Quiz na dzień dobry!
Kiedy Twoje dziecko właśnie zaśnie:

a) scrollujesz fejsa bez celu,
b) śpisz razem z nim,
c) ogarniasz pozostałą bandę,
d) masz wreszcie czas dla siebie.

Wybierz tylko jedną, prawidłową odpowiedź 🙂

Tak, tak, zapewne przydałaby się jeszcze odp ”e) sprzątam”.

Jeśli akurat kosmici zahipnotyzowali Twoje dziecko, albo ono zwyczajnie śpi, ani się waż iść myć naczynia, czy sprzątać pokój! Olej to! Zrób sobie kawę, potem szybko zabierz ją z kuchni i usiądź (połóż się, a co!) wygodnie na kanapie. Weź gazetkę do ręki i… chwilo trwaj:) No właśnie… Co tam czytacie do kawki poza fejsem:)?
My sięgnęłyśmy po Food Forum – czasopismo specjalistyczne o zdrowym odżywianiu. Mamy takie zboczenie, że mając ochotę na lekturę, sięgamy po to, co poszerzy naszą wiedzę na temat żywienia dzieci i nas. Dlatego dziś chcemy Wam pokazać, dlaczego warto zainteresować się tą gazetą.

Food Forum, to dwumiesięcznik, w którym znajdziecie artykuły autorstwa profesjonalistów: dietetyków, lekarzy, biotechnologów. Ludzi, którzy swoją wiedzą, w żywienie naszych rodzin, mogą wnieść bardzo wiele. Czasem znamy jakiś problem, wiemy o jego istnieniu, ale bagatelizujemy, bo nie mamy wystarczającej wiedzy o nim.

Tak jest np. z tematem otyłości wśród dzieci. W ostatnim numerze Food Forum czytamy, że co piąte dziecko w wieku szkolnym ma nadwagę lub otyłość!. Na naszym blogu walczymy o to, by ten problem nie dotyczył w przyszłości dzieci, bo wierzymy, że wpajanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci już w okresie niemowlęctwa, pozwala unikać tego rodzaju problemów w przyszłości. Ale co wówczas, gdy do takiego problemu dojdzie? Na ten temat wypowiada się dietetyk, doktor nauk medycznych. Bardzo polecamy Wam ten artykuł.

Atopowe Zapalenie Skóry. Jakże często o tym z Wami rozmawiamy w prywatnych wiadomościach. Borykanie się z tą chorobą jest trudne, ale często jest ono nazbyt pochopnie zdiagnozowane. Dobrze jest wiedzieć z właściwych źródeł, jak podchodzić do AZS. Food forum pisze o tym słowami dietetyka klinicznego.

Nas najbardziej zainteresował artykuł na temat wydatków związanych ze zdrowym odżywianiem. Bo właśnie! Czy zdrowe odżywianie jest drogie? Wydaje nam się, że ludzie tak uważają. A jak jest w rzeczywistości? Przyjrzałyśmy się temu, czytając artykuł dietetyk mgr zdrowia publicznego. Przeczytałyśmy nie tylko o kosztach, ale i o właściwym planowaniu zakupów, zarządzaniu pieniędzmi przeznaczonymi na wyżywienie oraz o odpowiednim komponowaniu jadłospisów. Niezwykle interesujący artykuł.

Rodzic to istota wielu talentów. Potrafi wyleczyć skaleczone kolano pocałunkiem, podniesie samoocenę dziecka poprzez pełne miłości „oh” nad plamą farby na kartce papieru, wymyśli milion zabaw w deszczowy dzień, ale też w oczach dziecka WIE WSZYSTKO. Nie chodzi o to, by teraz czytać nocami encyklopedię, ale po prostu… Korzystać z dostępnej wiedzy mądrzejszych w różnych dziedzinach specjalistów.

W kwestii żywienia – czasopismo Food Forum jest dobrym źródłem informacji. W naszej opinii, gazeta porusza najważniejsze tematy z dziedziny żywności i żywienia także dziecka. Ponadto, FF to organizator największych nowatorskich kongresów żywieniowych, a artykuły „Food Forum” indeksowane są w bazie bibliograficznej SPORT, w Naukowej Bibliotece Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Już sam spis treści, zachęca do czytania. W każdym numerze pojawia się między innymi:

 • przegląd najnowszych trendów żywieniowych,
 • opinie uznanych ekspertów,
 • wskazówki dotyczące prawidłowo zbilansowanych planów żywieniowych i diet,
 • wytyczne żywieniowe w przypadku niedoborów,
 • postępowanie żywieniowe w najczęstszych chorobach cywilizacyjnych,
 • postępowanie żywieniowe dotyczące wszystkich typów alergii i nietolerancji pokarmowych,
 • zastosowanie diet eliminacyjnych, uszczelnianie jelita, probiotykoterapia,
 • zależność między odżywianiem kobiety w ciąży a zdrowiem dziecka,
 • żywienie dzieci i młodzieży – przykłady zbilansowanych diet,
 • przedstawienie dwóch przeciwstawnych opinii  wybranych produktów żywieniowych,
 • sprawdzone i autorskie przepisy na zdrowe i niekonwencjonalne dania.

Warto więc sięgnąć po Food Forum. Na przykład do popołudniowej kawki… O ciasto do kawki zadba alaantkowe:) To co? Zapadła cisza… Zapraszamy do lektury.
PS Zostaw te gary!!

Food Forum możecie kupić np. w Empiku lub zamawiając prenumeratę na stronie internetowej klikając TUTAJ.

Zapraszamy na fanpage Food Forum TUTAJ, oraz na stronę internetową www.food-forum.pl

Wpis powstał w ramach współpracy z Food Forum.

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep