fbpx

NAJNOWSZA KSIĄŻKA JOANNY ANGER I ANNY PISZCZEK.
ILUSTROWANA KSIĄŻKA KUCHARSKA DLA DZIECI!

książka kucharska dla dzieci

Kochane Czytelniczki i Czytelnicy!

Książka kucharska dla dzieci – właściwie dlaczego?

 

Nasze dzieci rosną, Wasze również 🙂 Każdego dnia gotujecie z nami śniadania, obiady, kolacje. Wiemy, że Wasze urocze bobasy także towarzyszą Wam codziennie w kuchni. Nasze dzieci również od początku rozszerzania diety były częścią kuchennego świata. Obserwowały nas w akcji, podczas… obierania ziemniaków 🙂

#NIEWYGANIAJZKUCHNI

Dziś Ala i Antek, bo o nich mowa, to duże dzieciaki. Alaantkoweblw nie powstałoby bez nich, podobnie jak nasza najnowsza książka, którą chciałyśmy podziękować naszym dzieciom i dać im pamiątkę na zawsze! 

Pomysł, by stworzyć książkę kucharską dla dzieci, kiełkował w naszych głowach od dawna.

Jednak zawsze było coś ważniejszego…kolejne dzieci, nieprzespane noce, itd. Tylko motywacja do działania nie słabła. Wierzymy i wiemy, że gotowanie to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Gotowanie to przede wszystkim czynność wykonywana codziennie, ba! wielokrotnie przez nas – dorosłych. Dzieci uczą się przez modelowanie – to znaczy, że obserwują Was w każdym codziennym zachowaniu i powtarzają je w mniejszym lub większym stopniu. Naszym dzieciom zawsze pozwalałyśmy ”gotować” z nami. Stąd też nasza instagramowa akcja z hasztagiem #niewyganiajzkuchni.

Dziś dzięki temu potrafią nie tylko posługiwać się nożem i widelcem, ale są przede wszystkim ciekawi nowych smaków, uwielbiają gotować i testować różne konsystencje.

Gotowanie to czynność multisensoryczna. Pozwala dziecku wykonywać wiele czynności, za które często rodzice płacą dużo kasy na zajęciach w klubikach 🙂  Warto od najmłodszych lat włączyć dziecko do wspólnego przygotowywania posiłków.

 

Poznajcie więc okładkę naszej najnowszej książki kucharskiej pt.:
”Gotuj z Alą i Antkiem” – ilustrowana książka kucharska dla dzieci:

książka kucharska dla dzieci alaantkoweblw

PRZEDSPRZEDAŻ - MAJ 2020 - dołącz do osób oczekujących!

.

Gotowanie można rozpocząć w każdym wieku! Pozwólmy dzieciom bawić się w kuchni. Obierać, kroić, smakować, wąchać, dotykać, wykrawać, a nawet
rozgniatać, mieszać, przelewać, brudzić się!

Zabawa w gotowanie przynosi same korzyści:

  • stymuluje wszystkie zmysły,
  • oswaja z jedzeniem,
  • buduje więzi z dorosłymi,
  • poczucie sprawstwa, odpowiedzialności i samodzielności,
  • uruchamia logiczne i matematyczne myślenie.

Zobacz spis treści książki kucharskiej dla dzieci:

Gotuj z Alą i Antkiem

To ilustrowana, kucharska książka dla przedszkolaków i starszaków. Gotowanie to frajda, nauka i wspaniała zabawa dla dużych i małych!

Drodzy Dorośli!

„Gotuj z Alą i Antkiem” to książka z misją! Mamy nadzieję, że będzie świetnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu w kuchni oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych całej rodziny. Gotowanie można rozpocząć w każdym wieku! Pozwólmy dzieciom bawić się w kuchni. Obierać, kroić, smakować, wąchać, dotykać, wykrawać, a nawet rozgniatać, mieszać, przelewać, brudzić się!

Zobacz przykładowy przepis:

Naszą książkę polecają:

To najprawdziwsza książka kucharska – tyle że rysunkowa. Nawet starszy przedszkolak (z drobną rodzicielską pomocą) może odkryć, że przygotowywanie jedzenia może być niezłą zabawą i dawać dużo przyjemności. Czytelne, proste i dowcipne rysunki dokładnie instruują dziecko, zachęcając je do odmierzania, nalewania, zagniatania, mieszania, a nawet (o zgrozo!) krojenia. A dorośli mają włączać się tylko wtedy, kiedy taką konieczność sygnalizuje specjalne oznaczenie. Wyobrażam sobie dumę małych kucharzy, to poczucie mocy, kompetencji i sprawstwa, kiedy zapraszają rodzinę na przygotowany przez siebie posiłek!
Dr Aleksandra Piotrowska
psycholożka dziecięca
Ta książka to paszport do kulinarnego świata dla Ciebie i najmłodszych. Umiejętność gotowania to szansa na lepszą i zdrowszą dietę dla nas i naszych dzieci. Warto od najmłodszych lat zapraszać dzieci do kuchni – to tam poprzez praktykę mogą nauczyć się tego, jak zadbać o siebie i bliskich. Warto przekazywać kulinarne umiejętności z pokolenia na pokolenie. W tej książce znajdziesz masę inspiracji, pomysłów jak zacząć i jak podzielić się pracą z najmłodszymi. Nie mogę się doczekać, kiedy zaproszę moją córkę do kuchni!
Grzegorz Łapanowski
założyciel Fundacji Szkoła na widelcu
„Gotuj z Alą i Antkiem” to kolejna propozycja od Joanny Anger i Anny Piszczek, których fanką jestem od lat. To od nich uczyłam się gotować dla mojego synka, a teraz mój synek może uczyć się gotować od Ali i Antka. Proste przepisy w formie rysunków dla dzieci, które nie potrafi ą jeszcze czytać, to wspaniały pomysł na spędzenie wspólnie czasu. Nauka poprzez zabawę! Gorąco polecam. Wszystko jest tak pyszne, że palce lizać!
Marta Żmuda Trzebiatowska
aktorka
Z moimi synami już się nie możemy doczekać, żeby wypróbować pierwsze przepisy. Takie gotowanie uczy nie tylko samodzielności, ale dostarcza mnóstwo doznań sensorycznych. Wszystkie kuchenne zapachy, mieszanie składników, ugniatanie i komponowanie dań niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i oddziałuje na wszystkie zmysły. Dla mnie to fantastyczna książka, która z pewnością zachwyci każde dziecko i zainspiruje Was do wspólnych i kreatywnych chwil w kuchennych klimatach!
Ewa Wojtan
autorka bloga Moje dzieci kreatywnie
.

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep