fbpx
OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA
04.09.2021 WROCŁAW
Dla kogo?

specjalistów

Zapraszamy wszystkich specjalistów związanych z rozwojem niemowląt, w szczególności: lekarzy, położne, logopedów, pedagogów, dietetyków, fizjoterapeutów.

rodziców

Zapraszamy w szczególności przyszłych rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców niemowląt i małych dzieci.

osób zainteresowanych

Zapraszamy również wszystkie osoby, które interesują się holistycznym podejściem do rozwoju dziecka (studentów kierunków medycznych, edukacyjnych, opiekunki, prasę).

Program
Prelegentki i prelegenci
mgr Joanna Anger
Pedagożka, absolwentka podyplomowych studiów z psychodietetyki, edukatorka żywieniowa. Od ponad 7 lat współtworzy najpopularniejszy blog o rozszerzaniu diety i zdrowym żywieniu dzieci www.alaantkoweblw.pl. Współautorka 5 książek kucharskich dla rodziców i dzieci. Propoagatorka metody BLW w Polsce i współorganizatorka konferencji ''Karmienie ma znaczenie".
mgr Marta Baj-Lieder
Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta karmienia, terapeuta metody SOS Approach to Feeding, terapeuta integracji sensorycznej, instruktor masażu Shantala, wykładowca akademicki. Od lat specjalizuje się w terapii dzieci, które wykazują trudności w zakresie przyjmowania pokarmów. Swoją wiedzę poszerza w trakcie licznych szkoleń w Polsce i Wielkiej Brytanii. Prowadzi Centrum Terapii Logop w Gdańsku, współprowadzi Szkołę Terapii Karmienia Od Pestki Do Ogryzka oraz Wydawnictwo Pestka i Ogryzek. Autorka licznych artykułów i książek dla terapeutów, rodzicó i dzieci. Prywatnie mama sześcioletniej Mariki, uwielbia podróże i dobrą literaturę.
lek. spec. pediatrii Michał Błoch
Lekarz, specjalista pediatrii, psychoonkolog. Specjalizację realizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia USK we Wrocławiu. Nauczyciel akademicki, doktorant w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich UM we Wrocławiu. Absolwent podyplomowych studiów „Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna” na Collegium Medicum UJ w Krakowie. Uczestnik licznych konferencji i warsztatów z zakresu żywienia i żywienia klinicznego dzieci, jeden z dwóch Polaków, którzy ukończyli Master Class in Clinical Enteral Nutrition Europejskiego Towarzystwa Gastroenetrologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. W kręgach zainteresowań znajdują się zagadnienia chorób rzadkich, gastroenterologii, żywienia dzieci, genetyki i chorób metabolicznych. Swoją praktykę lekarską realizuje w ramach Poradni Żywieniowej Nutrimed, Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”, Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego Chorób Rzadkich im. B. Skrzyńskiego we Wrocławiu, ZOL dla Dzieci w Wierzbicach i ZOL dla Dzieci w Jaszkotlu. Na Instagramie i fb prowadzi profil @drhospice.
mgr Aleksandra Charęzińska
Pedagog specjalny, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka Masażu Shantala, wykładowca akademicki. Konsultuje małe dzieci pod kątem zaburzeń regulacji spowodowanych nieprawidłowym przetwarzaniem bodźców sensorycznych. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców, opiekunów małych dzieci oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi. Opracowała autorski program zajęć sensorycznych dla maluszków Smyko-Multisensoryka®. Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych z Integracji Sensorycznej. Autorka pierwszej książki o integracji sensorycznej małych dzieci „Sensoryczne Niemowlę” oraz kart z propozycjami zabaw „Sensoryka dla Smyka”.
dr n. med. Aleksandra Kosmęda
Doktor nauk medycznych, specjalistka chorób dziecięcych, specjalistka alergologii. Studiowała na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, który ukończyła w 1995 roku. Kontynuowała naukę na Studiach Doktoranckich i zakończyła je z wyróżnieniem w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego pod kierunkiem prof. Andrzeja Boznańskiego. Pracowała jako lekarz medycyny na oddziale alergologii dziecięcej w Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii. Prowadziła działalność naukową oraz edukację studentów polskich i zagranicznych (W latach 2005-2010 brała udział w wieloośrodkowym badaniu naukowym A multidisciplinary study to identify the genetic and environmental causes of asthma in the European Community: GABRIEL; współpraca z E. von Mutius (Munich University) C. Braun-Fahrlander (Basel Univesity), P. Cullinan (Imperial College London). W kolejnych latach zajmowała stanowisko kierownika Kliniki Pediatrycznej SPZOZ w Warszawie. Pracowała w charakterze pediatry i alergologa w poradniach Luxmed, Medicover i Goldenmed w Warszawie Uczestniczyła w kilku misjach medycznych w krajach afrykańskich w Zambii, Etiopii i Ugandzie. W 2019 roku w Ugandzie, brała udział w otwarciu nowego ośrodka zdrowia Matugga Health Center, gdzie pracowała jako lekarz i szkoliła kadrę medyczną. W roku 2018 otrzymała statuetkę Miłosiernego Samarytanina roku 2017 (organizator Krakowskie Stowarzyszenie Wolontariatu św. Eliasza)
dr n. o zdr. Agnieszka Kozioł-Kozakowska
Doktor nauk o zdrowiu, dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, właścicielka Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutri Center. Adiunkt w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, kierownik Pracowni Dietetyki Pediatrycznej w Instytucie Pediatrii CM UJ. W pracy zawodowej specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej zajmuje się głównie pacjentami z problemami gastrologicznymi, zaburzeniami karmienia oraz dziećmi otyłymi. W latach 2009-2012 Junior researcher EU project-EATWELL PROJECT – Interventions to Promote Healthy Eating Habits: Evaluation and Recommendations; Wiceprzewodnicząca krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Dietetyki członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci oraz ECCO (European Crohn´s and Colitis Organisation). Autorka licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych o tematyce żywienia człowieka i dietetyki, prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach naukowych. Dietetyka jest dla mnie tylko pracą, ale również pasją, którą staram się rozwijać każdego dnia.
mgr Anna Piszczek
Pedagożka, od 7 lat propagatorka i edukatorka metody Baby Led Weaning w Polsce i zdrowego żywienia niemowląt i dzieci starszych. Współautorka najpoczytniejszego bloga na temat żywienia niemowląt i dzieci starszych www.alaantkoweblw.pl oraz bestsellerowych książek i ebooków kucharskich z przepisami dla dzieci. Wspołorganizatorka konferencji „Karmienie ma znaczenie”.
dr n. o zdr. Mira Rządzka
Doktor nauk o zdrowiu, neurologopeda, specjalizuje się we wczesnych oddziaływaniach neurologopedycznych u noworodków i niemowląt z zaburzeniami oralnymi, zaburzeniach dysfagicznych u dzieci i dorosłych, zaburzeniach rozwoju komunikacji u dzieci z ASD czy z zaburzeniami genetycznymi, zaburzeniach funkcji układu oralnego. Terapeutka Manualnej Terapii Krtani wg L. Mathieson, Manualnej Terapii Dysfagii, Metody ETTHNO w podejściu Esther de Ru, trenerka Shantala Special Care. Wieloletni wykładowca akademicki (UM Wrocław, UAM Poznań, UZ Zielona Góra, APS Warszawa). Autorka wielu specjalistycznych publikacji dla logopedów, recenzentka licznych pozycji dotyczących wczesnych oddziaływań logopedycznych oraz pomocy logopedycznych. Autorka pozycji „Odruchy oralne u noworodków i niemowląt. Wczesna diagnoza i stymulacja” (najpopularniejsza książka Oficyny wydawniczej Impuls w 2019), koncepcji mioterapeutycznego wspomagania rozwoju funkcji oralnych u noworodków i niemowląt, współautorka książki „Profilaktyka i terapia dysfunkcji oddechowych u dzieci”. Współzałożycielka Polskiego Związku Logopedów i inicjatorka akcji społecznej logopedów „Dzień Bezpłatnych Diagnoz Logopedycznych” (DBDL). Stale współpracuje z wieloma stowarzyszeniami, fundacjami i portalami wspierającymi rodziców dzieci z zaburzeniami mowy. Organizatorka turnusów neurologopedycznych dla dzieci z zaburzeniami komunikacji.
dr n. o zdr. Marta Wawrzynów
Doktor nauk o zdrowiu, absolwentka PUM w Szczecinie i UMED we Wrocławiu; logopeda i pedagog wczesnej interwencji, specj. neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, NDT-Bobath, Prechtl’a, TCK, Padovan (II), miofunkcjonalny, kinesiotapingu, MFS, instruktor masażu Shantala, metody Butejko. Specjalizuje się w problematyce zanieczyszczeń środowiskowych i oddziaływań postawy ciała na zaburzenia orofacjalne oraz stomatognatyczne. Obecnie prowadzi badania na temat skuteczności systemu MFS wykorzystywanego w funkcjonalnej terapii dzieci. Jest współtwórcą programu i instruktorem Szkoleń Modułowych MFS, wykładowcą akademickim i szkoleniowcem, kierownikiem studiów podyplomowych z zakresu Integracji Sensorycznej i Interdyscyplinarnego wspomagania dzieci 0-3 r.ż., diagnostą i terapeutą zaburzeń neurorozwojowych, szczególnie noworodków i niemowląt; autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych
mgr Paweł Zawitkowski
Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizuje się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, w tym „Poradnika opieki i pielęgnacji małego dziecka", książki i filmu „Co nieco o rozwoju dziecka" oraz już trzech książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?". Od lat doradza rodzicom jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój ich dzieci.

BILETY DOSTĘPNE W CENIE:

cena regularna 350 zł cena z warsztatami: 390 zł Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. UWAGA! LICZBA BILETÓW NA KAŻDE WARSZTATY OGRANICZONA DO 10.
* faktura, którą otrzymasz maile jest biletem wstępu

co otrzymają
Patronat:
Partnerzy:
promocja-8

Miejsce

Hotel Campanile ul. Ślężna 26, Wrocław

Informacje dodatkowe

organizatorki

Poznaj nas: mgr Joanna Anger (pedagożka, edukatorka żywieniowa, absolwentka podyplomowych studiów z psychodietetyki) i mgr Anna Piszczek ) pedagożka, edukatorka żywieniowa). Jesteśmy autorkami 5 bestsellerowych książek kucharskich z przepisami dla niemowlaków i całej rodziny. Od ponad 7 lat propagujemy zdrowe odżywianie, edukujemy rodziców, szerzymy wiedzę na temat rozszerzania diety oraz prowadzimy liczne warsztaty związane z metodą BLW (Baby Led Weaning). Naszą stronę www.alaantkoweblw.pl czyta miesięcznie ponad 300 tysięcy młodych rodziców. Współpracujemy m.in. ze specjalistami z dietetyki, neurologopedii, integracji sensorycznej, pediatrii oraz kierunków pokrewnych związanych z rozszerzaniem diety.

idea konferencji

Spotkania z tysiącami polskich, młodych rodziców, dały nam okazję do pewnych ważnych spostrzeżeń związanych z kluczowym momentem rozszerzania diety związanych m.in.: - z czasem wprowadzania pokarmów – rodzice i lekarze dowolnie interpretują zalecenia związane z wprowadzaniem pokarmów po 4-6 m życia, - zaburzeniami oralnymi – coraz częściej dzieci mają trudności związane z nauką jedzenia i wymagają opieki konkretnego specjalisty, - umiejętnościami motorycznymi i sensomotorycznymi – brak odpowiedniego wsparcia/ rehabilitacji może znacząco wpływać na przebieg nauki jedzenia, co negatywnie skutkuje na przyszłość, - zaburzeniami związanymi z jedzeniem w późniejszym okresie rozszerzania diety – efekty przekarmiania, wywoływania stresu podczas posiłku, podawania nieodpowiednich dla wieku pokarmów ma swoje uzasadnienie w późniejszych problemach dziecka w relacji z jedzeniem. Mimo dostępu do wiedzy, rodzice nadal gubią się w wytycznych związanych z wprowadzaniem pokarmów stałych, a specjaliści często nie mają całego obrazu sytuacji dziecka. Dlatego kierujemy naszą interdyscyplinarną konferencję zarówno do rodziców jak i specjalistów jako preludium do wnikliwszego przyjrzenia się temu ważnemu momentowi w rozwoju dziecka.

szczegóły dodatkowe dla osób przybywających:

Rejestracja zaczyna się pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia. Dla każdego uczestnika przewidziany jest darmowy poczęstunek w przerwach kawowych (napoje i przekąski). Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji oraz upominek od organizatora i partnerów wydarzenia. Podczas przerwy lunchowej w hotelowej restauracji można zamówić obiad w formie lunchu bufetowego – koszt 42 zł (płatne w hotelu). Samochód można zostawić na parkingu hotelowym, koszt 15 zł za cały dzień.

Pytania prosimy kierować na: kontakt@alaantkoweblw.pl

Joanna Anger i Anna Piszczek
pomysłodawczynie i organizatorki
Zapraszamy serdecznie!