Prowadząc warsztaty BLW zawsze zadajemy Wam to pytanie " Czy umiecie pomóc swojemu dziecku w przypadku zadławienia?". Nie, nie chcemy nikogo straszyć, bo nie ma żadnych sensownych badań, które wskazywałyby na to, że rozszerzanie diety metodą BLW niesie większe ryzyko zadławienia niż karmienie papką. Ale zadławienie może przytrafić się dziecku (i dorosłemu) niezależnie od tego czy akurat je, czy bawi się na dywanie klockami. Na szczęście w zdecydowanej większości przykrych wypadków dziecko potrafi samodzielnie poradzić sobie z ciałem obcym w buzi:) To co, szybki test hm? Jak to było w przypadku zadławienia…

 

nogi do góry?

 

3 wdechy?

 

10 ucisków?

 

Sami wiecie najlepiej czy znacie prawidłową odpowiedź na to pytanie. Dziś nie otrzymacie jej na blogu. To by było zbyt łatwe i pozbawione praktyki. A  jak wiemy – trening czyni mistrza:)

My przeszłyśmy kursy pierwszej pomocy. Jeśli Wy jeszcze tego nie zrobiliście, gorąco zachęcamy.

Poszukacie w swoich miastach profesjonalnych kursów, a jeśli jesteście z okolic Poznania lub Wrocławia mamy dla Was 2 profesjonalne kursy. Nie wahajcie się zbyt długo. Przecież niemal codziennie wydajemy pieniądze na książki, zabawki, akcesoria dla dzieci. Tym razem wydajmy je na coś o wiele cenniejszego – zdrowie i życie:)

W imieniu swoim i organizatorów zapraszamy do Lubonia i Wrocławia na profesjonalne, 4 godzinne kursy pierwszej pomocy. Akcja jest ciekawa z jeszcze jednego względu. Firmy:

oraz

przekażą całkowity dochód z przeprowadzonych kursów na rzecz Fundacji RakOff, która razem z nami wspiera naszą koleżankę Martę Świderską w walce z rakiem wątroby. O innych naszych akcjach, w których możecie wziąć udział i jednocześnie pomóc Marcie czytajcie na naszej podstronie na facebooku klikając tutaj.

Jak widzicie, biorąc udział w kursie zyskujecie wiedzę teorii i praktyce oraz ZAŚWIADCZENIE o odbytym szkoleniu (przyda się np. w pracy), a Marta kolejne fundusze na leczenie. Zapraszamy serdecznie na kursy. Ilość miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia przyjmujemy na maila, piszcie : kontakt@alaantkoweblw.pl

 

WROCŁAW

Termin:20.05.2017r.
Godziny: 13.00-17.00
Miejsce: Malinkowo ul.Zatorska 63a/1u Wrocław

Koszt:100 zł za osobę, 180 zł za 2os

Od godz. 17.00 do godz. 18.00 konsultacje na temat rozszerzania diety metodą BLW prowadzone przez Annę Piszczek.

 

 

 

 

LUBOŃ

Termin:18.05.2017r.
Godziny: 17.30 – 21.30
Miejsce: Zucholandia Kreatywne Dziecko Luboń

Koszt:100 zł za osobę, 180 zł za 2 os.

 

W programie kursów m.in: podstawowe zabiegi ratujące życie u dzieci, łańcuch postępowania, 8 prostych kroków do uratowania dziecka w sytuacji zatrzymania krążenia, resuscytacja niemowląt, zadławienia u dzieci i niemowląt, apteczka pierwszej pomocy, zaopatrywanie urazów, drgawki, wysoka gorączka, cukrzyca, omdlenie, podejście do poszkodowanego, działanie przy omdleniu, dorosły i dziecko nieprzytomne, zatrzymanie oddechu u dzieci i dorosłych, użycie AED, tamowanie krwotoków.

 

 

Chcesz poznać nasze książki i ebooki z przepisami?
Wszystko to znajdziesz w jednym miejscu – naszym alaantkowymSKLEPIE.
AlaantkowySklep