Popiszemy?

kontakt@alaantkoweblw.pl

 

14 czerwca 2021

Dobra i czysta woda czyli dlaczego filtry to dobre rozwiązanie

Najlepsze co możesz zrobić dla swojego dziecka, to wyrobić w nim nawyk picia wody. Po prostu wody. Nie soku, nie kompotu, nie napojów. Bo tylko wodą nawodnisz organizm i tylko wodą ugasisz pragnienie.

Wiecie, że mamy fioła na punkcie picia wody. Mało tego. Jesteśmy dumne z tej obsesji i pielęgnujemy ją w sobie, hihi. Mamy pełną świadomość tego, jak bardzo ważna jest woda dla organizmu człowieka, ile od niej zależy, no i czym skutkuje nieprawidłowe nawadnianie ciała.


Musicie o czymś wiedzieć. Ten wpis powstał rok temu, dziś go edytujemy, by dodać kolejne ciekawe informacje, fakty i po raz kolejny udowodnić Wam, że wybór filtrów to najlepsze co możecie zrobić, by cieszyć się smaczną, zdrową wodą każdego dnia.

Za nami covidowy rok, w którym każda z nas zaliczyła przeprowadzkę. Podczas zmiany domów jakiś czas nie miałyśmy filtrów TAPP Water na kranach (Asia z powodu braku odpowiedniej złączki, Ania bo odkłada rzeczy na później:)). Różnica w smaku wody była tak ogromna, że same byłyśmy w szoku. Ale od początku….

Nawadnianie to wieloaspektowy temat. Popełniamy wiele błędów w temacie wody, czasem z niewiedzy, bywa, że z pośpiechu, no i, nie czarujmy się – z lenistwa też.

Zacznijmy od tego, że nawadnianie organizmu to najprostsza czynność z najprostszych.

Co trzeba zrobić? Wziąć szklankę, nalać wodę i ją wypić. Tadam! I tak najlepiej kilkanaście razy dziennie niewielkimi porcjami. Ale człowiek to taka bestia, która lubi kombinować. Po co? Licho wie. Dlatego idziemy do sklepu, kupujemy wodę, często niestety niezbyt dobrej jakości, płacimy za nią krocie, targamy do domu na swych barkach, do tego najczęściej w plastikowych butelkach, no i… bardzo często wcale nie wodę, ale inny napój słodzony, może gazowany, bleee. Fatalnie, co nie? Kto co najmniej jednej z tych rzeczy w życiu nie robił, niech pierwszy rzuci kamień. My ani drgniemy:) No dobra, to jak ogarniać to nawadnianie?

Podawaj dziecku wodę i pij wodę.

Najlepsze co możesz zrobić dla swojego dziecka, to wyrobić w nim nawyk picia wody. Po prostu wody. Nie soku, nie kompotu, nie napojów.

Bo tylko wodą nawodnisz organizm i tylko wodą ugasisz pragnienie.

Woda jest tak cudownie stworzona, że nie zawiera kalorii, właśnie dlatego możesz ją pić i pić, i czynić dla swojego organizmu dobro. Nie myśl, że Twoje dziecko będzie szczęśliwsze, bo dasz mu sok. Do roku niemowlętom soku nie podajemy wg zaleceń. A każdy inny napój niż woda, to kalorie, wypełnianie żołądka i marny efekt nawadniania. Zobacz TEN wpis, w którym piszemy, dlaczego picie wody jest tak istotne.

Pij dobrą wodę.

A jaka to dobra?

Dobra woda to czysta woda. Po prostu. Nie kombinuj. Możesz ją mieć z kranu. Tak! Poznaj nasz sposób:

Używamy filtrów do wody. To najprostsza opcja i najwygodniejsza. Odkręcasz i lejesz do szklanki. Naprawdę warto korzystać z wygody jaką dają filtry! Na rynku jest ich masa. Wiemy, bo przyszło nam się zmierzyć z tymi ofertami. Jednak wiele z nich to albo mega skomplikowana sprawa, albo bardzo droga, albo nie do zaufania jest jakość wody. Wybrałyśmy filtry na kran TAPP Water, używamy ich już ponad rok, to najlepsza rekomendacja. Z wielu względów:

Chciałyśmy mieć czystą wodę, ale też wygodę w jej uzyskiwaniu. Zależało nam, by była filtrowana na bieżąco, a nie stała już przefiltrowana i czekała na użycie.

Wiecie, czysta woda, ale żeby nic się zmieniło w naszych nawykach. Zamontowany na kranie filtr TAPP Water  filtruje wodę w momencie odkręcenia kurka. To mega atut. Nie bez znaczenia jest, że strumień wody wcale się nie zmienia, nie leci jak krew z nosa, tylko normalnie. Brałyśmy też pod uwagę miejsce, jakie zajmie w kuchni filtr. Dlatego wybrałyśmy małe urządzenie, które przyczepiasz do kranu w kuchni. Może pozwolić sobie na nie niezależnie od tego, jak duże jest Twoje mieszkanie. Nie myśl, że to skomplikowana czynność, która wymaga masy narzędzi i mięśniaka w domu. Absolutnie (tzn. taki jest zawsze w domu mile widziany;), ale nie że do montażu. Przykręcenie filtra do kranu zajmie Ci dosłownie minutę.


Dbaj o środowisko

Gdy sobie przypomnimy, ile plastiku generowałyśmy, używając wody w butelkach, jest nam naprawdę wstyd. Człowiek nie zdaje sobie sprawy chyba z tego. W tym pędzie, niedbalstwie, braku refleksji… Masakra, naprawdę. Dlatego też zdecydowałyśmy się na przefiltrowaną kranówę.

Podniosłyśmy poprzeczkę podczas wyboru filtru, bo miał on być eko i kropka.  I mamy to! Eko filtry do wody. Tak! Takie cudo! Sztos, co nie?

Te filtry wykonane są z tworzywa sztucznego klasy ABS, podlega on wielokrotnemu recyklingowi. A teraz najlepsze. Wkłady filtrujące TAPP Water są najbardziej przyjaznymi dla środowiska wkładami filtrującymi na świecie! Wykonany jest w 70% ze skorupy kokosa pochodzenia organicznego. Wkład pracuje aż 3 miesiące! To duży atut tych filtrów, bo nie tylko nie używamy wody z plastikowych butelek, ale i filtrów, które sprzyjają środowisku. Można spać spokojnie i wiedzieć, że zrobiło się więcej niż dużo dla ekologii.
Zobaczcie, okazuje się, że nie trzeba wiele, by pić zdrową, czystą wodę. A teraz obiecana przez nas opinia o filtrach TAPP Water, których używamy od jakiegoś czasu.

Założyłyśmy sobie 2 rodzaje filtrów.
TU KUPISZ FILTRY

Tapp 2 Twist-eL – Filtr do wody (do picia)


TU KUPISZ

Jest to filtr na kran do oczyszczania wody do picia, gotowania.

Zaczniemy od tego, co jest w tych filtrach super.

Czas uzyskiwania czystej wody.

Woda z filtra leci prawie w takim samym tempie jak z kranu. Nie ma jakiegoś czasu oczekiwania, woda nie kapie powoli, tylko po prostu leje się z kranika. Nie czekasz na nią. Podkładasz naczynie pod kran i lejesz wodę. Po prostu. Szybkość filtracji jest tak duża, że napełnimy szklankę wody w niecałe 5s. To jest super też ze względu na dzieci starsze, które mogą sobie same nalewać wodę. Szczerze mówiąc, sama czynność tak im się podoba, że piją jej teraz dużo więcej, niż poprzednio. Wiecie… czują się dorośli;)

filtr do wody alaantkoweblw

Filtr nie trzyma wody przefiltrowanej w jakimś zbiorniczku, jak to przy wielu filtrach bywa.

Czyli ta czysta woda nie stoi w oczekiwaniu na użycie. Filtrowana jest na bieżąco. To jest atut, bo dla nas niewiarygodna jest jakość wody, która jakiś czas stoi w zbiorniku.

Woda ma naprawdę dobry smak.

Nie śmiejcie się:) Serio, woda może mieć fatalny smak, bo różne filtry w różny sposób czyszczą. Pamiętam wodę z filtra w moim rodzinnym domu, w którym był filtr właśnie z wodą, która stała. Nie lubiłam jej. Śmierdziała mi i nie smakowała totalnie. Myślę, że to właśnie przez to stanie w zbiorniku.

Przefiltrowana woda jest czysta

Filtr oczyszcza wodę z chloru, metali ciężkich rozpuszczalnych w wodzie, lotnych związków organicznych, THM, pestycydów oraz mikroplastiku. Istotne jest, że zachowane zostają wartościowe minerały i to, że ten filtr nie zmiękcza wody.

filtr na kran tapp water 1 alaantkoweblw

Jedyne do czego musiałyśmy się przyzwyczaić montując filtr, to to, że prócz kranu, nad zlewozmywakiem coś jeszcze się znajduje. Ale to kwestia kilku dni, by się przyzwyczaić. Za pomocą jednego pokrętła możecie uzyskać przefiltrowaną wodę do picia lub zwykłą wodę, np. do mycia naczyń.

Montaż? Zajmuje minutę. Wystarczy odkręcić perlator (sitko na końcu kranu) i przykręcić filtr – gotowe! Zobaczcie na filmie, jakie to ekspresowe (filmik pokazuje montaż TAPP 1, ale montaż TAPP 2 Twist-eL jest identyczny:

Aspekt finansowy

Filtr z wkładem filtrującym do filtra TAPP 2 Twist-eL. kosztuje 229 zł. (zawiera już wkład). Używamy go przez 3 miesiące po czym wymieniamy wkład. Miesiąc używania filtrowanej wody do picia, gotowania, kosztuje nas 66 zł. Kupując wodę butelkową do picia (gotowania nie liczymy) najmniej 2 butelek dziennie na osobę, gdy jedna średnio kosztuje 2 zł, koszt miesięczny to 120 zł. Zobaczcie:

miesięczny koszt wody filtrowanej (korzysta cała rodzina) – 76 zł

miesięczny koszt wody butelkowej (korzysta jedna osoba) – 120 zł

Po 3 miesiącach używania filtra należy wymienić wkład. W tym miejscu oszczędność wzrasta, bo komplet 2 wkładów to koszt 159 zł. Za tę kwotę korzystamy z przefiltrowanej wody przez 6 miesięcy. Zobaczcie efekt cenowy:

miesięczny koszt wody filtrowanej (korzysta cała rodzina) – 26 zł

miesięczny koszt wody butelkowej (korzysta jedna osoba) – 120 zł

Mega oszczędność przy wielu zaletach filtrów.

Tapp 1s – filtr prysznicowy


TU KUPISZ


To jest SZTOS wynalazek!

Gdybym odkryła go wcześniej, zapewne ominęłyby nas problemy Toli ze skórą w okresie niemowlęcym. Wrocławska woda ewidentnie jej szkodziła, powodując zmiany na skórze i nie było na to sposobu. Tzn. ja go nie znałam wtedy. Teraz też miewała epizody ze zmianami, ale rzadziej i serio, odkąd mamy ten filtr zamontowany na prysznicu, nic się nie dzieje. Po prostu. Co to za magia?

 1. Filtr prysznicowy usuwa chlor i metale ciężkie z wody oraz hamuje rozwój pleśni i grzybów.
 2. Jest dostosowany zarówno do wody zimnej jak i gorącej.
 3. Doskonale sprawdza się w przypadku dzieci mających problemy skórne (jak Tolka), gdyż obecne w wodzie chlor i metale ciężkie zaogniają stany zapalne.

A teraz cała prawda. Zakładając ten filtr na kran w łazience, pod nosem się śmiałam i szczerze mówiąc nie wierzyłam w to filtrujące czary mary. Do picia ok, ale do mycia?

I przyznam, że jestem w szoku. Nie musiałam czekać jakoś specjalnie długo, by żałować, że nie miałam tego, jak Tolka się urodziła, bo jej skóra z dnia na dzień stawała się… hm… nie wiem, jakby bardziej miękka.

Do tej pory przywykłam, że była czasami szorstka, zaczerwieniona, właśnie po kontakcie z wodą. I to jest jeden aspekt. Drugi to włosy. Seryjnie. Zupełnie inne w dotyku. Także cała moja kpina podczas montowania filtra psu na budę. Jedyne co nam trochę przeszkadza, to gdy filtr zamontujemy przy słuchawce prysznicowej, staje się ona cięższa, może to być mniej wygodne. Ale wystarczy zamontować przy baterii prysznicowej – między baterią a wężem i po problemie. Montaż filtra nie wpływa na jakość kąpieli – jest dostosowany nie tylko do wody gorącej ale i pod wysokim ciśnieniem.

Aspekt finansowy

Filtr prysznicowy to koszt 159 zł, można używać go 6 miesięcy, czyli koszt miesięcznych kąpieli całej rodziny w czystej wodzie to 26,50 zł.

Koszt wymiany kolejnych wkładów to na 6 miesięcy 129 zł. W efekcie miesięczny koszt kąpieli całej rodziny wynosi nas 21,50 zł.

Tanioszka, nie sądzicie??

Słuchajcie. Absolutnie szczerze jesteśmy zachwycone tymi filtrami. Po ponad roku codziennego korzystania ręczymy za to, że będziecie tak samo usatysfakcjonowane jak my.

Zarówno tym do wody pitnej jak i do mycia. Już samo to, że używamy przefiltrowanej wody do zup czy innych dań, robi różnicę w jakości i smaku. To jest wyczuwalne, a wiecie, gdzie najlepiej to widać i czuć? W rosole. Jest znacznie bardziej klarowny i smaczniejszy.

Powiecie, że reklama. Mówcie, ale spróbujcie sami, jeśli chcecie zmiany w swoich nawykach, ekologii, finansach czy po prostu jakości wody.

Producent jest tak pewny jakości swoich produktów (a nie dziwi nas to już teraz), że oferuje zwrot pieniędzy w razie niezadowolenia. Bez wyjaśniania co, jak, dlaczego. To wg nas bardzo uczciwe i świadczy o tym, że firma wie, jak dobre efekty daje używanie ich filtrów. W sumie, nic nie tracicie.

Zyskujecie natomiast zdrową wodę, czystą wodę, smaczną wodę, ekonomiczną wodę.

Z całą pewnością podpisujemy się pod jakością tych filtrów, mało tego, bierzemy je do naszego alaantkowego sklepu, a wiecie, że mamy w nim TYLKO DOBRE PRODUKTY.


Obecnie w ofercie Tapp Water ma dwa modele filtrów na kran.
TAPP 1 oraz TAPP 2 Twist-eL.

Zobacz czym różnią się i zdecyduj, który będzie dla Was najlepszy:

 • TAPP 2 Twist-eL jest szybszy i skuteczniejszy w filtrowaniu wody i ma cyferblat do ustawienia daty wymiany.
 • TAPP 1 to genialna alternatywa do dzbanków filtrujących oraz wody w plastiku – jest tani, miesięczny kosz użytkowania to niecałe 22 zł (porównywalny z dzbankiem), a przy tym oferuje wodę dostępną od ręki, nieograniczoną pojemnością dzbanka i świetnej jakości – usuwa ponad 70 udokumentowanych zanieczyszczeń.
 •  Tapp 2 Twist-eL: z wody usuwa ponad 100 zanieczyszczeń, w tym metale ciężkie i mikroplastiki, a dzięki nowym wkładom, dodatkowo zapobiega wytrącaniu się osadu wapiennego – tzw. kamienia.
 • TAPP 1 kosztuje 139 zł natomiast  Tapp 2 Twist-eL 229 zł
 • TAPP 2 Twist-eL to solidne rozwiązanie do każdego domu, woda nadaje się do podania nawet najmniejszym dzieciom (zobacz film z M. Bosacką poniżej)
 • TAPP 1 – świetny smak wody i zapach wody, woda oczyszczona z najpowszechniejszych zanieczyszczeń.
 • Każdy z filtrów nadaje się do… spakowania w plecak i zabrani w podróż:) Nawet w hotelu, czy na biwaku nie musisz martwić się o czystą wodę. Każdy z filtrów jest banalnie prosty w montażu i pasje prawie do każdego kranu. (Uwaga – nie polecamy jedynie do kranów giętkich oraz z wyciąganą wylewką – przy tych kranach filtr nie zda egzaminu (grawitacja)). 
 • TAPP 2 Twist-eL zawiera datownik, dzięki któremu nie musisz pamiętać kiedy należy wymienić wkład. Podczas montażu ustawiasz datę ”za 3 miesiące” i już wiesz kiedy konieczna jest wymiana.
image00007
image00003
image00004
image00002

Previous
Next

TUTAJ KUPISZ FILTRY NA KRAN i inne produkty do rozszerzania diety
TUTAJ KUPISZ FILTRY NA KRAN

Firma TAPP Water ma również inne modele filtrów, zobaczcie je TUTAJ (KLIK)
Tapp Water możecie kupić również:

 • Online: sklepy filtrynakran.pl, euro.com.pl, mediaexpert.pl oraz leroymerlin.pl
 • Stacjonarnie – można obejrzeć, dopasować kran: w marketach Leroy Merlin.

PARTNEREM WPISU JEST MARKA

TAPP WATER

PRODUCENT FILTRÓW DO WODY,

KTÓRE WYBRAŁYŚMY DLA SWOICH RODZIN.Udostępnij wpis

Smakowało? Nie smakowało? Wyszło? Nie wyszło? A może chcesz napisać na inny temat? Podziel się słowem komentarza i zdjeciem.

Komentarze (20)

Natalia

Dodano opinię: 13.07.2020

Też mam filtr Tapp Water I jestem bardzo zadowolona.
Woda jest pyszna i zaczęłam używać przefiltrowanej również do gotowania, a wcześniej nie używałam do tego wody butelkowanej.
Smak kawy z wody przefiltrowanej również jest o wiele lepszy 🙂
Po tym wpisie zastanowię się nad filtrem również do łazienki;)

alaantkoweblw

Dodano opinię: 13.07.2020

ten filtr prysznicowy to genialna rzecz.

Agata

Dodano opinię: 13.07.2020

Hej, i taka wodę przepuszczona tylko przez ten filtr można podawać niemowlakom? Czy mimo wszystko trzeba ja zagotować?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 15.07.2020

My podajemy. Ale jeśli się obawiasz, możesz zagotować, choć nie ma to sensu w przypadku wody filtrowanej.

Ciekawski

Dodano opinię: 13.07.2020

bakterie coli też zatrzyma? smacznego!

alaantkoweblw

Dodano opinię: 15.07.2020

Zabija większość bakterii, a po szczegóły: https://tappwater.co/pl/

Kasia

Dodano opinię: 14.07.2020

W opisie jest napisane że ten filtr nie zmiękcza wody, tzn. że nie usuwa wapnia? Pytam w kontekście przygotowywania herbaty i kamienia w czajniku. Obecnie mam filtr brity, herbata z tego filtra jest klarowna i nie ma osadu pływającego na górze. Z tego co czytałam ten osad powoduje właśnie wapń. Czy ten filtr z takimi problemami też daje sobie radę? Przyznam, że szukam alternatywy i przygotowany przez Was test bardzo by mi pomógł w wyborze nowego filtra 🙂

alaantkoweblw

Dodano opinię: 15.07.2020

Filtr nie usuwa minerałów, nie zmiękcza wody.

Kasia

Dodano opinię: 18.11.2020

Witam, czyli osad w czajniku i w ekspresie do kawy jest ?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 24.11.2020

Jest go mniej, ale nie jest całkowicie wyelimninowany.

Eea

Dodano opinię: 17.07.2020

Mam owalną końcówkę kranu, więc chyba nie będzie pasować 🙁 Mam rację, czy jest jakaś nadzieja?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 02.08.2020

Najlepiej zrób zdjęcie lub podaj model i spytaj bezpośrednio tu: kontakt@gogreendistribution.pl

Małgosia

Dodano opinię: 15.06.2021

Super, woda filtrowana to takie ekologiczne i zdrowe rozwiązanie! No i wygodne oczywiście.
Ja osobiście używam filtra pod zlewem, który też działa przepływowo, ale wkłady wymienia się co roku (od Ecoperla). Super sprawa, woda naprawdę smaczna i czyściutka.

Emilia

Dodano opinię: 16.06.2021

A to, że filtr nie zmiękcza wody, to jest jego zaleta, czy wada?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Dużo zależy od składu wody wodociągowej. Nie można jej całkiem wyjaławiać- zmiękczanie eliminuje minerały.

Julia

Dodano opinię: 07.07.2021

A można przepuszczać przez nie ciepłą wodę? Bo mam filtr-dzbanek i przez niego nie wolno tego robić i zastanawiam się jak jest w przypadku tych filtrów (bo mnie przekonałyście, ale został jeszcze mąż ?‍♀️)

alaantkoweblw

Dodano opinię: 13.07.2021

Odpowiedź od dystrybutora: Do 38 stopni jest ok. Czyli bardziej letnią niż ciepłą.

Nie puszczamy wody gorącej.

Anna Finezka

Dodano opinię: 31.08.2021

Ja przestrzegam przed filtrami krzakami z chin, u mnie doprowadziły do biegunek i bólów brzucha woda z nich. Chodzi o te bez producenta z chińskimi napisami https://totemat.pl/tani-filtr-do-wody-na-kran-opinia-i-test/ – takich nie powinno się używać bo można sobie zaszkodzić o czym niestety samemu się przekonałem. Lepsze są te znane, mające konkretne nazwy firm i firmy swoje strony w sieci a nie zupełnie anonimowe nie wiadomo co.

Paulina

Dodano opinię: 14.09.2021

Czy jedt Opcja wylaczenia filtracji no. Do mycia naczyn?

alaantkoweblw

Dodano opinię: 29.12.2021

Tak, przekręcasz wajchę i masz wodę kranową.

Dodaj komentarz
Newsletter obrazek