy 🙂 że na wszystkie zabawki ze zdjęć oraz w ogóle na wszystkie produkty w sklepie:

www.zabawkirozwojowe.pl.
mamy dla Was
RABAT
-14%
Wystarczy podczas zakupów podać
hasło:

rozwojoweblw

Kod ważny od 17.03-18.03.2020

PIASEK KINETYCZNY Z PIASKOWNICĄ

No pewnie, że my piasku kinetycznego nie mieliśmy, ale mieliśmy plastelinę. Tworzyliśmy z niej co tylko dało się wymyślić. Współczesna wersja tej zabawy manualnej jest o tyle fajniejsza, że łączy jeszcze możliwości piasku. Dziecko może zimą lepić babki z piasku w domu. REWELACYJNA zabawka na długie godziny rodzica przy kawce;) Dodatkowo możecie dać dziecku kuchenne przybory typu foremki, albo plastikowe noże i zabawa na dwie godziny gwarantowana! A potem 2 godziny jazdy odkurzaczem, ale wiecie… kto stosuje BLW ten sprzątanie ma w małym palcu, prawda?:)


piasek kinetyczny

DSC_0824
DSC_0825
DSC_0809
DSC_0816
DSC_0818

Previous
Next

KALEJDOSKOP
Magiczna zabawka, która zwykłe koraliki zamienia w bajkową mozaikę. Dziecko zachodzi w głowę, jak to możliwe… Może zgadywać, próbować zrozumieć to samemu, lub posłuchać od nas, jak działają te małe, zamknięte w nim lustereczka, No i te widoki. Nigdy takie same, zawsze wzór mozaiki jest inny. Kto jako dziecko nie miał kalejdoskopu ten trąba :)) 


kalejdoskop

DSC_0480
DSC_0460
DSC_0465
DSC_0464

Previous
Next

BIERKI
Uwielbiam tę zabawkę. Można bawić się w domu i na dworze. Pamiętacie? Trzeba zebrać wszystkie bierki z porozrzucanego stosu, wysuwając patyczek, bez dotykania innych. Dzieci uszczęśliwi to, że to gra grupowa, a co najmniej w parze, do tego emocje konkurencji, można wykazać się sprytem i sprawnością. A rodzice będą zadowoleni, bo dziecko trenuje logiczne myślenie, ciąg przyczynowo – skutkowy i sprawność manualną. 6-letnia Ala wymyśliła również, że można z nich układać litery:)


bierki

bierki duże drewniane dla dzieci
DSC_0794
DSC_0800
DSC_0802
DSC_0777

Previous
Next

DREWNIANE DOMINO XL

Nie znam nikogo, kto nie grałby w domino. Wspaniała gra logiczna, która nie tylko uczy myślenia strategicznego, planowania, ćwiczy pamięć, ale też daje genialną rozrywkę. A już zabawa poza zasadami z instrukcji, czyli stawianie elementów domina jeden przy drugim, by później pchnąć cały rządek… Eeeeextra. Ten model domina jest o tyle super, ze ma duże rozmiary i efekt zabawy jest jeszcze ciekawszy. A jak muszą spadać, hihihi… Dodatkowo dziewczyny używają ich do konstrukcji wieży i domków drewnianych. A co! dzieciaki zawsze znajdą inne zastosowanie zabawki, niż to jakie przewidział producent:) Na tym polega cała frajda i kreatywne myślenie.


domino duże

DSC_0548
DSC_0552

Previous
Next

DSC_0559
DSC_0556

Previous
Next

PUZZLE ŻÓŁW 3D

Wiecie, że pierwsze puzzle powstały w XVIII wieku. Ich celem było (spodoba się rodzicom;)) – edukować. Miały być pomocą naukową w geografii. No… i takie jest ich założenie nada. Układanie puzzli to świetna rozrywka, tak, ale i spory wymiar edukacyjny. Od treningu wyobraźni, przez planowanie, po logiczne myślenie. A w przypadku tych przestrzennych puzzli, umiejętności manualne i nauka alfabetu. Świetna wersja tradycyjnych puzzli.


puzzle żółw

DSC_0563
DSC_0577
DSC_0582
DSC_0565

Previous
Next

SZKLANE KULKI

Wiecie, że takie kulki nazywają się marmurki? Znane są już od XIX wieku i naprawdę grają w nią dzieci na całym świecie. Możliwości gry jest wiele, w tym modelu gry chodzi o to, by kulki znalazły się w otworkach, ale te kulki to też wiele innych opcji zabawy. A wiecie co jest najfajniejsze? Że można je kolekcjonować i wymieniać się z innymi dziećmi różne na rozmiary i kolory. Kto czytał Tomka Sawyera?:) W Poznaniu na kulki mówiliśmy ”dunie”:) Wy również?


szklane kulki

DSC_0758
DSC_0766
DSC_0767
szklane kulki dla dzieci

Previous
Next

GUMA DO SKAKANIA

Nooooo… Dziewczyny! Kto nie skakał w gumę! Ta mistrzowska (czy ja wiem, jak to nazwać)… rozrywka, ma tyle walorów, że aż dziw, że jeszcze nie uczyniono z niej dyscypliny sportowej albo co najmniej artystycznej. Czy jest, a ja nie wiem? I, co najważniejsze – skakał każdy, gruby, chudy, zwinny, leniwy, zdolny, pokraczny… Każdy! Bo nie dało się nie lubić. A pomysłów na skakanie w gumę było wiele. Do tej pory pamiętam i na bank Tolę nauczę:) Każda dziewczyna mieć musi i basta. To 240 cm zabawy.


guma do skakania

DSC_0525
DSC_0526
DSC_0534
DSC_0532

Previous
Next

GRA CHIŃCZYK

Nooooo… bardziej klasycznie się nie da. To po prostu klasyk nad klasyki gier. Powstała dopiero w XX wieku, ale za to już doczekała się swojego miejsca w mistrzostwach świata. Tak, tak… są udzie, którzy grają w nią… zawodowo:) Ale my rozrywkowo i naprawdę super się bawimy. Dzieci lubią tę grę, bo jest atrakcyjna, zasady są proste i łatwe do zrozumienia i zapamiętania, można grać do 4 osób. Ta gra to ćwiczenie strategii, zdobywanie umiejętności liczenia, planowanie. Logiczne myślenie i wiele, wiele innych umiejętności. Ta wersja jest po prostu przepiękna. Pionkami są śliczne drewniane zwierzątka, każdy gracz ma swoją kostkę, a plansza ma postać zamykanego pudełeczka. Zuźka uwielbia się bawić samymi pionkami, a rodzinnie gramy najczęściej w niedzielę po śniadaniu.


gra drewniana Chińczyk

DSC_0596
DSC_0587
lodziarnia - zabawki drewniane dla dzieci
DSC_0589

Previous
Next

PIŁECZKA ZOŚKA

Piłeczka wełniana, która ćwiczy zręczność i znacząco wpływa na koordynację ruchową. Obserwowanie ludzi podrzucających czy żonglujących Zośkami zawsze wywoływało we mnie podziw. Ja nie umiałam:) No, serio:) To imponująca rozrywka, bardzo lubiana jako atrakcja podczas przerw w szkole.


Zośka

DSC_0515
DSC_0517
DSC_0523
DSC_0518

Previous
Next

ZESTAW DO ZABAWY W LODZIARNIĘ

Zabawa w zawody to zawsze super sprawa. No, a już w kogoś, kto sprzedaje lody… suuuper. Dzięki zawartości tego zestawu przygotujemy piękne lody składając poszczególne elementy kolorowych lodów. Są też talerzyki, łyżeczki, wafelek, markizy. Przepiękna i naprawdę bardzo twórcza zabawka. A zaraz pokażemy Wam jeszcze inne „okołojedzeniowe” zabawki, które spowodują, że dzieciaki mogą przygotować prawdziwy piknik w swoim pokoju:)


zestaw lodziarnia

DSC_0628
DSC_0636
DSC_0641
DSC_0655

Previous
Next

NACZYNIA ZABAWKOWE

Tak właśnie jest, że dzieci uwielbiają bawić się w kuchni i „w kuchnię”. Od zawsze najfajniejsze zabawki miała mama, gdy gotowała. U nas w domu kuchnia to miejsce najbardziej ekskluzywnej zabawy. Dlatego robimy co możemy, żeby dzieci miały swoje zabawki, a nie bawiły się naszymi, hihihi. A tak serio, ten kosz piknikowy jest mega uroczy. Posłuży do zabawy w dom, w piknik, wyjście na herbatkę i co tylko sobie dziecko wymyśli swoją wyobraźnią.


naczynia zabawkowe

DSC_0712
DSC_0661
DSC_0665
DSC_0668
DSC_0678

Previous
Next

LALKA MATERIAŁOWA

Lalka szmacianka. Kiedyś była hitem, bo innych nie było, teraz jest najpiękniejszą lalą, przyjemną do przytulania, wyglądającą jak lala, a nie sexbomba z plastiku. Wzbudzi zachwyt każdej małej dziewczynki. A jeśli jeszcze w komplecie znajdzie się dla niej np. wózek, to już zabawa w ”mamusię” pewna! Uwaga! Wiecie, że chłopcy równie często jak dziewczynki interesują się wózkami i lalkami, jeśli tylko my-rodzice, damy im ku temu okazję.


lalka Paulinka

lalka szmaciana dla dziecka
DSC_0726
DSC_0707
DSC_0721

Previous
Next

KOLOROWANKA WODNA

Kolorowanie, to rozrywka każdego malucha. Kredkami, flamastrami, farbami, a tutaj nawet i wodą. Świetny pomysł na wypełnianie konturów kolorem. Wystarczy pisak wypełniony wodą i gotowe. Świetny sposób na nudę np.w podróży, prawda? Dostępne są różne motywy tej kolorowanki. Zobaczcie na stronie:


kolorowanka wodna

DSC_0775
DSC_0737
DSC_0744
DSC_0754

Previous
Next

TABLICA MOTORYCZNA

Powiecie, a co to za ponadczasowa zabawka. Jak nie, jak tak. Kochani. Lata temu, za taką zabawkę służyły prawdziwe przedmioty w stylu zamek od spodni, rzepy, sznurówki itp. A teraz mamy wszystko w jednym miejscu i to w jak ładnym wydaniu. Maluch zasiada do takiej zabawki, Ty kawka w fotelu i każdy zadowolony. Dziecko próbuje wyciągnąć sznurówki, zapina rzep, odpina, ciągnie za guziki, czyli robi to wszystko, co nielegalnie próbuje zrobić z naszymi rzeczami jak tylko je dorwie:) Rozwój manualny, pobudzanie wyobraźni, zaspokajanie ciekawości, ćwiczenie motoryki małej – to wszystko ćwiczy dziecko podczas zabawy tablicą motoryczną.


tablica Miś

BĄCZEK

A na koniec ponadczasowy baczek. No trzeba przyznać, kawałek tworzywa a taka frajda. Nie wiem do tej pory jaka magia kryje się w bączku, ale serio i dzieci i dorośli go uwielbiają. Puszczanie bączka przy okazji uczy koordynacji ręki i oka. A to bardzo ważne, zwłaszcza by dostać się potem na studia w USA:) To co, kto puszczał bączki w dzieciństwie? Przyznać się, nie jesteście sami:)


bączek

DSC_0691
DSC_0684
DSC_0687
DSC_0690

Previous
Next

Wiecie co było naszą ulubioną zabawą zaraz po gumie do skakania? Podchody i w chowanego. Ale tego nie kupisz:) Czadowe były też sekrety! Jak nie znacie?
Znacieee, tylko nie wiecie. Kopało się mały dołek w ziemi, układało np. kolorowe kwiatki, koraliki i przykrywało się szkiełkiem. Powstawał śliczny widoczek. OMG! Jakie fajne to były czasy…Dajmy naszym dzieciom ich fragment w postaci naszych kultowych zabawek i zobaczmy, jak oni będą się nimi bawić.

Jak teraz myślę o tym, w co my się bawiliśmy, to mogłabym tu jeszcze wiele wam wypisać. Ale przecież Wy na pewno macie wiele swoich zabawkowych wspomnień. Poszukajcie ich w sklepie www.zabawkirozwojowe.pl.

Specjalnie na tę okazję mamy dla Was również
RABAT -14%
na wszystkie zabawki w sklepie 

 Wystarczy podczas zakupów podać
hasło: rozwojoweblw

Kod ważny od 17.03 – 18.03.2020 r.

Zapraszamy do sklepu po zabaweczki:) A przy okazji, wiecie, że możecie w nim tez kupić nasze alaantkowe książki kucharskie?

Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem:

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (2)

Marcela

Dodano opinię: 20.11.2019

CUDOWNE!!! ☺

Kasia

Dodano opinię: 26.11.2019

Cudowne te zabawki ?

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek