2 porcje 6 miesięcy+

Jak podawać kaszkę podczas rozszerzania diety metodą blw? Możesz np. zrobić dla dziecka pierwsze kuleczki jaglane. Na bazie wody i mleka, z dodatkiem małej ilości składników np. wiórków kokosowych. Wykonanie jest bardzo proste, nie zapomnij dodać do kaszy nierafinowanego oleju np. lnianego. 

Składniki:

  • 1 szklanka wody
  • 1/2 szklanki mleka krowiego/ migdałowego
  • 1/2 szklanki surowej kaszy jaglanej
  • 1 łyżka wiórków kokosowych
  • 1/3 łyżeczki oleju lnianego tłoczonego na zimno.

    Kasza jaglana dla niemowlaka nie musi być niczym dosładzana, pamiętaj, że dziecko pozna słodki smak miodu, cukru czy innego słodziwa w tym momencie gdy to Ty go dziecku podasz. Przyzwyczajaj więc swojego maluszka do smaków mniej słodkich, a tam gdzie dosładzacze są niepotrzebne- po prostu ich nie stosuj.

    Do garnka wlej mleko i wodę i doprowadź do wrzenia. Kaszę jaglaną przesyp na sitko i porządnie wypłucz w gorącej wodzie. Przesyp do wrzącego płynu, zmniejsz ogień, dodaj 1 łyżkę wiórków kokosowych i przykryj. Gotuj 20 minut na małym ogniu, nie podnosząc pokrywki. Po ugotowaniu pozostaw do ostudzenia. Dodaj 1/3 łyżeczki oleju, wymieszaj łyżką, a następnie podaj np. w formie kuleczek – nabieraj małe porcje ciepłej kaszy w dłonie i formułuj małe kuleczki, bądź podaj kaszę w miseczce. Zobacz też nasz wpis o tym jakie kaszki dla niemowlaka warto wybrać tutaj. 

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep