Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

24 stycznia 2021

Maseczki – nie kaganiec a ratunek (COVID 2020) – rozmowa z dr Łukaszem Małkiem – kardiologiem sportowym

Maseczki – spory sprawdzian z człowieczeństwa. Nosząc je, CHRONIMY INNYCH LUDZI. Ci inni ludzie, nosząc swoje maseczki, CHRONIĄ NAS. Obcy nam ludzie, mogą nas ochronić od strasznej, nieprzewidywalnej choroby. Jesteśmy od siebie zależni. To takie proste. Zakładasz i nosisz. Że niewygodne? Choroba jest dużo bardziej niekomfortowa, subtelnie mówiąc. Że jak się zarazisz, przejdziesz łagodnie, bo...

Maseczki – spory sprawdzian z człowieczeństwa. Nosząc je, CHRONIMY INNYCH LUDZI. Ci inni ludzie, nosząc swoje maseczki, CHRONIĄ NAS. Obcy nam ludzie, mogą nas ochronić od strasznej, nieprzewidywalnej choroby. Jesteśmy od siebie zależni.

To takie proste. Zakładasz i nosisz.

Że niewygodne? Choroba jest dużo bardziej niekomfortowa, subtelnie mówiąc.

Że jak się zarazisz, przejdziesz łagodnie, bo jesteś młoda/y? Może, zapewne, nie wiemy. Ale wiemy, że jak zarazisz staruszka w sklepie czy w windzie, to on już tego nie przeżyje. Nie obchodzi Cię? Nie wierzę. Ten staruszek to może być Twój dziadek, babcia. Przy swoim zakładasz maseczkę? Ale inny wnuczek nie założy, myśląc jak Ty. Jesteśmy połączeni ze sobą łańcuchem, dlaczego tego nie rozumiemy?

Zamach na Twoją wolność? Wtf? Jaką tu wolność się prezentuje?

Na złość władzy nie zakładasz? „Nie będą mi rozkazywać!” Komu udowadniasz swoją autonomiczność? Bo nie im…

To tak smutne jest, tak bardzo niewyobrażalne .

Zakładanie maseczki pod brodę – widzę gliny, bach na nos. Ufff. Nie ma mandatu. W dupie z tym mandatem. Noś maseczkę dla dobra innych ludzi i swojego, nie po to, by uniknąć mandatu. W ogóle noś maseczkę.

Nie mamy mocy wiedzy, by naukowo wyjaśnić tym, którzy potrzebują więcej argumentów do noszenia maseczek, dlatego poprosiłyśmy kogoś mądrzejszego. Na jutro zaplanowałyśmy Spec Live spotkanie Extra. Dodatkowy live, którego tematem będzie właśnie noszenie maseczek. Naszym ekspertem będzie dr Łukasz Małek @kardiolog_sportowy . Porozmawiamy o tym, dlaczego należy nosić maseczki, gdzie je zakładamy, po co, co to daje, kiedy tych maseczek nie zakładamy i dlaczego, czy jakość maseczek ma znaczenie, no i wreszcie, co z tymi maseczkami podczas joggingu.

Macie pytania? Pytajcie. Ktoś z Waszego grona nie chce nosić maseczek, bo… coś tam – zaproście go na spec live. Potrzebuje argumentów, otrzyma je.


obejrzyj tutaj


Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek