Z pamiętnika alaantkowych matek…

Będzie nieco osobiście i o tym jak próbujemy nie zwariować w nowym, wirusowym świecie. Jesteśmy też ciekawe bardzo Waszych odczuć i planów na najbliższe wakacyjne tygodnie.

18 marca 2020 r. Kilkanaście dni po zamknięciu ludzi w domach z powodu covid 19.

Drogi pamiętniczku… „Nie wiem w sumie, który to już dzień uziemienia. Mam poczucie, że budzę się rano i nie ważne czy dziś poniedziałek, środa czy sobota. Każdy dzień jest taki sam i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś się zmieniło.

Siedzimy, gotujemy, jemy, sprzątamy, bawimy się, siedzimy, gotujemy, jemy… 

Wrzucamy przepis na paluchy z ciasta francuskiego. Piszecie:

„O, biegnę szybko do Żabki, póki otwarta, ale narobiłyście mi smaka”, „Nie miałam tego ciasta, kupiłam inne, ale ma gówniany skład, mogę zrobić czy szukać innego?”

Wtedy myślimy, bez urazy oczywiście – ale czy naprawdę musiałaś lecieć do Żabki, tylko po to jedno ciasto?

#ZOSTAŃ W DOMU

Jeszcze zjesz te pyszne paluchy. Gotuj z tego co masz w szafce.

20 maja 2020 r.

Który to już dzień ograniczeń, zamknięcia? Nie liczę. Ale jest źle. Dzieci dostają na głowę, a nie, dzieci nam wchodzą na głowę. Każdy chce wyjść chodź na chwilę. 1 czerwca mamy jechać do Albatrosa, świętować Dzień Dziecka. Przesuwamy wyjazd. Głównie z niepewności… mimo, że tęsknimy za wakacjami, latem, słońcem i beztroską. Zostajemy w domu. 

15 czerwca 2020 r.

Kolejne tygodnie rząd znosi kolejne restrykcje, większość z nich kupy się nie trzyma. Szkoły zamknięte, ale place zabaw otwarte. Wesela na 150 osób… Zaczynamy zastanawiać się jak dalej żyć w tych ograniczeniach. Dzieci zostają z nami, nie wracają do przedszkola. Jeszcze nie teraz. Ale potrzebujemy już tak bardzo odpocząć od tej wirusowej nagonki z każdej strony.

Myślimy coraz częściej o wakacjach, odpoczynku…

Podejmuje decyzję, że dłużej się tak nie da. Planujemy wyjazd. Nad morze, nasze polskie, by zaczerpnąć jodu, dotlenić mózgi i nabrać dystansu do tego jak teraz przyszło nam żyć.

Lipiec to u nas już pewna tradycja.

To ten czas w roku, kiedy na dwa tygodnie alaantkowe rodziny spotykają się w Jarosławcu
(w hotelu, który od 4 lat odwiedzamy całymi naszymi rodzinami).

Tam czujemy się jak w domu. Znamy właścicieli, oni nas. Znamy ich dzieci, które bawią się z naszymi. To bardzo rodzinny biznes, budowany latami. Dzwonimy do Albatrosa jak w tym roku będą wyglądać wakacje i „Czy znajdzie się dla nas miejsce w lipcu?”

Pewnie! Przyjeżdżajcie! Hotel jest gotowy, w pełni zabezpieczony i przygotowany na nowe warunki.

Sprawdzamy nowe zasady bezpieczeństwa i to nam pasuje!

 • bufety z wyżywieniem są zabezpieczone pleksi, a dostęp ma do nich tylko obsługa kelnerska, która nakłada dania dla Gości czyli my wybieramy, kelnerzy nakładają posiłek w rękawiczkach
 • pokoje i części wspólne jak np. sala zabaw są dezynfekowane lampą UV-C, która zabija 99,99 % wszystkich wirusów i bakterii
 • przy zameldowaniu recepcja mierzy temperaturę Gości
 • wszystkie części wspólne są dezynfekowane regularnie profesjonalnymi środkami higienicznymi
 • nasze ulubione atrakcje – baseny, sala zabaw i atrakcje sportowe są czynne, obowiązuje tylko  zasada dystansu społecznego 

Decyzja zapada. Jedziemy na wakacje nad morzem!

Już sobie wyobrażam jak Tola z Zuzią znów będą beztrosko biegać po piasku, a Ala z Antkiem tulić się za namiotem, w końcu to ”zakochana para”:). Tęsknimy za swobodą, zwykłym życiem, naszymi rodzinami. CZASEM dla nas. Teraz niby go więcej, ale jakby o wiele mniej. Chcemy słońca, ciepłego piasku i uśmiechu naszych dzieci na widok mew (czytaj gofrów). 

Jeśli Wy też ratujecie się myślą o wakacjach, to my z całego serca

polecamy Wam rodzinny hotel Albatros Spa & Ski  w Jarosławcu!

 Wspólnie ocalmy polską turystykę 💛 Oczywiście, wiemy, że nie każdy chce się decydować na wakacje w tym roku. Rozumiemy.

Nie chcemy wchodzić w dyskusje światopoglądowe. Czy to bezpieczne, czy nie. Nasze baterie są już wyczerpane. I właśnie to jest niebezpieczne:) Chcemy zrobić coś dla naszych dzieci, rodzin i siebie. A że hotel znamy, wiemy, że w 100% są przygotowani na turystów w dobie koronawirusa, to decyzja była tylko formalnością.
Wirus jest i może być wszędzie. Tego nie widzi i nie przewidzi nikt z nas.
Możemy dbać o siebie i o bliskich częstym myciem rąk, dbaniem o siebie. Hotel zadba o dezynfekcję. Jedziemy właśnie tam, bo mamy gwarancję, że personel oraz miejsce są przygotowani. Nikt, nigdzie nie da nikomu gwarancji, że wirus nas nie dopadnie. Ale nie da się żyć w izolacji do czasu wynalezienia antidotum:)

Dlatego ten lipiec będzie nasz! Niech tylko deszcz nie waży się nam przeszkodzić! :)) Poza tym, czy wiecie, że

 ten hotel jako chyba jedyny w Polsce serwuje w ofercie letniej bufet BLW dla maluszków z naszego bloga i książek?
Czad prawda?!

 
To nas zachwyciło najbardziej- przyjeżdżamy do miejsca, gdzie wszyscy znają nasze książki i przepisy i z nich gotują dania dla maluszków.
 

Poza tym samo miejsce jest rewelacyjne. Idealne dla rodzin z bobasami i starszakami:

 
 • Dwa baseny: jeden letni z podgrzewaną wodą, drugi kryty
 • mega smaczna kuchnia,
 • wygodne pokoje dla całej rodziny z pełnym wyposażeniem, które każda mama zazwyczaj zabiera ze sobą (ba! można nawet wypożyczyć wózek i… inhalator haha, tak, my z tych świrniętych, co inhalator zabierają jako talizman na wakacje) tu zobaczysz listę udogodnień dla rodzin w Albatrosie, a my polecamy pokoje rodzinne w Budynku A
 • blisko do morza
 • dużo atrakcji sportowych – mini golf, siatkówka plażowa i nawet kryty stok narciarski, zobaczcie na filmie jakie z nas narciary ;-))
 • i ta rodzinna atmosfera <3 Kto był w Albatrosie ten wie o czym mówimy.
A dla wszystkich przedszkolaków Klubik – Akademia Małego Twórcy, w którym codziennie odbywają się animacje dla dzieci.
 
WAŻNE! Pakiet z daniami BLW dla dzieci jest tylko w wakacje – w terminie od 4 lipca do 16 sierpnia 2020.
 
Zobaczcie zdjęcia poniżej, wrzućcie nam też swoje zdjęcia z ubiegłorocznych wakacji, może również byliście w Albatrosie? Pamiętamy, że w lipcu 2019 było tam sporo naszych czytelniczek:))

Na koniec jeszcze wspomnienia z Albatrosa z ubiegłego roku, trzymają nas przy życiu:)
Wkrótce znów tam będziemy! Odpalcie filmik z muzyką:)

Wpis powstał w ramach wspierania akcji #wspieramypolskaturystyke. Polecamy i gorąco kibicujemy hotelowi Albatros Spa & Ski, by żaden wirus nie spowodował, że rodzime hotele upadną!

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep