shutterstock_3672673

Nie pomyliłyśmy się. Tytuł jest dokończony i z pewnością właściwy.  Chodzi bowiem o słowo "NIE".

Co ma wspólnego z jedzeniem, gotowaniem, odżywianiem dzieci, siebie i rodziny? Wiele. Ba! To zasadnicze słowo w XXI wieku. Umiesz je wypowiedzieć, gdy zajdzie taka potrzeba? Naprawdę nie kpimy. Serio! Odpowiedz sobie na to pytanie.

……………………. Już?

Żyjemy w świecie chemii, syfu w powietrzu, zanieczyszczeń, tekturowego jedzenia, nadwagi, nałogów, anoreksji, bulimii… Mogłybyśmy tak długo. Ale! Mamy informację genialną pośród tych negatywów. 

JESTEŚ RODZICEM!

 I to Ty, nie kto inny, decydujesz o tym, jakie dzieciństwo i przyszłość będzie miało Twoje dziecko. Czy pozna te przerażające strachy powyżej?

Zawsze powtarzamy naszym czytelnikom, że w chwili, gdy stajemy się rodzicami, w pakiecie otrzymujemy większe pokłady asertywności. Nie tylko po to, by móc klepnąć kogoś, kto obmacuje nas po ciążowym brzuchu, by zabrać z piorunującym spojrzeniem łopatkę w piaskownicy jakiemuś małemu zbójowi, który ją sobie przywłaszczył, ani też nie tylko po to, by odmówić dziecku kolejnego traktora, czy barbi księżniczki z Jasnego Morza. Mamy ją po to, by mówić NIE temu, co naprawdę zagraża naszemu dziecku. I NIE milczmy, gdy ludzie wciskają małemu batonika, nie akceptujmy produktów, które nam oferują sklepy, a które mogą zabić, tylko wybierzmy zdrowsze, NIE pozwalajmy, by w żłobkach czy przedszkolach podawano niezdrowe jedzenie. Jak to zrobić?

Będzie niemiła atmosfera? Teściowa się obrazi? Oni tego nie zrozumieją?A może lepiej przemilczeć i tak zaraz idziemy? Przecież sama nie ugotuję, nie potrafię…

Potrafisz!

A na wszystkie Twoje pytania: 

 "I co z tego?!!!"

To Twoje dziecko! Ty za nie odpowiadasz i w chwili jego narodzin, przysiągłaś/łeś sobie, że zrobisz wszystko, by było szcześliwe i zdrowe!

Jesteś dobrą mamą i dobrym tatą! Naucz się mówić NIE, gdy uważasz, że to nie jest dobre dla Twojego dziecka. 

Naprawdę – nie musisz tłumaczyć się ze swoich decyzji nikomu:).

image

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep