
Ten omlet zrobi wrażenie na każdym dziecku. A wrażenie, to połowa sukcesu. Jeśli się spodoba, to jakby spróbował:) Warzywa jako składnik to niewątpliwy atut. Koniecznie spróbujcie!
Składniki:
- 3 jajka w temperaturze pokojowej
- 1 szklanka mleka (krowie lub roślinne) w temperaturze pokojowej
- 1 szklanka mąki orkiszowej/pszennej
- 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
- garść świeżych liści szpinaku (około 50 g)
- 1 średni ugotowany burak
- 1/2 łyżeczki kurkumy
- szczypta pieprzu
- 1/2 łyżki oleju
- opcjonalanie wybrane słodziwo (około 1 łyżki), jeśli wybierzesz wersję na sŁodko omletu.
Wykonanie:
Nastaw piekarnik na 200’C z termoobiegiem. Przygotuj patelnię (o średnicy ok.25 cm) z odczepianą rączką lub inne naczynie, np. blaszkę do tarty.
Szpinak i buraka osobno zblenduj w misie malaksera. Warzywa przełóż do osobnych miseczek. Oddziel żółtka od białek. Żółtka przełóż do większej miski. Dodaj słodziwo (jeśli chcesz) i miksuj żółtka, aż masa stanie się puszysta. Do masy dodaj mleko i mąki przesiane przez sitko. Zmiksuj całość. Ubij białka na sztywną pianę. Za pomocą łyżki dodaj ją do masy i wymieszaj delikatnie, by składniki się połączyły. Rozdziel masę na 3 równe części, dodając ją do szpinaku, buraka. Do trzeciej porcji dodaj kurkumę i pierz. Wymieszaj dokładnie (uważaj, kurkuma bardzo barwi ubrania i ręce). Patelnię wysmaruj olejem. Na środek patelni wylewaj po jednej łyżce każdego koloru, nakładając masę jedną na drugą. Powstaną nachodzące na siebie koła. Postępuj tak do końca wszystkich kolorów. Wstaw patelnię do piekarnika* i piecz 15 minut. Kontroluj stopień zrumienienia omletu, pamiętając, że każdy piekarnik jest inny. Podawaj z ulubionymi dodatkami, na wytrawnie: z twarogiem, warzywami, hummusem czy wędliną lub na słodko z miodem i owocami.
*Omlet możesz usmażyć na patelni, zrób to na małym ogniu pod przykryciem. Nie podnoś pokrywki, to góra zetnie się idealnie.
Przygotowujesz się do rozszerzania diety i chcesz być gotowa na wszystkie sytuacje?
Twoje dziecko już ma rozszerzaną dietę, ale nie chce jeść?
Maluch je tylko papki, a najmniejsze grudki powodują odruch wymiotny?
dziecko pije tylko mleko i nie chce pokarmów stałych?
Martwisz się, bo nie wiesz, czy zachowanie Twojego dziecka to coś normalnego czy też może problem?
TEN WEBINAR JEST DLA CIEBIE, ZAPRASZAMY, BY ROZWIAĆ WĄTPLIWOŚCI!
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.
Twój komentarz