16 porcji 8 miesięcy+

Pidżamersi to mali superbohaterowie, którzy, wg Antka, lubią zdrowe ciastka tak jak on. Te na pewno by im posmakowały. Wy też spróbujcie. Lubicie takie szybkie przepisy, prawda?

Składniki

  • 2 szklanki łuskanego słonecznika
  • 2-3 łyżki syropu daktylowego
  • 2 jajka

Nastaw piekarnik na 180’C z termoobiegiem. Blachę wyłóż papierem do pieczenia.

Słonecznik zblenduj na proszek (możesz zblendować na konsystencję mniej sypką, jeśli tak lubicie). Można odłożyć ze dwie łyżki do ozdobienia. Oddziel żółtko od białka z jednego jajka. Białko odłóż. Drugie jajko i żółtko rozbełtaj, a nastepnie połącz ze zmielonym słonecznikiem i syropem. Wymieszaj ręką. Konsystencja może wydawać się sypka, ale lepi się po chwili gniecenia w dłoni.

Z powstałej masy formuj kulki wielkości orzecha włoskiego (jeśli masa lepi się do rąk, zwilż ręce wodą), ułóż na blaszce i rozpłaszcz za pomocą łyżki, tworząc kształt ciastka. Białko rozbełtaj lekko widelcem. Posmaruj nim ciastka i posyp słonecznikiem dla ozdoby. Piecz 15 minut na środkowym poziomie piekarnika.

Jajka możesz zastąpić bananem, ciastka wówczas będą mniej kruche. Nie trzeba ich wtedy dosładzać syropem.

No… Ciastka mamy, więc łapiemy przekąskę i pędzimy na kino domowe. Oglądacie z dziećmi bajki? My tak. No dobra… Może nie zawsze, ale znamy bajki, które oglądają nasze dzieci. Tak też je selekcjonujemy. Antek, zaraz po programach kulinarnych, najbardziej lubi serial „Pidżamersi”. Znacie? Pidżamersi to trzyosobowa grupa przyjaciół: Gekson, Kot Boy, Sowella, którzy nocą walczą z czarnymi charakterami, za każdym razem prezentując wartości istotne dla małych dzieci. Dlatego właśnie, naszą -rodzicielską, selekcję przeszedł. Serial ten zawsze niesie ze soba dowcip adekwatny do wieku widza (choć ja się też czasem chichram, a co:)) i przygody, które potrafią trzymać w dziecięcym napięciu. Niektóre odcinki Antek zna na pamięć, bo prosi, by mu nagrać, ale już wkrótce rozpoczyna się nowa seria, którą bardzo Wam polecamy.

Od 12 maja, w każdą sobotę o g. 8.00 na kanale

Disney Junior nowy odcinek „Pidżamersów”.

My i nasze ciastka stawimy się na pewno.

To co, Pidżabohaterowie, widzimy się w sobotę rano??

Wpis przygotowany we współpracy z Disney Junior.

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep