Alaantkowy newsletter

Zapisz się!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się!

Kleik ryżowy na początek rozszerzania diety – wybierz dobrze! 😉

Jesteś zdziwiona tytułem?

”Podaj dziecku kleik, będzie dobrze spał”, „Kleik ryżowy na wodzie – mój maluch go uwielbia”…

Tak mówią. Gdzie? Wszędzie.

W gabinetach pediatrycznych, w tv, w reklamach w gazetach, głośno też o nich z półek sklepowych na dziale „PRODUKTY SPECJALNE DLA DZIECKA” – że kleik ryżowy najlepszy na początek rozszerzania diety.

NIGDY nie miałyśmy w domu, ani nie podałyśmy naszym dzieciom kleiku. Nie, to nie trucizna, której należy się bać, ale…

Rozszerzanie diety rozpoczęłyśmy od kasz nieprzetworzonych, pełnowartościowych.

Jak zatem korzystać ze zbóż przy rozszerzaniu diety?

  • Kupuj kasze nieprzetworzone, znajdziesz je na półkach w supermarkecie z produktami zbożowymi np. kasza jaglana, manna, orkiszowa, komosa. Ugotuj ją na wodzie lub mleku, najlepiej w proporcjach 2:1, a potem dodaj owoce. Dla dziecka wygody jedzenia zrób z niej kostki lub kulki, wówczas dziecku łatwiej będzie je chwytać.
  • Korzystaj ze zbóż ekspandowanych – nie trzeba ich gotować i po dodaniu jogurtu i owoców masz gotową przekąskę lub podwieczorek. Na rynku dostępny jest popping z amarantusa, gryki, komosy, jaglanki czy orkiszu. To świetna alternatywa dla słodzonych płatków zbożowych. Dodatkowo, gdy dziecku ślizga się owoc lub warzywo w rękach, obtocz je amarantusie ekspandowanym i mauchowi będzie wygodniej.
  • Zamiast kleiku ryżowego, kupuj zwykły ryż w torebkach. Musisz jedynie wiedzieć, że należy go uprzednio DOKŁADNIE I WIELOKROTNIE przepłukać wodą przed gotowaniem i nie podawać zbyt często ze względu na to, że jest źródłem arsenu.To zboże, jako jedyne, przyswaja arsen z gleby i wody w bardzo wysokim stopniu. Długotrwałe spożywanie arsenu w dużych ilościach może powodować nowotwory i uszkadzać układ pokarmowy. I tak, to właśnie niemowlęta i dzieci są najbardziej narażone na szkodliwe działanie arsenu ze względu na małą masę ciała. Dlatego takie produkty jak kleik ryżowy, ryż, wafelki ryżowe, płatki ryżowe powinny być podawane w niewielkich ilościach, a mleka ryżowego nie podawać wcale do co najmniej 5 roku życia.SPOKOJNIE!
    To nie oznacza, że teraz masz unikać ryżu jak ognia. Nie traktuj go, ani jego półproduktów, jako samo zło. Po prostu ogranicz spożycie, a nie dawaj codziennie dziecku na śniadanie płatków ryżowych czy przekąsek w postaci ryżowych wafli.
  • Jeśli chcesz spokojnie i świadomie rozszerzać dietę swojemu dziecku, zapraszamy Cię na nasz kurs internetowy. Kliknij TUTAJ i zobacz co dokładnie kryje się w jego pakiecie. Zapisy trwają, a sprzedaż kursu rusza już 20 sierpnia. Nie przegap! Tylko w pierwszych dniach obowiązywać będzie cena promocyjna!

Alaantkowy newsletter

Zapisz się!

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się!