Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

11 stycznia 2023

Kostki z kaszy jaglanej dla niemowlaka

Kasza jaglana to najdelikatniejsza bezglutenowa kasza, którą możesz podać niemowlakowi po 6 miesiącu. Idealnie nadaje się nawet na pierwszy posiłek.  Przed ugotowaniem, przepłucz kaszę w gorącej wodzie lub upraż na suchej patelni (aż zacznie pięknie, orzechowo pachnieć).  Jaglanka dla dziecka ma mnóstwo właściwości! Możesz ją podawać dziecku codziennie w postaci kulek, kostek, budyniu, koktajlu, kaszy...

Kasza jaglana to najdelikatniejsza bezglutenowa kasza, którą możesz podać niemowlakowi po 6 miesiącu. Idealnie nadaje się nawet na pierwszy posiłek. 

Przed ugotowaniem, przepłucz kaszę w gorącej wodzie lub upraż na suchej patelni (aż zacznie pięknie, orzechowo pachnieć). 

Jaglanka dla dziecka ma mnóstwo właściwości! Możesz ją podawać dziecku codziennie w postaci kulek, kostek, budyniu, koktajlu, kaszy do obiadu, do zupy i w formie śniadaniowej kaszki (zblendowanej lub podanej na sypko). Kasza jaglana jest zdrowa, odżywcza i tania! 

Zobacz nasz prosty przepis na podanie dziecku jaglanki w formie kostek z owocowym musem. 

Składniki:

Do garnka wlej wodę i mleko, doprowadź do wrzenia. Kaszę przesyp na sitko i dokładnie wypłucz w gorącej wodzie, a następnie przesyp do gotującego się płynu. Przykryj, zmniejsz ogień i gotuj na najmniejszej mocy przez 20 minut nie podnosząc pokrywki. Po ugotowaniu pozostaw kaszę do przestygnięcia, a następnie zblenduj na gładki budyń. 

Przelej go do płaskiego, wysokiego pojemniczka np. śniadaniówki, lub na płaski talerz z wysokim rantem. Wygładź.
Pozostaw do całkowitego stężenia (najlepiej na kilka godzin, albo na noc w lodówce).
Następnie pokrój kaszę w kostki i przygotuj mus do polania.

Banana i kiwi obierz, pokrój i przełóż do kielicha. Zblenduj na mus. Polej nim kostki lub podaj obok, by dziecko mogło je w nim maczać. Owoców możesz też wcale nie blendować, tylko podać w odpowiedniej formie obok na talerzyku. Gotowe!

W naszym sklepie znajdziesz całkowicie bezglutenową kaszę jaglaną bio z certyfikatem przekreślonego kłosa.


Najlepsze miseczki do rozszerzania diety znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz, co polecają alaantkowe mamy.


najlepsze-miseczki-do-rozszerzania-diety


miseczki z przyssawką znajdziesz tu

Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek